LG/ awaria HDMI? Potrzebny serwis/fachowiec

misfer

New member
Witam, posiadam LG 42LD650, TV odkąd dałem go do pokoju córki i zawisł na ścianie, miał problemy z HDMI- mianowicie dekoder vectry dopiero po około 1min uruchamiał programy na TV. Dekoder wymieniony przez Vectre a nie było to potrzebne bo na drugim TV działał bez problemu.

Od pewnego czasu programy uruchamiały się od razu bez czekania 1 min, dzisiaj przestały się już wyświetlać wcale, filmy z pena czy dysku działaja, tylko rzeczy podpiętę przez hdmi nie są widoczne na TV. Ponownie dekoder sprawdziłem na innym TV i działa więc nie jest to wina dekodera ani kabla HDMI. Może moduł HDMI?

Widnieje napis brak sygnału.

Co radzicie zrobić, jakiś serwis czy juz smietnik ten TV? Dodam że to 100hz 42 FullHD więc dla dziecka wystarczający.

Gdzie najlepiej się z nim zgłosić, okolice ślaska-Tychy,Katowice,Chorzów, ewentualnie jestem w stanie wysłać go byle trafił do kogoś uczciwego. Miałem kiedyś styczność z nieuczciwym "fachowcem" i chciałbym takich uniknać. Wtedy sie udało (inny sprzet).

Pozdrawiam
 

misfer

New member
Tak Kiki na każdym HDMI nie widzi dekodera , nawet przez Component (Y,Pb,Pr) nie widzi TV niczego. Działają tylko podpiete dyski czy pendrive normalnie.
 

omot

Member
A Moze to nie tv a problem z kablem/dekoderem.
Możesz sprawdzić dekoder vectry na innym tv, lub tez tv na innym set top boksie.

Jak to nie pomoze, to poszukac kolo siebie serwisu rtv-komputerowego.
Troche szkoda wywalać tv jesli dziala.
 

misfer

New member
A Moze to nie tv a problem z kablem/dekoderem.
Możesz sprawdzić dekoder vectry na innym tv, lub tez tv na innym set top boksie.

Jak to nie pomoze, to poszukac kolo siebie serwisu rtv-komputerowego.
Troche szkoda wywalać tv jesli dziala.

Jak pisałem w pierwszym poście, byli z vectry wymienili dekoder.
Sprawdzałem ten dekoder z zepsutego TV na innym i działa, nawet robilem zamianki TV i dekoder z duzego pokoju tez na niedziala na LG. Na różnych kablach hdmi i caly czas to samo. Kabel komponent tez nie widzi dekodera. Czyli jakby wejscia hdmi padly. USB działa tylko.
 

tomek1106

New member
Spróbuj zrobić reset TV, albo ewentualnie zainstalować najnowszą wersję oprogramowania układowego. Zobacz też częste problemy z tą płytą główną tego TV pojawiające się po około 4 lat użytkowania:
*Nie działające wejścia HDMI
*Brak lub nieprawidłowy dźwięk
*Pasy- brak synchronizacji
*Zawieszanie się na logo startowym
*Migająca dioda brak wizji i fonii .
Sprawdź ten serwis https://www.olx.pl/oferta/naprawa-plyt-glownych-lg-42ld650-32ld650-47ld650-CID99-IDf0WC1.html
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Znam człowieka pracującego w Autoryzowanym Serwisie LG/Samsung Naprawia.Ale on z Lublina jest.Napewno ktoś w twoim regionie naprawia takie sprawy.
 

misfer

New member
Też nie mam już nadziei powoli, z postu wcześniejszego i opisu ze strony olx to widać jest częsta przypadłość. Jeszcze dzisiaj podłącze dvd przez hdmi i jak nie pójdzie to płyta.

Koledzy warto to robić czy już darować sobie? Jestem zielony więc nie wiem jaki to koszt, jak długo naprawione będzie działać itd
 

BOBY70

New member
Cześć
To nie jest płyta gówna. Nic mnie tak nie wkurwia jak słowo klucz wszelakiej maści leniwych serwisantów sprzętu rtv/agd - "panie płyta główna/programator padł i wymiana nieopłacalna a za przyjazd należy się 100 pln". Ta przypadłość dotknęła i mnie, i także w dwóch największych serwisach LG jakie znalazłem (jestem z warszawy) serwisant zasugerował tę złotą myśl. Do rzeczy otóż uszkodzeniu uległ element wymienialny który tak należy do płyty głównej aczkolwiek jak wiele jej elementów podlega wymianie. Przypadkiem trafiłem na speca który za wymianę tego czegoś zainkasował 300 pln. Więc da się to naprawić. Chętnie podam ci namiary na człowieka z tym, że ten serwis w wwie jest.
pozdrawiam
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Nic nie jest opłacalne.Malutki element który jest przykładowo wtopiony w płyte głowną.Nie idzie go ruszyć.Tak się to dziś robi i jednocześnie zbija koszty.Dlatego wszyscy mówią ze do wymiany cały element.
 

misfer

New member
To prosze o namiar, z tymi ludzmi z olx tez sie kontaktuje. u mnie w miescie 350-400 zl naprawa tego, ponoc celowo LG tak robic zeby napedzalo sprzedaz uslyszalem
 
Do góry