LG 42 LM3400 dziwny problem

Lord_Viader

New member
Witam
Przed chwilą przeszła potężna burza w mojej miejscowości. Więc wyłączyłem listwę przepięciową do której był podłączony TV oraz wyciągnąłem wtyczkę listwy z kontaktu. z TV wypiąłem jeszcze antenę.
Gdy pogoda się uspokoiła to wpiąłem antenę i włączyłem listwę. I to zaczął się problem...

Mianowicie TV od razu się włączył na ostatnim wcześniej włączonym źródle sygnału czyli na HDMI1 (PC jest tak połączony z TV) i sam ścisza głośność do zera tak jakbym miał wciśnięty przycisk Volume -. Nawet jak zjedzie do 0 to ekran głośności nie znika czyli cały czas tv dostaje polecenie ściszenia. Nie reaguje na pilot (oryginalny). Wyjąłem z pilota baterie bo myślałem, że może on się zawiesił ale to nie pomogło. Dodatkowo oprócz setting i OK nie działają dotykowe przyciski z panela TV. Gdy za pomocą setting wszedłem do menu to zaznaczenie kafelek ucieka cały czas w lewo (dokładnie tak jakbym na pilocie trzymał wciśnięta strzałkę w lewo). gdy wcisnę OK wejdę w podmenu, które szybko znika ponieważ on cały czas wykonuje polecenie strzałki w lewo (może mało fachowo to teraz napisałem ale myśle, że wiadomo o co chodzi).
Wypinałem TV z prądu kilka razy i za każdym razem jest to samo.
Nie mogę zmienić źródła sygnału więc nie wiem czy reszte portów działa.
HDMI1 prawdopodobnie też przestał działać ponieważ komputer w panelu wyboru ekranów nie wykrywa TV. Gdy kabel przepnę do HDMI2 to Karta graficzna wykrywa TV i pojawia się on wśród ekranów. jednak źródła zmienić nie mogę więc nie wiem czy obraz jest transmitowany.
Po podłączeniu TV kablem do sieci LAN TV dostaje normalnie IP i za pomocą polecenia na PC "odtwórz do" jestem wstanie włączyć film z PC na TV i automatycznie TV się przełącza w tryb wyświetlania sygnału (chodzi mi o DLNA). Film leci ale wyświetla się na nim napis "funkcja niedostępna" napis ów wyświetla się jak klikniemy na pilocie w polecenie, które nie działa w aktualnym trybie, źródle sygnału itp. Czyli TV cały czas się zachowuje jakby dostawał jakieś polecenie.

Macie może jakiś pomysł lub poradę jak pozbyć się tej awarii?
pozdrawiam
 

adam80

Member
zresetujesz go - odłączając od prądu, jeśli telewizor sam ścisza dźwięk to może zablokował się przycisk w telewizorze?
 

Lord_Viader

New member
zresetujesz go - odłączając od prądu, jeśli telewizor sam ścisza dźwięk to może zablokował się przycisk w telewizorze?

nie pomogło. TV był całą noc odłączony od prądu i dalej jest to samo.
Przycisk nie może być zablokowany bo on ma dotykowy panel z przodu. który przeczyściłem bo też myślałem że coś tam siedzi...
 

Lord_Viader

New member
w linku poniżej zamieściłem filmik, który pokazuje zachowanie TV.

www.dropbox.com/sh/uvxxxttrkxloyfr/AACkyMApQ7exSQkRYlum6Jana?dl=0

dodam, że próbowałem poprzez USB zaktualizować mu soft. LG niestety nowego nie wypuścił a ten który już mam w TV jest aktualny przez to TV wyświetlił tylko komunikat, że nie ma potrzeby aktualizować oprogramowanie bo jest aktualne. I lipa. a już przez chwile miałem nadziej, że uda mi się go zresetować do ustawień fabrycznych i coś to pomoże.

Konsultant zakłada problem z softem a w najgorszym wypadku płytę główną. szacunkowy koszt naprawy około 500 zł. Dlatego staram się coś tu działać jeszcze zanim wywalę te 500 zł.
 

Lord_Viader

New member
naprawione

TV naprawiony. wymieniona płyta główna. koszt płyty 50 zł - używana z tv ze zbitą matrycą. serwisant życzył sobie 500 zł. Cały koszt operacji to 50zł + dojazd po płytę jakieś 70 zł (200 km) czyli całkowity koszt 120zł i działa. płyta jest na 5 śrubkach + 3 tasiemki do przepięcia. Całość robocizny to 30 min. razem z powieszeniem TV na miejsce.
 
Do góry