43UJ6307 - kiepski obraz

arpiotom

New member
Witam.
Od tygodnia jestem posiadaczem LG 43UJ6307 (wcześniej miałem 32 calową Sony Brawię). Podłączony do dekodera nc+. Jednak mam wrażenie, że obraz w tym telewizorze jest dość kiepski. Przede wszystkim spodziewałem się czegoś zbliżonego do "żylety" znanej z Sony Brawia. Jednak obraz jest ciemny (nawet przy 100% kontraście i podświetleniu), ciemne sceny są zupełnie zlane i detale są niewidoczne. Jak rozjaśnię ponad 60% jasność, to już jest mało kontrastowy. Obraz jest mglisty (poza scenami bardzo jasnymi, te są ok), nie jest tak klarowny jak w starym Sony.
Czy te matryce "tak mają", czy też mógł mi się trafić trefny model?
Próbowałem różne ustawienia obrazu, ale nie trafiłem na zadowalający efekt.
Może ktoś ustawiał obraz w tym modelu i podrzuci parametry do spróbowania.
 

arpiotom

New member
A jaki miałeś telewizor Sony ?
Jaką masz odległość od ekranu ?

Sony Bravia 32 cale KDL-32S5550. Odległość 3-5 m w zależności od miejsca.
Postawiłem obok siebie oba i Sony ma wręcz żyleta obraz, LG - średnio ładny, niezależnie od odległości.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na tak różnica wielkości ekranu ma tu duże przełożenie.
Ale jeśli faktycznie źle gra to wymień na inny model z lpeszym skalowaniem obrazu.
 

arpiotom

New member
Na tak różnica wielkości ekranu ma tu duże przełożenie.
Ale jeśli faktycznie źle gra to wymień na inny model z lpeszym skalowaniem obrazu.

Czyli to kwestia modelu, nie wada konkretnego tv.

Poza tym tv dopiero co kupiony, więc z wymianą (nawet bym dopłacił, bo jestem rozczarowany) to już byłby problem.

Liczyłem, że ktoś dobrał jakieś konkretne ustawienia obrazu do zastosowania u sobie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry