Lg 55eg910v

hetman83

New member
witam, co sądzicie o LG 55EG910V ??? ekran curved, takiego niby nie chciałem ale czy jest jakiś płaski odpowiednik tego modelu ? :lol:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma odpowiednika.
Wszystkie nowe obecne to już tylko 4K i ceny od 9999 zł
 

accu

New member
Bez reklam
witam, co sądzicie o LG 55EG910V ??? ekran curved, takiego niby nie chciałem ale czy jest jakiś płaski odpowiednik tego modelu ? :lol:

Witam uprzejmie,

Jest bardzo prawdopodobne , że nowy telewizor FHD OLED firmy LG w wielkości przekątnej ekranu 55"
pojawi się najwcześniej w czerwcu 2017 r . Ekran będzie płaski .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

weeman

New member
Uzytkuje od 2 tygodni:
Uwierz mi ze jak powiesisz to po 1 dniu bedziesz myslal ze jest plaski akurat w tym modelu krzywizna jest malo zauwazalna

Plusy:
Super czern -rewelacyjny do filmow a na tym mi zalezalo
Wyglad
System webos
Odczyt filmow i napisow z pena
3d
Tv skladane caly czas w pl. Moj data produkcj marzec 2017

Minusy:
Wymaga raczej kalibracji
Kanaly sd bardzo slaba jakosc odbioru
Czasami smuzenie i szumienie widac
Bialy jest szary ale to widac na reklamach na filmach nie
Jak masz cyfrowy polsat to 1 pilotem mozesz wlaczyc tv i dekoder ale wylaczyc juz sie nie da

Ze wzgledu na smuzenie i mrowienie w kanalach sd jak dla mnie z 4-5m bardzo dobrze sie oglada z blizszej odleglosci moze byc gorzej.

Moze kiedys Ci sie zrobia powidoki.

Gier nie testowalem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego mówimy o cenach nowych serii 2017, które wchodzą i mają zdecydowanie lepszą biel i zabezpieczenie i skalowanie.
Poprawiona ma być też właśnie płynność.
Bo do tej pory lepiej było w telewizorach LCD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Fotografowie nie chcą Oleda bo twierdzą, że taka czerń nie istnieje- np rozgwieżdżone niebo w nocy. Po kalibracji jest lepiej.
 

rvoice

New member
Jako posiadacz tego tv dodam kilka uwag: Biel jest w normie a na pewno nie jest gorsza od LCD. Proponuję obejrzeć Planet Earth S02E2 - tam jest dużo bieli. Co do płynności - ten tv ma 120Hz i absolutnnie nie ma mowy o gorszej płynności, poproszę o przykład gdzie widać gorszą płynność. Odbiór kanałów SD z efektem mrówienia na źródle DVBT nie zauważyłem. Rozdzielczość SD jest wyświetlana poprawnie na tym źródle ale z satelity sygnał SD faktycznie wygląda gorzej niż na DVBT (pewnie zależy to od bitrate). Ekran zakrzywiony uznaję za zaletę przy wyświetlaniu filmów, a przy sporcie nie przeszkadza. Sygnał fullhd i sd wygląda zdecydowanie lepiej niż na matrycach 4K i nie występują na tym telewizorze wady matryc LCD.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

weeman

New member
Kalibrowales moze tv z ta biela?
U mnie kanaly nie hd ktore rzadko ogladam to niestety nie da sie ogladac tak samo z internetu ze slaba jakoscia np hbo go. Czern to pixelioza, tlo to najczesciej mrowienie i smuzenie. Najgorsze sa ciemne sceny.

Mi to nie przeszkadza bo rzadko takie kanaly ogladam ale niesety tak jest. Tv 4k maja duzo kepsza obroke cyfrowa i tak tego nie widac.

Z plynnoscia raz mi klatkowal film z nayional geogr o wysokiej jakosci.

Tak poza tym czern i filmy w dobrych kanalach hd albo pendrive z dobrymi filami lub netxlix i bomba.
 

rvoice

New member
Nie kalibrowałem, ustawiłem tak jak doradzali na "innym" forum, jeżeli masz słaby odbiór sd lub klatkowanie to w pierwszej kolejności sprawdź jakość sygnału na tunerze CP (może jest to efekt przedstawionej od wiatrów anteny sat). U mnie do streamingu nie mam zastrzeżeń. Wszystko jest ok.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry