problem z ostrością lg 65uh668v

wojtekjkd89

New member
Witam wszystkich,
Mam problem z niedawno kupionym telewiozrem i zastanawiam sie czy to bład jedynie mojego egzemplarza , czy jednak ogólnie tej serii
Telewizor ma 65 cali i pseudo 4k czyli matryce rbgw

Problem jest nastepujacy:
podczas dynamicznych scen, w których obiekty poruszają sie z dużą szybkością widać gubienie ostrości. Wyswietlane obiekty gubią ostrość krawędzi lub zostawiają lekką smugę. Matryca ma 100hz wiec problem nie powinien byc az tak dostrzegalny, natomiast coraz bardziej zaczyna mnie irytować.
Co dziwne nie ma go podczas oglądania np sportu, piłki nożnej itp. Jest widoczny przede wszystkim w filmach.
Ma ktos podobny problem w serii LG 668v?

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matryca natywna jest nie 100Hz ale 50 Hz.

Więc jest to normalne:
Lepsza ostrość dzięki wyższej częstotliwości odświeżania
Dzięki skróceniu czasu wyświetlania pojedynczej klatki o połowę – z 0,02 s (50 Hz) do 0,01 s (100 Hz) – poruszające się obiekty wydają się nam znacznie mniej rozmyte. Ważne jest przy tym, by wygenerowany obraz pośredni przedstawiał nową fazę ruchu, naturalną dla śledzącej ruchomy obiekt gałki ocznej.

ROZMYTY OBRAZ
Przy częstotliwości odświeżania 50 Hz każda klatka jest widoczna przez 0,02 sekundy. W tym czasie oko przesuwa się, ale obiekt pozostaje w tym samym miejscu. Z tego powodu jego obraz na siatkówce jest niewyraźny.

LEPSZY OBRAZ
Przy 100 Hz każda klatka jest widoczna tylko przez 0,01 sekundy. Klatki pośrednie (2, 4, 6) nie pochodzą z przesłanego sygnału, ale muszą być wygenerowane elektronicznie. Obraz widziany przez obserwatora jest mniej rozmyty.
http://www.hdtv.com.pl/forum/podstawy/40131-bardzo-dobry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html
 
Do góry