LG 49UJ7507 a nowe technologie

ifar

New member
Mam pytanie, czy wiecie coś na temat TV: LG 49UJ7507?
Niestety nie mogę wkleić do niego odnośnika, gdyż forum mnie blokuje.

Jest to wersja 7-ma LG, widziałem, że są już 8-me. Czy warto kupować taki tv?
Teraz jest w jednym ze sklepów promocja za 2499zł, czy ta cena jest dobra??


Poza tym wszystkim, to czy praca z internetem na takim tv? Wyszukiwarka internetowa, nawigacja pilotem po stronach, podłączenie z laptopa lub z komórki do TV, to czy takie sprawy dobrze się sprawdzają z tym TV?

Muszę podjąć decyzję do jutra, więc będę wdzięczny za pomoc!
 

ifar

New member

Hej, czy mógłbyś rozwinąć swą myśl?
Generalnie w necie nie ma w ogole opini o tym TV.
Ogolnie ten TV jest za ok 3500zl, a do Jutra jest oferta w sklepie za 2400.
Dlatego postanowilem go jutro zakupić.
Ale mówisz, że dość słaby.

Ma głośnikim, ma jasny ekran, ma generalnie pilota z żyroskopem, cud techniki, więc nie rozumiem o co chodzi?
 

marcin9865

New member
Wszystko co nie ma matrycy VA lub nie jest Oledem jest ujowe.... tak przynajmniej wynika z 90% porad jakie przeczytałem w ostatnich 3 dniach. Moj stary TV padł, tez dziś kupuje ten TV. Zaraz się posypią na mnie gromy.... let the shitstorm begin
 
Ostatnia edycja:

KamilaKornet

New member
Należy być dość sceptycznym do większości porad w necie i kierować się własnym rozumem...przedmówca ma racje :(

Nawet jak kupisz najdroższy najbardziej topowy tv i tak za 5 lat będzie złomem nie wartym uwagi :) ja mam taki a dziś nikt nawet o nim nie wspomni bo show must go on :)
 
Ostatnia edycja:

marcin9865

New member
Dziękuje za poparcie :) autor podał kilka zastosowań do jakich zamierza używać ten TV, ja będę używał do grania na Xbox one x i oglądania filmów z Netflix, wiec pewnie do podłączenia laptopa będzie Ok.

Wczoraj wieczorem byłem zdecydowany na samsunga mu7002t ale zobaczyłem tego LG i postanowiłem oszczędzić a za ta różnice 1600zl wpłaciłem sobie zaliczkę na wylot na Teneryfę w styczniu, a miałem lecieć w lutym. TV się może popsuć spalić się etc ale to co zobaczymy to nasze. Pewnie na samsungu miałbym lepsze coś tam i coś tam ale czy naprawdę warto?
 
Ostatnia edycja:

KamilaKornet

New member
Nie warto...lepiej tv i wycieczka :) u mnie płyta główna wysiadła po 4 latach użytkowania , a i tak dobrze że dało się to naprawić za 500 zł ,tv i laptopy to na dziś skomplikowane komputery i do tego bardzo zawodne (odkąd jest net w nich) do tego robione w Chinach często lub fabrykach wątpliwej jakości...masz kupować i zmieniać gdyz producent ma żyć z Twojej kasy...taki teraz jest świat (nie trwałość i jakość ) tylko wieczna wymiana na lepszy (czytaj gorszy) to jest tylko tv..nawet 3D zabrali klientom bo oszczędzają,,za to są oledy dobre do telewizji wątpliwe do grania na konsoli,,czasy gwarancji 5 lat skończyły się na zawsze.Posiadanie drogiego tv premium to żaden prestiż jeśli w ogóle -tak szybko odchodzą :)
 
Ostatnia edycja:

ifar

New member
Ogólnie dziękuję za zainteresowanie tematem i odpowiedzi.

Dzisiaj idę do sklepu. Jednak znalazłem TV Samsunga, który ma VA, tak jak pisano wcześniej. Ten mój LG ma IPS.

Ten Samsung to UE50MU6172 i bez promocji kosztuje 2599. A ten moj LG jest przeceniony za ok 1500zł i jest za 2399. Więc poradźcie, który lepszy.

Ja nie będę grał na konsolach na swoim TV.
Będę go używał głównie do YouTuba. TV nie oglądam już od 8 lat (od 8 lat żyje bez telewizora).
Jednak puścić sobie Tidala albo YouTuba fajna rzecz.

Jedynie co, to jeszcze chciałem mieć możliwośc puszczac filmy z neta na nim.
Albo filmy z laptopa.
I następne pytanie, czy mogę podłączyć MacBookaPro do takiego TV?

Pozdrawiam i dzięlkuje za pomoc!
 

marcin9865

New member
Tak, i w porównaniu do starego FHD robi robotę, grałem w FIfe 18 i forze 7, zbierałem szczękę z podłogi :) teraz oglądam NatGeo i jakość obrazu jest super. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.
 

marcin9865

New member
Nie ma dziś nic... jutro Polska gra to nagram filmik, wrzucę na OneDrive i prześle Ci link ;) jakieś preferencje ? Mam IPhone 7plus wiec max to 4k 30fps. Włączę tryb sport oraz drugi w trybie standard czyli nagram 2 ;)
 

wuerzet

Banned
Nie ma dziś nic... jutro Polska gra to nagram filmik, wrzucę na OneDrive i prześle Ci link ;) jakieś preferencje ? Mam IPhone 7plus wiec max to 4k 30fps. Włączę tryb sport oraz drugi w trybie standard czyli nagram 2 ;)

Byłbym szalenie wdzięczny :)

Telewizor póki co sobie zarezerwowałem. A to w sumie ważny czynnik.
Bo drugi czynnik, PS4 już mi wyjaśniłeś :)
 

ifar

New member
No niestety, po Waszych postach się wstrzymalem i dopiero jak poszedlem do sklepu, to juz ten tv byl wyprzedany...
A teraz piszecie, ze to spoko tv...
 

marcin9865

New member
Taki młody chłopak i już szczęka :( zainwestuj może w implanty...:)

Hahaha :) pozbierałem się, posklejałem, implanty „narazie” nie potrzebne ;)

Ja już wczoraj mówiłem ze go biorę... szkoda ze nie zdążyłeś :( w Ostrowcu świętokrzyskim jest jeszcze do odbioru ale nie wiem z jakiej części Polski jesteś. Ja jechałem po niego 35km bo u mnie go nie było.
 
Ostatnia edycja:
Do góry