LG 49UH6507 vs...

gregor3411cr

New member
Przyszedł czas na zmianę wysłużonego Panasonica. Telewizor ma mi służyć głownie do...oglądania telewizji N-ka plus internet,filmy z internetu. Żadnych Xboksów itp. W zasadzie 4K (tak myślę) mi nie potrzebne ale większość TV właśnie takie są. Mój Panas jest właśnie na IPS. Nie wiem jak dzisiejsze matryce VA z kątami ale nie chciałbym żeby zmieniając kąt patrzenia o nieduży stopień nie dało się oglądać. Wiem, że VA ma lepsze kolory ale czy różnica jest aż tak duża? Mimo wszystko jednak zostaną przy IPS. Myślałem także o Panasonic 50DS630 120Hz Jak wypada w porównaniu z ww LG? Najważniejsze to min 100Hz matryca. No i żeby można było oglądać filmy na CDA.pl. Oprócz tego lubię sport więc matryca musi być lepsza niż 50/60Hz. Nie jestem jakimś koneserem telewizji i pewnie nie zwrócę uwagi na jakieś szczegóły ale chciałbym żeby jednak to wszystko dobrze działało bo Tv zmieniam raz na 5-8 lat. No i najważniejsze , cena max do 3tys. Czekam na ewentualne propozycje co do TV obecnie dostępnych w sklepach. Myślałęm nawet o LG 50LF 652v ale już nie mozna go dostać. Dzięki.
 

aston_

New member
LG 49UH6507 ma 60Hz jak większość telewizorów 4K, w cenie do 3000zł nie znajdziesz nic fajnego ze 100Hz.
Sam mam ten telewizor i mogę powiedzieć, że warto, oglądałem wiele testów i recenzji przed kupnem, po paru miesiącach mogę powiedzieć, że był to dobry wybór. Telewizor ma dobre odwzorowanie barw, nie ma zbytnio refleksów światła (na czym mi zależało).

Przed kupnem, sam myślałem, że musi być 100Hz, ale skutecznie wybito mi to z głowy, argumentami, że to jest dopłącanie do czegoś co i tak nie ma wpływu na jakość obrazu, a naprawdę rzadko gdzie można tą różnicę dostrzec, w sumie to tak naprawdę tylko w grach ... ale jakbyś miał sprzęt który pozwala na grę w 4K i 60fps to nie ograniczałbyś budżetu na telewizor do 3000zł :)

Polecam iść do marketu typu Euro RTV AGD, czy Media Markt, stanąć sobie obok telewizora 100Hz i 60Hz i porównać obraz (tylko patrz na realne wartości a nie to co podają w specyfikacji telewizora - polecam recenzje np na "rtings com" )
 

gregor3411cr

New member
Oglądałem LG 49UH6507 i wygląda OK. Ale cały czas myślę o Panasonic 50DS630. Jak wyglądają kąty bo matryca VA oraz funkcje smart? Słyszałem, że FFox ledwo dyszy . Dużo nie potrzebuję ale cda, zalukaj i do przeglądania internetu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG jest 50 HZ a Panasonic fulhd.
Do aplikacji zdecydowanie najlepiej sprawuje się Android
I masz telewizory i 4K i 100Hz w klasie do 3 tyś zł i to z kalibracją profesjonalna gratis.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Musisz mieć Androida i wówczas masz wszystkie aplikacje filmowe.
Masz to z poziomu Philipsa 49PUS6561 za 2950 zł z kalibracją.
Co ile lat wymieniasz telewizor ?
 
Do góry