Pomoc w zakupie

keyo

New member
Witam
Zamierzam kupić nowy Tv do max. 3,5k o rozmiarze 49-50 cali. myślałem nad LG 49UH6507 lecz cały czas chodzi mi po głowie ta matryca RGBW... w sklepie nie widać znaczącej róznicy względem innych tv, lecz nie chciałbym rozczarować się w domu... Tym bardziej ze juz 1 Tv oddałem do sklepu tzn. Thomson 49UC6406ze względu na słabą matryce 50hz i brak upłynniaczy ruchu. Obraz strasznie klatkował a oglądanie takiego obrazu to dla mnie żadna przyjemność...
porównywałe mmnóstwo modeli. Androida nie chce ponieważ nie działa prawidłowo są zwieszki błędy itd.
Spodobał mi się właśnie ten LG 49UH6507 z matrycą 100Hz lecz ma również niestety RGBW.
Może mielibyście inną propozycje dla mnie? Czy może ta matryca RGBW nie jest aż taka straszna?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem jakie miałeś podświetlenie matrycy w TCL i czy widziałeś jak gra po kalibracji. Ale w klasie cenowej masz modele z matrycą 100Hz :
- Philips 49PUS6561 za 2999 zł z kalibracją
- Philips 49PUS7101 za 3650 zł z kalibracją

Model LG jest modelem z matrycą 50 Hz i RGBW.
 

keyo

New member
ustawienia sprawdziłem wszystkie w tym tclu i niestety żadna opcja nie sprawiła żeby obraz był płynniejszy.
hmm LG 49UH6507 chyba ma 100hz. prawie wszyscy tak piszą no i pisałem do producenta i również potwierdził że ten model posiada 100hz natywną.
RGBW jest znacznie gorsze? lepiej omijać to szerokim łukiem?

te modele które podałeś są bardzo ciekawe :)
możesz mi powiedzieć czy warto dopłacać 700zł 49PUS7101 ? czym one się właściwie róznią?
i gdzie można kupić za taką właśnie cenę wraz z kalibracją?
 
Ostatnia edycja:

radam5

New member
Nie wierz konsultantom z LG. oni nie wiedzą jakie są matryce w ich tv. Wiele razy ten temat był poruszany i zawsze przy kontakcie z lg w końcu stwierdzalo, że jednak nie posiadają informacji odnośnie NATYWNEG odświeżania.
Modele uh65xxx mają matrycę 50 (60) hz, co zostało kilku krotnie udowodnione poprzez brak jednej funkcji upłynniacza w ustawieniach oraz tak podaje zaprzyjaźniona strona z parametrami telewizorów (chyba że coś się zmieniło)
Modele LG 100(120) hz zaczynają się od serii uh77....
Wracając jednak do modelu o który pytasz to tak się składa, że kolega kupił go w wersji 55". A w media expert dają do niego pilota magic za free
Bawiłem się nim trochę, niestety tylko w dzień i ogólnie nie jest źle. Z nc+ obraz jest niezły, może troche zbyt blaty jak dla mnie, jednak nie bawiłem się w ustawienia kolorów.
Co do płynności jest znośnie, ale widać momentami klatkowanie więc jeżeli zależy ci na tym parametrze to raczej zrezygnuj z niego i pomyśl nad serią z natywnym 100hz odświeżaniem
 
Ostatnia edycja:

keyo

New member
pytałem konsultanta również o to czy ten model LG posiada 2 opcje upłynniaczy tzn. de judder i de blur. Napisał żebym mu dał chwile bo musi sprawdzić i po około 10min odpowiedział że, tak posiada obie opcje.
a Ty co byś wybrał? tego LG 49UH6507 czy philipsa 49PUS6561 lub 49PUS7101? czytałem o cloudingu ale też nie wszyscy to potwierdzają. i czym tak właściwie te dwa modele philipsa się od siebie różnią?
dzięki za zainteresowanie tematem :)
 

adam80

Member
Jeżeli masz teraz telewizor z matrycą VA i lubisz oglądać wieczorami to raczej unikaj matryc IPS, a te trzy które wymieniłeś są na IPS, sam zmieniłem 3 lata temu VA na IPS i nigdy się nie przyzwyczaiłem do niskiego kontrastu przy oglądaniu wieczorami, teraz mam SVA i przyjemność z oglądania wieczorami.
 

keyo

New member
Ja w sumie zawsze oglądałem ipsy wiec nie przeszkadza mi to zbytnio.
W piątek zdecydowałem się na Philipsa 49pus6561 za 3 200zl z komputronika + gratis dodali lodówkę turystyczna o wartości 240zł. To dla mnie było najlepsze rozwiązanie. Po przesiadce z Thomsona 49uc6406 jest ogromna różnica. Jakość/szczegółowość/kontrast obrazu są znacznie lepsze. W ciągu 2 dni jeszcze żadna aplikacja nie przestała działać oraz nie było żadnych zawieszek co w Thomsonie występowało kilka- kilkanaście razy w ciągu dnia. Jedynie co to w Thomsonie android oraz gry na androida działały płynniej lecz na grach androidowych akurat mi nie zależy. Plynnosc obrazu jest znacznie lepsza. To właśnie ze względu na ten parametr oddałem Thomsona. Lubię teatr lecz na panassonicu przy bardzo szybkich ruchach występuje zjawisko które juz ktoś opisał na tej stronie. Wokół kontur ruchomego obrazu pojawiają się kwadraciki które starają się upłynie ruch lecz nie nadążają. Jest to jedyna sprawa na którą mogę być zły jednak nie przeszkadza mi to aż tak bardzo. W ciągu filmu 80% treści jest wyświetlana prawidłowo. Uważam że coś za coś... możemy dostać płynny ruch lecz zawsze jakieś skazy na obrazie będą ponieważ jest to sztuczne wytworzony obraz . Wole to niż np jak w LG uplynnienie lecz ze znacznym spadkiem ostrości. Co do couldingu u mnie jest on mało widoczny i nie przeszkadza mi on.pilot na +, lepszy niż magic od lg. Generalnie jestem zadowolony choć jestem jeszcze w fazie testów i nie zdałem jeszcze naklejek z ekranu itd w przypadku ewentualnego zwrotu :p
 

keyo

New member
Kiki a pomógłbyś mi z kalibracja obrazu? Wiem, że dla każdego telewizora powinno się indiwidualne ustawiać każda opcje ponieważ mogą się różnić ale czy mógłbyś udostępnić swoją konfigurację? Myślę że będzie ona lepsza niż oryginalny tryb film ewentualnie gdybym jeszcze zauważył coś niewłaściwego u siebie to lekko jeszcze podkrecę jakąś opcję :)
 
Do góry