LG OLED C7 - najlepszy Oled w historii LG - czyli Himalaje jakości i św Graal dla każdego.

Status
Zamknięty.

Jacek144

New member
No to wyjaśnij.
No to wyjaśniam.
Ja mam inne odczucie.Przesiadłem się z 55" VT-50 na LG 65C7 i wolę oglądać na tym większym.
Do VT50 nie można się czepiać,ale C7 bardziej mi pasuje mimo 65" . Materiał na każdym TV musi być dobrej jakości,bo z pustego itd. Jakość HD z satelity jest bardzo różna. Najlepiej wygląda materiał ze studia na żywo,ale nie z każdego studia.To są tylko moje odczucia.
 

jaro0508

Member
HQ150 to oczywiste ze sa ze soba powiązane jak koń z dyszlem .Co mi ze 100 tys h jesli matryce bedą zalozmy padaly z wypalen jak grzyby po deszczu po jakims czasie .Dlatego ja bym nawet wolal zeby to bylo 50 tys h.ale bez takich historii.Ta sa moje dewagacje ale poparte opiniami uzytkownikow na forach zagranicznych.Panele z tego co wiem z 2016 roku tez sa objete zapewnieniem o trwalosci 100 tys h. Jeszcze raz napisze ze chcialbym zeby to byly tylko moje nieuzasadnione obawy i nie sieje tutaj zadnych hiobowych wieści .LG to prekursor Oledow i nikt im tego nie odbierze.Co rok cos poprawiaja ale TV ktory kosztuje w granicach 10 tys zl i jest z serii premium powinien byc pewny a nie rozczarowywac.Plazma miala jeszcze jedną zalete w porownaniu do oledow <plazma Panasonica>byla przystepna cenowo.
 

farba

New member
Raczej tak ale zapewniam Cię, że dla samej telewizji SAT nie zrezygnujesz z wyboru tego telewizora kiedy zobaczysz co on potrafi w porównaniu do FHD LED. Poprostu wybierzesz OLED :)
Ale co potrafi? Bajczenie wyświetlać filmiki testowe w 4k i znośnie w 1080i(platformy sat)? I tu jest pies pogrzebany, bo jak człowiek szuka testów TV 4K, to większość skupia się na filmikach testowych. Mnie nie jarają testówki i spuszczanie się nad ich jakością. Na co dzień korzystam z platformy satelitarnej i z niej ma być jak najlepszy obraz.
Ktoś pytał o TV Full HD i 4K przy wyświetlaniu obrazu 1080i. Miałem w domu dwa LG(LCD) i zdecydowanie ten z matrycą 1080p wyświetlał lepszy obraz. Dużo mniej rozmydlony niż w modelu z matrycą 4k. Kłania się skalowanie. Oba oddałem, bo moim zdaniem maksymalne podświetlenie było zbyt słabe. Lubię jaśniejsze matryce. Upierdliwy micro dimming w tv LG, którego nie można wyłączyć, przechylił szalę na rzecz zwrotu.
 
Ostatnia edycja:

Jacek144

New member
ecy.esie3
HQ150 to oczywiste ze sa ze soba powiązane jak koń z dyszlem .Co mi ze 100 tys h jesli matryce bedą zalozmy padaly z wypalen jak grzyby po deszczu po jakims czasie .Dlatego ja bym nawet wolal zeby to bylo 50 tys h.ale bez takich historii.Ta sa moje dewagacje ale poparte opiniami uzytkownikow na forach zagranicznych.Panele z tego co wiem z 2016 roku tez sa objete zapewnieniem o trwalosci 100 tys h. Jeszcze raz napisze ze chcialbym zeby to byly tylko moje nieuzasadnione obawy i nie sieje tutaj zadnych hiobowych wieści .LG to prekursor Oledow i nikt im tego nie odbierze.Co rok cos poprawiaja ale TV ktory kosztuje w granicach 10 tys zl i jest z serii premium powinien byc pewny a nie rozczarowywac.Plazma miala jeszcze jedną zalete w porownaniu do oledow <plazma Panasonica>byla przystepna cenowo.

Wcale te plazmy panasa nie były tanie.Ja mam VT-50 czyli prawie pięć lat i powidoki są niewidoczne. A ta plazma kosztowała tyle,co teraz kosztuje OLED LG. Ale są tacy co plazmę zabijali w kilka miesięcy.
 
D

Deleted member 121090

Guest
HQ150 to oczywiste ze sa ze soba powiązane jak koń z dyszlem .Co mi ze 100 tys h jesli matryce bedą zalozmy padaly z wypalen jak grzyby po deszczu po jakims czasie .Dlatego ja bym nawet wolal zeby to bylo 50 tys h.ale bez takich historii.Ta sa moje dewagacje ale poparte opiniami uzytkownikow na forach zagranicznych.Panele z tego co wiem z 2016 roku tez sa objete zapewnieniem o trwalosci 100 tys h. Jeszcze raz napisze ze chcialbym zeby to byly tylko moje nieuzasadnione obawy i nie sieje tutaj zadnych hiobowych wieści .LG to prekursor Oledow i nikt im tego nie odbierze.Co rok cos poprawiaja ale TV ktory kosztuje w granicach 10 tys zl i jest z serii premium powinien byc pewny a nie rozczarowywac.Plazma miala jeszcze jedną zalete w porownaniu do oledow <plazma Panasonica>byla przystepna cenowo.

