65UH850V / 65UH8507 3D crosstalk a kąty pionowe

MaRDaV

New member
Witam

jeśli nie ten dział to przepraszam gdyż nie wiem czy mój problem jest natury dzisiejszej technologii 3D czy wady TV

Mam taki oto problem i bardzo prosze o poradę

Zakupiłem TV 65UH850V (wersja UK), polska wersja to UH8507, jest to dokladnie ten sam TV tylko ma inny custom soft pod funkcje smart, ale do rzeczy....

zaupiłem ten TV ze względu na pasywne 3D i (niestety) jako jedyny model jaki można kupić z paswynym 3D. W ROI jedyną inną alternatywą jest UH950V za 1k EUR wiecej lub OLED.

TV oglądam z ok 2,7m mając wzrok na samym środku wysokości i szerokości ekranu, czyli po środku po środku i niestety obraz 3D jest tragiczny. sprawdzałem też z różnych innych odległości bliżej i dalej niż 2,7m, bez zmian.
Obraz w samym centrum jest ok ale już lekko na boki, same boki i szczególnie górne rogi to tragiczny crosstalk.
czytając rożne fora znalazłem że ten model ma nalepsze 3D jeśli patrzy sie z 2/3 wyskokści matrycy. OK. Postawiłem TV na niższy stolik i patrzać lekko z góry obraz poprawił sie znacząco, nawet bardzo ale górne rogi to wciąż tragedia. Metodami prób i błędów odkryłem, że jeśli przechylę ekran pionowo w kierunku do widza (górna część jest bliżej oczu niż dolna, jeśli tak to mogę opisać)
to problem całkowicie znika i obraz 3D jest naprawdę mega super, na powiedzmy 95% ekranu.
Musiłem podstwaić pod tylnią część stopy ok 2-3 cm podkładkę aby uzyskać optymalny kąt.
Boję sie teraz że taki zabieg przy wadze TV na dłóższą metę może jakkolwiek "uszkodzić/osłabić" stopę i będzie dramat....

teraz mneij wiecej wyglada to tak
22912058417585599072.jpg


pytanie moje, czy to normalne żeby tak ustawiać ekran do oglądania 3D? mój stary 47LW4500 mimo że tylko full hd 3D miał perfekcyjne pod każdym względem (oprócz rozdzielczości oczywiście), zero crosstak i innych dziwnych problemów, mogłem ogladać 3D z każdego kąta, góra, dół, prowo, lewo.

mogę jeszcze oddać ten TV i zażadac wyiany na nowy, tylko czy nowy (ten sam model) nie bedzie taki sam?

prosze o poradę
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

A nie możesz kupić jakiegoś uchylnego uchwytu i powiesić TV na ścianie ?
Problem z kątem i stopą zostanie zlikwidowany.
 

MaRDaV

New member
Niestety nie mogę zamontować uchwytu ściennego ale może ktoś z Was orientuje sie czy można kkupić stolik z wieszakiem z możliwością regulacj wysokości tv góra / dół + regulacji kąta w pionie
 

MaRDaV

New member
Taaaaa

Ale one nie mają możliwości regulacji góra dół. TV zawieszony jest na jednej wysokości.
Znaczy się ja musze mieć tv bardzo nisko. Tak jakbym go postawił na 35cm (wysokości ) stoliku
 

MaRDaV

New member
Czy jakieś inne uwagi co do tego kąta nachylenia?
W starym tv tak nie miałem.

Prośba do admina
Może przerzucić ten wątek do działu 3D.
Może ktoś pomoże.
Zastanawiam się czy nie musze reklamować
 
Do góry