LG 49UJ7507 a nowe technologie

wuerzet

Banned
Wielkie dzięki!

Tv zarezerwowalem do środy, mam mocny orzech do zgryzienia, czy wybrać po taniosci to czy dopłacić do Panasonica. Ale to już mój ból głowy :)

Wielkie dzięki!
 

ifar

New member
Dzieki za propozycje pomocy, dopiero teraz wszedlem ponownie na forum.

Postanowilem, ze jak juz nie bylo u mnie w miescie, to dam sobie juz spokoj, ze to jest "znak".

Teraz czekam na Black Friday, zobaczymy, moze cos bedzie fajnego jeszcze.
Jak nie, to spedze 9ty rok bez TV 🙃

Aha, jak mozesz to mi tez przyslij linka do filmow z tym TV.

Dzieki i pozdrawiam
 

Deo3

New member
Jakość obrazu

Pytanie, jak w temacie. Jaka jest jakość obrazu przy oglądaniu programów np. z nc+, a przede wszystkim interesuje mnie jakość wyświetlanego obrazu przy odtwarzaniu filmów DVD (zwykłe DVD - czyli chyba 720/540, albo coś koło tego). Mam pokaźną kolekcję filmów DVD i nie chciałbym się "przerazić" jakością oglądanego obrazu. W tej chwili oglądam te filmy na telewizorze HD Plazma (Panasonic) i określam jakość obrazu tych DVD na b.dobrą. Czy mogę też liczyć na taką samą jakość obrazu z LG 49UJ7507?
 

ifar

New member
Podsumowując temat, dziekuję Wam, że zasialiście we mnie ziarno niezdecydowania, i że nie kupiłem poprzedniego TV.

W Black Friday udało mi się znaleźć ofertę na TV: LG 49SJ800V, który był przeceniony o ponad 1000zł.

Teraz oglądam w nim na Netflix-sie programy w 4k i muszę powiedzieć, że TV dobrze się sprawdza.
 

tomek1106

New member
LG zastosowało dość wredną sztuczkę. W telewizorach tej firmy mamy do czynienia z matrycą IPS M+, która nie spełnia wszystkich standardów 4K. O co chodzi? Na każde 4 piksele tylko jeden ma wszystkie 3 kolory. Pozostałe piksele mają tylko dwa kolory plus biały subpiksel. Pozioma rozdzielczość wynosi nie, jak wymagają standardy 4K 3840, a 2880. A to dość duża różnica.
 

Kris0725PL

New member
Wiecie co? Na początku trochę byłem sceptycznie nastawiony do tego LG 55"SJ800V z RGBW ale zaczyna mi się podobać. Kolory są dobre. CellNano nawet daje rady. W nowym firmware dodali trochę rzeczy a pewnie to jeszcze nie koniec niespodzianek. Gdzieś było nawet porównanie jak wyświetla obraz LG z Active HDR vs HDR i wygrał bez dwuch zdań. Najlepiej by było zrobić taki ślepy test. Zasloniete loga tv, widać tylko same matryce i puszczony z pendrive ten sam materiał w 4K. Ile osób by odgadlo gdzie jest RGBW a gdzie RGB? Ciekawy jestem.
 
Do góry