Nie masz racji.
Żadne panele OLED nie są objęte zapewnieniem o ich trwałości. Te 100000h to tylko marketingowa gadka, bez żadnych gwarancji dla klienta.
Masz jednak rację, że wypalenia na OLED -ach pojawiają się w wielu przypadkach nawet po paru miesiącach użytkowania. Normalnego, domowego użytkowania.
Więc nie są w żaden sposób powiązane z tymi niby 100000 godzin pracy które powinien OLED , wedle informacji producenta wytrzymać. Co z tego, że panel bez znacznego spadku jasności będzie działał, skoro matryca będzie pełna plam nie do usunięcia?
 

Felipe

New member
Ale co potrafi? Bajczenie wyświetlać filmiki testowe w 4k i znośnie w 1080i(platformy sat)?.

Potrafi zapewnić znakomity kontrast, idealną czerń, b.dobre kolory i to jest najważniejsze. I nie chodzi o żadne "testówki" 4K tylko o normalne oglądanie filmów dobrej jakości z dysku HDD lub granie na PS4 w HDR. Taki Horizon Zero Down to uczta dla oczu i pokaz możliwości technologi OLED, 4K i HDR. Z resztą kto kupuje specjalnie telewizor OLED 4K żeby oglądać tylko SAT. Jak komuś tak bardzo zależy to zawsze można poszukać poprzednią generację OLED w technologii FHD i oglądać z dowolnej odległości wówczas jakość nadawanego sygnału z transponderów nie będzie nikomu przeszkadzać, i nie będzie to tak zauważalne jak przy matrycy 4K z odległości około metra :)
 
Ostatnia edycja:

Jacek144

New member
Potrafi zapewnić znakomity kontrast, idealną czerń, b.dobre kolory i to jest najważniejsze. I nie chodzi o żadne "testówki" 4K tylko o normalne oglądanie filmów dobrej jakości z dysku HDD lub granie na PS4 w HDR. Taki Horizon Zero Down to uczta dla oczu i pokaz możliwości technologi OLED, 4K i HDR. Z resztą kto kupuje specjalnie telewizor OLED 4K żeby oglądać tylko SAT. Jak komuś tak bardzo zależy to zawsze można poszukać poprzednią generację OLED w technologii FHD i oglądać z dowolnej odległości wówczas jakość nadawanego sygnału z transponderów nie będzie nikomu przeszkadzać, i nie będzie to tak zauważalne jak przy matrycy 4K z odległości około metra :)

I tu Felipe masz dużo racji.Ja oglądam 65" z ok 2,5m i nie narzekam. Wręcz przeciwnie ,jestem zadowolony. Oczywiście wtedy gdy sygnał jest w miarę dobrej jakości. Jakość obrazowania OLEDA nie ma przeciwników. Plazma jest bardzo dobra,ale OLED jest jednak trochę lepszy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
klonxxx - to zwykła papka marketingowa.
Mam nadzieję, że Ty wytrawny specjalista nie dałeś się nabrać na to.
 

jaro0508

Member
HQ150 zgadzam sie z Tobą bez zajakniecia. Może źle się wyraziłem.. nieprecyzyjnie ale to właśnie miałem na myśli :) Właściwie oddales sedno czyli po co komu TV który ma wytrzymać 100 tys h marketingowych jak juz będzie matryca w plamach.. Z drugiej zaś strony nie możemy się dać zwariować bo inaczej nic nigdy nie kupimy. Nie wiem ile jest wśród tych którzy mają problemy z matrycami na poważnie a ilu tych co robią celowo złą prasę Firmie.. Szkoda ze odeszli producenci TV od ekranów z pełnym podświetleniem full led direct bo kto je posiada jeszcze (ja mam) chyba nie narzeka. Oled wymaga jeszcze prac nad udoskonalaniem tej technologii. Co rok sie coś zmienia na pozytyw :) Ceny idą w dół. Może jakaś inna Firma wypuści kiedyś swoje Panele Oled a to by już była naprawdę konkurencja dla LG a dla nas niższe ceny :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie wiem ile jest wśród tych którzy mają problemy z matrycami na poważnie a ilu tych co robią celowo złą prasę Firmie..

Pewnie jest ich tyle samo, co tych kupionych klakierów.

Ale jednak pojawiają się w sieci opinie faktycznych użytkowników z wypaleniami, którzy podają w jakim sklepie kupili, wrzucają zdjęcia swoich matryc i zdają relację z tego jak ich reklamacje LG realizuje.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Dalej nurtuje mnie wątek TV SAT. Bo trochę poczytałem i różne myśli w głowie. Niech mi ktoś odpowie, kto faktycznie użytkuje ten TV: Czy obraz TV SAT oglądany z odległości 3,5m naprawdę jest zauważalnie gorszy niż oglądany z telewizora FHD lub 4K HDR? Oczywiście przy założeniu, że wszystkie są 65 cali.
 

