Zakup LG PC1r

luniopl

New member
Witam
Zastanawiam się nad zmianą telewizora LCD (SAMSUNG le32r72b) na większy , najlepiej za dużo do niego nie dokładając. Myślę nad LG PC3RV albo PC1r, rozdzielczość nie ma dla mnie znaczenia bo i tak jest przystosowany do HD czyli załapie z komputera obraz po HDMI na 1920x1080 tak jak robi to obecny samsung. Tylko że teraz jak wszedłem na dział Plazm LG czytam o samych kłopotach: poświatach, świecących pikselach itd. Czy jest sens kupowania plazmy czy lepiej kupić większy LCD, co wiąże się z większymi kosztami zakupu. TV służy jak narazie do zwykłej antenowej telewizji(narzeczona potrafi oglądać cały dzień i pół wieczora, ponieważ siedzi w domu), i czasem jakiś film z kompa po HDMI, lub gra w maksymalnej rozdzielczości na jaką pozwala TV. Niedługo zakupię telewizje "n". Czy ta plazma nie zakończy swojej żywotności przy takim użytkowaniu jak u mnie ma to miejsce?? szkoda by było żeby się coś zepsuło po np. 3-6 miesiącach...
pozdrawiam
 

matizx

New member
Mam LG PC1R i nie narzekam, takie piepszenie, że poświaty, duszki itd. to glupota. Napewno coś tam się da zauważyć, ale bez jaj.
Nie siedzę metr od telewizora i nie zaglądam czy po 5 minutach oglądania jakiegoś kanału widać duszka.
Moje dziecko ogląda po 4 godziny dziennie mini mini i nie panikuję czy coś tam w prawym gornym rogu widać, szczerze to sie nawet nie przygladam.
Kupuj i nie pytaj, bo za 2 miesiace bedziesz miał 10 problemow z wyborem wiecej.
Ja poczytalem fora, bo zastanawiałem sie czy lepiej kupić plazme czy LCD i postanowiłem kupić plazme, poszedłem do sklepu, pooglądałem, decyzja do pół godziny, kupiłem i jestem zadowolony.
proponuję więc LG PC1R

pozdrawiam
matizx
 

setunia

New member
Bez reklam
Do działu LCD nie zaglądam, bo po co, ale forum jest raczej do pomocy wzajemnej w wypadku problemów a nie do wypisywania peanów dla swoich TV, dlatego pewnie same posty o problemach :grin: .
Serię RV odradzam, bo wedle moich informacji jest to seria z matrycami starego typu i rozdziałka fizyczna to max. 852x480 cycuś tak.
Nie bardzo potrafię zrozumieć jak TV o rozdziałce 1366x768 potrafi wyswietlić fizycznie rozdzielczość 1920x1080 bez interpolacji, a zinterpolacją w dół to niestety już nie jest FullHD.
Dlatego proponuję raczej PC1R, lub PC3R, ewentualnie mój PC3RA i inne z końcówkami R i RA.
Co do trwałości to moja heLGa po pół roku użytkowania nie padła, więc mam chiba szczęście, albo inni użytkownicy się takimi "osiagami" nie chwalą.
JA JESTEM ZADOWOLONYM UŻYTKOWNIKIEM TV PLAZMOWEGO!
- przynajmniej na razie.
 
Ostatnia edycja:
U mnie leci PC1R po 10 godz. na dobę i nic się nie dzieje, a obrazu nie ma co porównywać do LCD. Cały zachód gr na plazmach, nie daj się zwieść marketingowi.
Pozdrawiam.
 

tomania

New member
Witam !
Potwierdzam w całej rozciągłości to co pisze SETUNIA. Szczegółnie w temacie symboli. Końcówka R lub RA jest istotna. Docenisz to przy odbiorze (w przyszłości) sygnału HD. Różnica w cenie, o ile wiem, jest niewielka. To dobry TV. Wprawdzie mam go dopiero od 3 m-cy (42PC3RA) i zawsze można mieć pecha i źle trafić lecz to chyba dotyczy wielu innych marek. Ja jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam. Tomasz
 

smoku666

New member
potwierdzam wczesniejsze wypowiedzi, mam od ponad roku LG42PC1RR i smialo moge go polecic, bedziesz na pewno zadowolony...
 

Amix

New member
tomania napisał:
Witam !
Potwierdzam w całej rozciągłości to co pisze SETUNIA. Szczegółnie w temacie symboli. Końcówka R lub RA jest istotna. Docenisz to przy odbiorze (w przyszłości) sygnału HD. Różnica w cenie, o ile wiem, jest niewielka. To dobry TV. Wprawdzie mam go dopiero od 3 m-cy (42PC3RA) i zawsze można mieć pecha i źle trafić lecz to chyba dotyczy wielu innych marek. Ja jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam. Tomasz
Chyba chodzi ci o R (1024X760 ) i RV (852X480), bo R i RA to praktycznie to samo.
 
Ostatnia edycja:

baranskia

Member
jeśli LG to dorzuc nieco i bierz DVR z 80GB HDD, czyli 42PC1RR - WARTO! :))

luniopl napisał:
Witam
Zastanawiam się nad zmianą telewizora LCD (SAMSUNG le32r72b) na większy , najlepiej za dużo do niego nie dokładając. Myślę nad LG PC3RV albo PC1r, rozdzielczość nie ma dla mnie znaczenia bo i tak jest przystosowany do HD czyli załapie z komputera obraz po HDMI na 1920x1080 tak jak robi to obecny samsung. Tylko że teraz jak wszedłem na dział Plazm LG czytam o samych kłopotach: poświatach, świecących pikselach itd. Czy jest sens kupowania plazmy czy lepiej kupić większy LCD, co wiąże się z większymi kosztami zakupu. TV służy jak narazie do zwykłej antenowej telewizji(narzeczona potrafi oglądać cały dzień i pół wieczora, ponieważ siedzi w domu), i czasem jakiś film z kompa po HDMI, lub gra w maksymalnej rozdzielczości na jaką pozwala TV. Niedługo zakupię telewizje "n". Czy ta plazma nie zakończy swojej żywotności przy takim użytkowaniu jak u mnie ma to miejsce?? szkoda by było żeby się coś zepsuło po np. 3-6 miesiącach...
pozdrawiam


:krol:
jak w tytule!
plus:
+ potwierdzam to, co zeznają moi przedmówcy (?!) NAPRAWDĘ WARTO WYBRAĆ heLGę PDP, a najlepiej taką jak moja: RR! :D
==> chcesz, wiedzieć więcej... to poczytaj inne moje posty na forach: naszym i nienaszym ;) skorzystaj z "szukaja" i sprawdź posty
*np. takie:
http://**********.com/index.php?showtopic=5476&pid=47120&st=0&#entry47120

Pozdrawiam bardzo majowo!
 
Ostatnia edycja:
Do góry