Problem z podłaczeniem ampli do TV

abart68

New member
Witam
Od roku posiadam amplituner TX-RZ800 a wtym roku kupiłem nowy telewizor LG65G6 i mam problem który opisuję z uwzględnieniem działań jakie podjąłem do tej pory .
Do ampli miałem podłączone dwa odtwarzacze Bluray , ampli podłączony do TV .
Kable HDMI nowe i odpowiednie nawet dla 4K i 3D .
Po włączeniu ampli jest on poprawnie wykryty przez TV .
W momencie uruchomienia pierwszego odtwarzacza zostaje on wyświetlony na ampli ale TV wykrywa go dopiero po 3-4 minutach i albo wszystko działa albo nagle w trakcie filmu zostaje zerwane połączenie a TV zgłasza brak sygnału . Wyłączając pierwszy bluray a włączając drugi to ten drugi pojawia się tylko na wyświetlaczu ampli a TV pomimo odczekania 15 minut w ogóle go nie widzi.
Zdarza się też tak że nawet menu Onkyo nie jest widoczne i pokazuje się dopiero po wykryciu Bluray.

Teraz zmieniłem połączenie i oba odtwarzacze są podłączone przez HDMI bezpośrednio do TV i działają bez problemu a wykrywane są w 2s .
Audio z jednego jest poprowadzone do ampli przez kabel optyczny a drugiego przez coaxial ale w ten sposób ampli nie odtwarza np. audio HD – Masters tylko zwykły DTS .

Producent LG65G6V całkowicie wyklucza wadę TV i wskazuje na Onkyo .
Serwis Onkyo wskazuje na wadę TV bo podobno na innych TV jest OK.

Czy ktoś ma jakiś pomysł .
 

Jimmy

New member
Jeśli TV działa przy podłączeniu odtwarzaczy bezpośrednio, to dla mnie ewidentnie jest to wada amplitunera lub ustawień amplitunera, ewentualnie uszkodzone kable. Kable HDMI prosto ze sklepu potrafią mieć wady. Wiem, że to trudne, ale postarałbym się pożyczyć skądś inny amplituner, niekoniecznie Onkyo, po uprzednim wyeliminowaniu wad kablowych i ustawieniowych.
 
Do góry