Felipe

New member
Niech mi ktoś odpowie, kto faktycznie użytkuje ten TV: Czy obraz TV SAT oglądany z odległości 3,5m naprawdę jest zauważalnie gorszy niż oglądany z telewizora FHD lub 4K HDR?

Z takiej odległości oglądając SAT na 65 calach nie zauważysz różnic w jakości ale sens kupowania w tym przypadku matrycy 4K trochę mija się z celem.

Dla przykładu ja oglądam z około metra 55 cali. Zamieszczam zdjęcie jak to wygląda mniej więcej.

80dd00c7b74e5da79fcb27f900705503.jpg
 

nagdob

Member
Bez reklam
Z takiej odległości oglądając SAT na 65 calach nie zauważysz różnic w jakości ale sens kupowania w tym przypadku matrycy 4K trochę mija się z celem.

Dla przykładu ja oglądam z około metra 55 cali. Zamieszczam zdjęcie jak to wygląda mniej więcej.

80dd00c7b74e5da79fcb27f900705503.jpg

Nie za bardzo rozumiem. Dlaczego nie ma sensu kupowanie matrycy 4K dla sygnału SAT? Jeżeli z odległości 3,5 metra nie będzie różnicy w obrazie w porównaniu do FHD to dobrze. I w zasadzie o to mi cały czas chodzi. Napisałem wcześniej, że właśnie chcę pójść w kierunku 4K chociażby kupując nową kamerę. Reasumując, z odległości 3,5 metra obraz SAT ma być nie gorszy od FHD, natomiast pozostałe obrazy, filmy, zdjęcia, czy to z netu, czy z dysku etc. mają mieć dobrą jakość oglądania, w tym nawet z 1 metra. Jeżeli tak będzie nie mam wątpliwości co do zakupu. Niech tylko ktoś to potwierdzi.
 

Felipe

New member
Reasumując, z odległości 3,5 metra obraz SAT ma być nie gorszy od FHD, natomiast pozostałe obrazy, filmy, zdjęcia, czy to z netu, czy z dysku etc. mają mieć dobrą jakość oglądania, w tym nawet z 1 metra. Jeżeli tak będzie nie mam wątpliwości co do zakupu. Niech tylko ktoś to potwierdzi.

Będzie ale z bliskiej odległości będą miały najlepszą bo dostrzeżesz wówczas szczegółowość obrazu w wyższej rozdzielczości. Ot cały sens w tym zagadnieniu ;)
 

nagdob

Member
Bez reklam
No i o to mi chodziło. Niepotrzebne bicie piany przez kilka stron.
Felipe. Trzeba było napisać tak: Obraz TV SAT z odległości 1 metra - niepowalający, ale z odległości np. 3 metrów taki jak z normalnego FHD. Pozostałe obrazy 4K - bajka, nawet z 1 metra. I było by po sprawie.
 

Felipe

New member
No i o to mi chodziło. Niepotrzebne bicie piany przez kilka stron.
Felipe. Trzeba było napisać tak: Obraz TV SAT z odległości 1 metra - niepowalający, ale z odległości np. 3 metrów taki jak z normalnego FHD. Pozostałe obrazy 4K - bajka, nawet z 1 metra. I było by po sprawie.

Zadałeś na samym początku pytanie nie precyzując warunków w jakich będziesz oglądał poza samym przeznaczeniem do SAT. Ja natomiast odpowiedziałem podając tylko moje subiektywne spostrzeżenia na ten temat. Od początku zakładałem, że jesteś zorientowany w kwestii doboru przekątnej do warunków w jakich będziesz oglądał, tym bardziej decydując się na matrycę 4K. Peace :)
 

farba

New member
No i o to mi chodziło. Niepotrzebne bicie piany przez kilka stron.
Felipe. Trzeba było napisać tak: Obraz TV SAT z odległości 1 metra - niepowalający, ale z odległości np. 3 metrów taki jak z normalnego FHD. Pozostałe obrazy 4K - bajka, nawet z 1 metra. I było by po sprawie.
Moim zdaniem zamiast dopytywać laików, lepiej poczytać teksty specjalistów, jak np ten:

Zwiększona rozdzielczość obrazu w technologii 4K/UHD dotyczy tylko i wyłącznie obrazów statycznych (nieruchomych). Jeżeli mamy do czynienia z obrazem ruchomym to jego ostrość (tzw. rozdzielczość dynamiczna) gwałtownie spada, tym bardziej, im szybszy jest ruch. Specjalistyczne pomiary wykazują, że jakość odwzorowania ruchu przez telewizory Ultra HD w wielu wypadkach jest niższa od najlepszych telewizorów Full HD. Inaczej mówiąc, najlepsze telewizory Full HD zapewniają ostrzejsze obrazy ruchome niż wiele telewizorów Ultra HD.
Dlaczego tak się dzieje? Większość produkowanych obecnie wyświetlaczy LCD 4K to niestety modele tylko stuhercowe.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry