TrueHD 7.1

Tomas1987

New member
Cześć,

w miniony weekend stałem się szczęśliwym posiadaczem telewizora LG OLED 55B7V, po dokonaniu konfiguracji zaktualizowaniu oprogramowania do najnowszej wersji i zgraniu Xplay'a przeszedłem do testów materiałów 4k. Ogólnie z obrazem 4k HDR nie ma problemu wszystko odpala się gładko największy problem mam z dźwiękiem. (Informacja dodatkowa posiadam amplituner onkyo tx-nr656 połączony z TV poprzez HDMI ARC).
Gdy odpalam materiał z audio Dolby TrueHD 7.1 Atmos zarówno poprzez Xplay jak i przez USB nie mam dźwięku jest głucha cisza. Co ciekawe dzwięku nawet nie ma na głośnikach wbudowanych w TV.

Spotkał się ktoś już z takim problem? Zaznaczam, ze mam najnowsze oprogramowanie wspierające konwersje sygnału Dolby TrueHD 7.1 Atmos na DD+ przez HDMI ARC.
Czy ktoś dałby rade zgrać poniże materiały i odpalić na swoich LG 2017?
Poniżej zamieszczam link do materiałów z których korzystałem


2017.11.14 20:41 EDYTOWANO PRZEZ MODERACJĘ:
Proszę nie wrzucać linków ze stron ze skrótami! Użytkowników przestrzegam przed pobieraniem z nieznanych linków!
 

tomasbjj

New member
ARC obsługuje tylko przesyłanie dźwięku w formacie Dolby Digital, DD+ i DTS. Nowe formaty jak Dolby TrueHD czy DTS-HD nie są obsługiwane. Na moim TV ( sj950v ) tez mialem taki problem. Sprawdz moze czy na wyjsciu dzwieku masz ustawione dzwiek przez hdmi/optyk. U mnie pomoglo wylaczenie calego sprzetu i wlaczanie po kolei, czyli najpierw tv, pozniej ampli, wybor wejscia na ampli i podlaczenie laptopa i dopiero po takiej zabawie ruszylo.
 

dario888

New member
Z dysku USB/sieciowego nie działa.
Działa puszczenie bitstreamu Atmos TrueHD z software'owego playera z PC na HDMI telewizora.
 

Jimmy

New member
Cześć,

w miniony weekend stałem się szczęśliwym posiadaczem telewizora LG OLED 55B7V, po dokonaniu konfiguracji zaktualizowaniu oprogramowania do najnowszej wersji i zgraniu Xplay'a przeszedłem do testów materiałów 4k. Ogólnie z obrazem 4k HDR nie ma problemu wszystko odpala się gładko największy problem mam z dźwiękiem. (Informacja dodatkowa posiadam amplituner onkyo tx-nr656 połączony z TV poprzez HDMI ARC).
Gdy odpalam materiał z audio Dolby TrueHD 7.1 Atmos zarówno poprzez Xplay jak i przez USB nie mam dźwięku jest głucha cisza. Co ciekawe dzwięku nawet nie ma na głośnikach wbudowanych w TV.

Spotkał się ktoś już z takim problem? Zaznaczam, ze mam najnowsze oprogramowanie wspierające konwersje sygnału Dolby TrueHD 7.1 Atmos na DD+ przez HDMI ARC.
Czy ktoś dałby rade zgrać poniże materiały i odpalić na swoich LG 2017?
Poniżej zamieszczam link do materiałów z których korzystałem


2017.11.14 20:41 EDYTOWANO PRZEZ MODERACJĘ:
Proszę nie wrzucać linków ze stron ze skrótami! Użytkowników przestrzegam przed pobieraniem z nieznanych linków!
"Stare" ARC nie obsługuje Atmos True HD ani DD+, ani DTC HD MA. Obsługuje tylko DD 5.1 i 2-kanałowe stereo. Dopiero nowy standard eARC w HDMI 2.1 zatwierdzony kilka tygodni temu będzie obsługiwać "gęste" formaty. Poza tym twój telewizor może nie transkodować w dół Dolby TrueHD 7.1 i DD+ ze źródeł zewnętrznych w celu przesłania przez ARC, stąd nie ma w ogóle dźwięku. Należałoby w takich przypadkach spróbować puszczać dźwięk optykiem do amplitunera i pogodzić się z tym, że nie jest to dźwięk bezstratny, o ile w tym przypadku zadziała transkodowanie do zwykłego formatu DD 5.1..
 
Ostatnia edycja:

Sk_uter

New member
Bez reklam
To żaden tv nie puści formatów HD przez ARC? Czy TV z 2017 gdzie mają hdmi 2 to da radę?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

gutoslaw

New member
LG B9 + JBL 9.1
Sciągnąłem demówki atmosa z ich strony i działają tylko te z atmosem 5.1. Na TrueHD 7.1 atmos jest cisza. Czy to wina kabla (jakiś badziewny z ali)? Jaki kupić 2.0 czy już 2.1?
 
Do góry