oled lg 55eg910v

weeman

New member
hej, wymienilem TV na oleda 55eg910v. czy ktos moze podzielic sie swoimi ustawieniami TV?

generalnie telewizor rewelka, szczeka opada moim skromny zdaniem:)

moze troche bialy jest szarawy ale czytalem ze wszystko da sie wyregulowac.

ogromna prosba o wlascicieli tego modelu o podzielenie swoimi ustawieniami i wypowiedzenie sie w temacie.
 

rvoice

New member
Cześć, posiadam telewizor od 2 tygodni. Najczęściej korzystam z ustawień obrazu i dźwięku: Kino. Inne rekomendowane ustawienia znajdziesz w teście telewizora - nie chcę reklamować innego forum - wyszukiwarka Tobie pomoże. Źródłem mojego sygnału jest DVBT,satelita (kanały FTA HD), PS4 i streaming video. Polecam w ciemnym pomieszczeniu uruchomić obraz 3D. Według mnie zakrzywiony ekran podkreśla głębie obrazu a w oglądaniu sportu nie przeszkadza. Ze świadomego zakupu jestem bardzo zadowolony-wcześniej porównywałem ten telewizor z innymi tv z tej samej półki cenowej, moim benchmarkiem była moja plazma.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Biały zostanie tak jak jest.
Dopiero w nowych modelach z tego roku biały ma być biały.
I sprawdzimy jak będzie naprawdę.
 

rvoice

New member
Weeman - czy mógłbyś podać przykład materiału, na którym widzisz szarość zamiast bieli? Chętnie to zweryfikuję. Przy moich źródłach nie mam zastrzeżeń do bieli.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

weeman

New member
To cyfrowy Polsat np. Jak jest duża biała plansza lub dużo białego obszaru najlepiej widać na reklamach. W filmach nie jest bardzo zauważane.

czy udało Ci sie skonfigurować pilot aby jednym uruchamiać dekoder i tv?
 

rvoice

New member
Ok, dzięki przyjrzę się reklamom. Pilota nie konfigurowałem z innym urządzeniem ponieważ wyczytałem w podręczniku, że urządzenie musi mieć funkcję Simplink. A czy przypadkiem nie mógłbyś z Polsatu dostać ich moduł i razem z posiadaną kartą umiejscowić całość w module CI telewizora. Czytałem, że nieźle to działa z CP, dekoder nie jest wtedy potrzebny.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

weeman

New member
Ok, dzięki przyjrzę się reklamom. Pilota nie konfigurowałem z innym urządzeniem ponieważ wyczytałem w podręczniku, że urządzenie musi mieć funkcję Simplink. A czy przypadkiem nie mógłbyś z Polsatu dostać ich moduł i razem z posiadaną kartą umiejscowić całość w module CI telewizora. Czytałem, że nieźle to działa z CP, dekoder nie jest wtedy potrzebny.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Problem ze mam dekoder evobox z dyskiem 500gb. Tak musiałbym dokupić dysk do tv.

A jak u Ciebie jakość programów? Z bliskiej odległości dostrzegam tez efekt mrowienia i nie tak wyraźnych przedmiotów. Moze to jakość sygnału ale w wcześniejszych tv tak sie nie działo. Dobrze ze oglądam z 5 m to tak nie widać. Zastanawiam sie czy wszyscy maja podobnie czy wadliwa sztuka dlatego dopytuje o ustawienia. Moze obróbka materiału Sd by pomogła.
 

rvoice

New member
Co do jakości programów, sprawdź proszę ten sam program na dvbt jak i CP. Może efekt mrowienia emituje dekoder. Ja korzystam z satelity astra+hb kanały fta, ale podstawowym źródłem jest dvbt i dysk zewnętrzny. Na żadnym źródle nie widzę efektu "mrowienia" - oglądam z odległości 3m. W telewizorze masz wgrane zdjęcia demo -opcja Smart share, sprawdź czy są prawidłowo wyświetlane.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry