jaka plazma do 4 tys zl?

smoku666

New member
bart3miastoo napisał:
Witam!
Zdecydowalem sie na zakup plazmy LG. W zwiazku tym mam pytanie jaki kupic do 4000zl? dzieki za odpowiedz
Witaj,

Wybór jest prosty, w cenie 4000 lub lekko poniżej jest LG 42PC1R
W tym przedziale cenowym to naprawde dobry TV PDP, tv ten bardzo dobrze radzi sobie z sygnałem SD oraz HD, będziesz zadowolony z zakupu.

gdybyś wyskrobał np ~500zł wiecej to w twoim zasiegu jest LG 42PC1RR
sam taki mam i jestem bardzo zadowolony.:eek:k: różnica miedzy modelem "R" a "RR" jest prosta - "RR" posiada wbudowany dysk twardy 80GB oraz 2 tunery zamiast jednego

jest jeszcze najnowszy model LG 42PC51

no ale to już wydatek ponad 5000zł:cool:

pamietaj abyś przed zakupem wybrał sie do dobrego sklepu i sam potestował te modele:wink:

pozdro!
 

bart3miastoo

New member
Ok, a 42PC3RA ? jestem zupelnie zieloony w temacie, czytam o tych plazmach i juz wszystko mi sie miesza... co to za skroty sd i hd? ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Obecnie po obniżce 42 PC1 R - jest rzeczywiscie dobrym wyborem .
I do 4000 zł lepszej plazmy nie kupisz.
pozdrawiam
 

smoku666

New member
bart3miastoo napisał:
Ok, a 42PC3RA ? jestem zupelnie zieloony w temacie, czytam o tych plazmach i juz wszystko mi sie miesza... co to za skroty sd i hd? ;)
42PC3RA jest bardzo podobny do PC1R i chyba minimalnie tańszy.

SD to w skrócie standardowa telewizja czyli prawie wszystkie programy jakie można odbierac w polsce poprzez antene naziemna, kablówke, tuner sat. Standart HD oferuje o niebo lepsza jakosc niż SD, obecnie jest tylko kilka programów które nadają w HD można je ogladać na C+ i N'ce, zreszta poczytaj troche na tym forum to znajdziesz odpowiedzi na chyba wszystkie pytania z tej tematyki.

dodam tylko ze na 42PC1R,42PC1RR obraz HD jest naprawde rewelacyjny:bober:
 

setunia

New member
Bez reklam
bart3miastoo napisał:
Ok, a 42PC3RA ? jestem zupelnie zieloony w temacie, czytam o tych plazmach i juz wszystko mi sie miesza... co to za skroty sd i hd? ;)

Mam ten model już prawie pół roku i nie wymieniłbym go na PC1R choćby ten był tylko 50 pln droższy - nie widzę żadnej różnicy w obrazie. Funkcjonalnie to najniższy model plazmy w ofercie LG, ale mnie odpowiada w zupełności. Obraz z laptoka (HD) i DVD jest bardzo dobry a telewizję da sie oglądać, a dlaczego da się? Bo jak się poogląda filmy w HD to się odechciewa zwykłej TV! :grin:

Z ciekawości zajrzałem na skąpca:
PC3R - 3450
PC3RA- 3576
PC1R - 3669
Nooo z tego grona to bezapelacyjnie PC3R - od mojego różni się drugim HDMI i ponoć lepszym menu.
 
Ostatnia edycja:

bart3miastoo

New member
Teraz to juz nacznie wiecej wiem:)) tylko jest porblem tam gdzie chce kupic ten sprzet nie ma lg, a jest w promocji panasonic th 42pv45eh za 3700 przed rabatem? ktory kupic??
 

kaszpir

New member
bart3miastoo napisał:
Teraz to juz nacznie wiecej wiem:)) tylko jest porblem tam gdzie chce kupic ten sprzet nie ma lg, a jest w promocji panasonic th 42pv45eh za 3700 przed rabatem? ktory kupic??

Jeśli nie przeraża Cię wygląd Panasonica PV45 (chyba najbrzydsza plazma jaką w życiu widziałem ...) to bierz Panasonica ...

Panasonic ma jednak wbudowane wentylatory , podobno niesłyszalne , ale jak dla mnie wentylator = zło ;)

Co do LG to ludzie zbytnio narzekają na to że plazma jest mocno podatna na wypalanie ... Niby po jakimś czasie i że można te efekty wypalenia usunać , ale osobiście wolę mieć panel mniej podatny na wypalenia ..

Nie kupuj plazmy która ma tylko 1 złącze HDMI. Wystarczy że podłączysz sobie DVD po HDMI i już nie masz gdzie podłączyć np. Nboxa lub np. PCta lub konsoli :)

Osobiście uważam że plazma / LCD musi mieć minimum dwa złącza HDMI ...

Ja bym zastanowił się także nad najnowszym modelem plazmy Samsunga - model C91H. Kosztuje w sklepach internetowych około 3800zł ...
A posiada lepszą elektronikę (parametry techniczne) i więcej "bajerów" od LG-ka ...
No i obudowa jest baaardzo ładna ...
 

smoku666

New member
bart3miastoo napisał:
Teraz to juz nacznie wiecej wiem:)) tylko jest porblem tam gdzie chce kupic ten sprzet nie ma lg, a jest w promocji panasonic th 42pv45eh za 3700 przed rabatem? ktory kupic??
wczoraj byłem w sklepie i oglądałem ten model panasonica, i musze przyznac ze jak dla mnie to obudowa tej plazmy jest lekko mówiąc straszna... o ile nie przerażająca:rolleyes: ale to oczywiście tylko moje zdanie...

dodam że jak na moje oko to obraz jest słabszy niż na PC1R, nie jest to jakaś przepaść czy coś takiego ale ja jednak widziałem różnice.

pozatym jesli poszukasz w sklepach internetowych to PC1R bedziesz miał w tej samej cenie!

a najlepiej to idz do sklepu i poproś sprzedawce żeby ci podłączył 42PC1R i 42pv45eh , i wtedy sprawdz który według ciebie jest lepszy ew. ładniejszy:) i tego kup:cool:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to jest dokładnie ta sama klasa cenowa.
Jedeni widzą lepszą jakość na Panasonicu inni na LG - i właśnie o to chodzi - wybieraj sam i dla siebie.
 

baranskia

New member
oto kwintesencja - ja radzę tak samo :) ;)

smoku666 napisał:
wczoraj byłem w sklepie i oglądałem ten model panasonica, i musze przyznac ze jak dla mnie to obudowa tej plazmy jest lekko mówiąc straszna... o ile nie przerażająca:rolleyes: ale to oczywiście tylko moje zdanie...

dodam że jak na moje oko to obraz jest słabszy niż na PC1R, nie jest to jakaś przepaść czy coś takiego ale ja jednak widziałem różnice.

pozatym jesli poszukasz w sklepach internetowych to PC1R bedziesz miał w tej samej cenie!

a najlepiej to idz do sklepu i poproś sprzedawce żeby ci podłączył 42PC1R i 42pv45eh , i wtedy sprawdz który według ciebie jest lepszy ew. ładniejszy:) i tego kup:cool:

:krol:
jak w tytule :roll:
plus:
+zwróć uwagę na realne ustawienia wszystkich parametrów podczas porównania konkretnych egzemplarzy (UWAGA: kupujesz teoretycznie jakiś model, a w praktyce dostajesz jeden konkretny TWÓJ EGZ. a inne nie są na 100% identyczne - dziwne, ale prawdziwe....) :-?

Pozdrawiając majowo życzę Ci satysfakcjonującego i optymalnego wyboru!
:eek:k:
 

bart3miastoo

New member
No wlasnie ten panasonic jest brzydki i ma gorsze parametry z tego pamietam, a co myslicie o Samsungu? Juz mi sie wszystko myli, a to, ze lg wadliwe, a tamto takie-trudna decyzja:| Poza tym w nie kazdym sklepie jest mozliwosc podlaczenia paru modeli, ale sprobuje w rtv agd. Bede czesciowo kupowal na raty, stad musze to kupic w sklepie, a nie przez net, i oczywiscie w takim gdzie mnie raty nie zjedza ;)
 

phmizar

New member
bart3miastoo

W każdym internetowym sklepie masz sprzedaż na raty. "Eurognom" albo "Dla idiotów" użyj tylko do wyboru modelu. Zostanie Ci jeszcze na very dużo piwa:cool:
 

bart3miastoo

New member
Zgadza sie, tylko w "eurogniotach" itp sa czesto promocje na raty i nawet z ukrytymi oplatymi wychodzi to taniej niz przez net, tym bardziej, ze zalezy mi tym by byly to raty w lukasie-korzystam juz niego, raty na dowod itp. poki co ciekawa oferte ma awans czyli 0,8% do raty miesiecznej, gdzie przy kredycie 3000 przy 20 mc daje bankowi 480 zl, a gdyby skorzystal z lukasa przez sklep internetowy to dalbym bankowi 900 plus koszt przesylki, wychodzi jak w "eurogniocie", czyli wg mnie przez oplaca sie kupowac tylko za gotowe. ale skupmy sie na wyborze telewizora, w awansie mam do wyboru albo samsunga albo panosonica, lg nie maja wogole :( czy lg jest duzo lepsze, ze warto pojsc do konkurencji i przeplacic na tych ratach? czy wybrac cos w avansie?
 

