roznica w seriach 65b7 i 65c7

barteck

New member
witam

mam pytanie jaka jest różnica w podanych przeze mnie tv a mianowicie 65b7 i 65c7, wyczytałem ze różnica tkwi w stylistyce i osprzęcie prosze o potwierdzenie. z gory dziekuje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już pisaliśmy kilka razy :
DCI P3
Display Area
Brightness
Podstawka
Waga
Wymiary
Pilot
Skala szarości.
A różnica w cenie - 65B7 za 11500 zł , 65C7 za 12.500 .
Kalibracja gratis
Dostawa gratis
Netflix gratis
 

jarek9306

New member
Już pisaliśmy kilka razy :
DCI P3
Display Area
Brightness
Podstawka
Waga
Wymiary
Pilot
Skala szarości.
A różnica w cenie - 65B7 za 11500 zł , 65C7 za 12.500 .
Kalibracja gratis
Dostawa gratis
Netflix gratis


A ja tam czytając to nie wszystko rozumiem... DCI ok pokrycie barw Display area to już nie mam pojęcia o co chodzi... a co do jasności to czytając różne testy okazuje się że raz jest jaśniejszy b7 a raz C7.... więc na dobrą sprawę nie do końca wiadomo... i skala szarości również rozumiem że jest lepsza w C7??
 

makus3

Member
a jak jest z tymi odbiciami od ekranu w B7V i C7V czytalem opinie np gosc pisal ze w modelu C7V w czasie dnia widzi na matrycy krajobraz z za okna, a wieczorem odbicia lamp, czy zeczywiscie tak jest ? mam pokoj ze sciana okien i mam teraz dylemat co do kupna :/ odstrasza mnie ten fakt bo nie mam zamiaru siedziec i patrzec na odbicia co jest za mna itp
 

000HQ150

Banned
Podjedź do jakiegoś marketu i sam to sprawdź.
W Media jest wystawiony C7 i leci na nim jakieś demo w którym jest bardzo dużo czarnego tła.
Efekt niesamowity, ale niestety na czarnym właśnie całość hali się odbija jak w lustrze.
To może być problematyczne. W całkowicie zaciemnionym pokoju chyba to nie będzie nastręczało trudności ale w pokoju dziennym...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powłokę ma jak plazma .
Właściciele plazm byli zadowoleni z jakości .
Właściecielo Oled TV są zachwyceni.
Jeszcze LG do wszystki powyžszych rzeczy dokłada zwrot kasy - 500 zł .
 

tomasbjj

New member
Jest jeszcze jedna roznica oprocz tych powyzej, w B7 ramka jest srebrna, w C7 ramka jest czarna. Dla mnie wygladem zdecydowanie wygrywa C7. Pozdrawiam
 

KamilaKornet

New member
a jak jest z tymi odbiciami od ekranu w B7V i C7V czytalem opinie np gosc pisal ze w modelu C7V w czasie dnia widzi na matrycy krajobraz z za okna, a wieczorem odbicia lamp, czy zeczywiscie tak jest ? mam pokoj ze sciana okien i mam teraz dylemat co do kupna :/ odstrasza mnie ten fakt bo nie mam zamiaru siedziec i patrzec na odbicia co jest za mna itp

Z tego własnie powodu jestem szczęśliwa że w Philipsie 9607 mam matrycę matową ,nic sie nie odbija i nie sposób dziś spotkać takie ekrany...w laptopach tylko mat ma sens do tego jest droższy.Także wiele osób nie będzie miało dziś szans i czy to led czy oled bedzie musiało zyć z dobiciami na ekranie co jest uciążliwe pewno za dnia...
 

bokciu

Banned
Nieprawda.
W mojej plazmie na 100% nie ma takiej lustrzanej powłoki.

Wszystko zależy od modelu. Pamiętam moją pierwszą plazmę Panasonica która faktycznie miała lustrzaną powłokę, a raczej szybę, która służyła i za ekran i za lustro jednocześnie. Ale to było baaaardzo dawno. Natomiast kolejne które posiadałem, miały powłoki antyrefleksyjne. Wydaje mi się, że problem odbić dotyczył niższych modeli. A Kiki po prostu generalizuje, na to wygląda.
 
Do góry