setunia

New member
Bez reklam
Nie wiem w jakim Ty Awansie chcesz kupować, ale kiedy byłem na etapie kupna swojego TV mogli mi go bez problemu sprowadzić - to pierwsze. Po drugie pamietaj, że dzisiaj kupujący górą nawet biorąc na raty spróbuj negocjować cenę - czasem można urwac - zwłaszcza jesli w sklepach internetowych są takie TV taniej - masz pojęcie za ile można go sprzedawać z zyskiem.
 

phmizar

New member
Raty w Lukasie w sklepie internetowym to 1% za mieś. kredytu. Taki jewst standart. Można z tego coś urwać a jeżeli jesteś klientem Lukasa to raty są na dowód. Wysyłasz ksero lub skan dowodu i dostajesz kurierem umowę. Przesyłka towaru to kilkadziesiąt PLN.
 

bart3miastoo

New member
Avans Gdansk i Gdynia, mowia, ze lg sa trudno dostpene i nie maja tego i nie uda mi sie tego sciagnac na razie. A jak sie jest klientem w lukasie to raty sa na dowod-zgadza sie, dlatego upieram sie przy sklepie normalnym, a nie internetowym, bo mozna tam jeszcze zejsc z ceny. Tylkom, ze w avansie jest teraz promocja raty, 0,8% i tyle. Poradzcie mi lepiej jaki TV:)
 

baranskia

New member
rozejrzyj się dobrze to znajdziesz PRAWDZIWE :)) ZERO PROCENT - ja tak mam z Auchan!

bart3miastoo napisał:
Avans Gdansk i Gdynia, mowia, ze lg sa trudno dostpene i nie maja tego i nie uda mi sie tego sciagnac na razie. A jak sie jest klientem w lukasie to raty sa na dowod-zgadza sie, dlatego upieram sie przy sklepie normalnym, a nie internetowym, bo mozna tam jeszcze zejsc z ceny. Tylkom, ze w avansie jest teraz promocja raty, 0,8% i tyle. Poradzcie mi lepiej jaki TV:)


:krol:
Jak w tytule ;)
Pewnie w TrójMieście inne markety też mają takie promocje - rozpytuj wokoło, bo warto... Ponadto "czaruj" sprzedawców, że ten sam model to w X-media jest aż 500,- zł tańszy ;) - wiesz, mały bluff a cieszy, gdy zadziała.

No, to życzę Ci: skutecznego czarowania i rat na PRAWDZIWE ZERO %.
CU!
:cool:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wg. moich wyliczeń cena w sklepach internetowych jest niższa . Dostępne są wszystkie modele od ręki , a raty Tówj procent - czyli ile rat tyle procent. A tylko prezentacja rozwiewa wątpliwosci .
 

kaszpir

New member
bart3miastoo napisał:
A. Poradzcie mi lepiej jaki TV:)


Jeśli nie przeszkadza Ci tragicznie paskudna obudowa wraz z podstawą oraz zamontowane w plaźmie wemntylatory to kupuj PV45 ...

U mnie z powodu w/w wad pomysł zakupu PV45 odpadł (choć na pocżatku brałem go pod uwagę ...).

U mnie plazma jest w salonie , a jako że nie jest to mały "mebel" musi wyglądać też elegancko i nowocześnie , a nie szpecić pokój ...

Ja widziałem w akcji Panasonica PV45 , PV70 , LG PC1R oraz Samsunga C7H i szczerze mówiąc różnic w obrazie olbrzymich nie widziałem ...

Ja wybrałem Samsunga C91H , ze względu że ma chyba jedną z ładniejszych obudów , brak wentylatorów , kupę "bajerów" i naprawdę ładny obraz ...
Oraz wszystkie możliwe systemy "przeciwwypalaniu" plazmy ...

No i cena ładna :) Z przesyłką zapłaciłem 3930zł :)
 
Do góry