55b6v szum z glosnikow

martensiak

New member
Witam Panie i Panow!

Mam oto taki problem. Szumy z glosnikow co jest irytujace szczegolnie gdy sie oglada wieczorem i ma sie wrazliwe uszy :) Normalne? Chyba nie. Szum znika jedynie gdy wlacze wyciszenie w tv. Sciszenie w odbiorniku tv sat nic nie zmienia. Restart do ustawien fabrycznych telewizora powoduje ze na poczatku jest to cichsze (chociaz raz sie udalo ze bylo cicho przez krotki czas po restarcie) ale pozniej robi sie bardziej uciazliwe. Wszystko odlaczone od telewizora nic nie zmienia.
Podam ze posiadam tuner CT9000 ktory mam podlaczony przez kino domowe Yamaha do wejscia HDMI2 ARC w tv ale tak jak pisalem szum nie ustepuje po odlaczeniu urzadzen. Serwis? Telewizor ma 2 tygodnie. Za ta cene pwinno byc idealnie czyz nie? Obraz jak najbardziej ale te szumy!
 

Jimmy

New member
Dziwne. Obstawiałbym błąd w połączeniach lub uszkodzenie któregoś z kabli lub działanie jakiegoś zakłócającego urządzenia w pobliżu. Nie bardzo rozumiem, dlaczego masz włączone głośniki telewizora jeśli korzystasz z kina domowego. Przecież przy takim połączeniu, dźwięk z tunera idzie do wzmacniacza (Yamaha) i stamtąd na głośniki. Po co mają być włączone głośniki TV? One w takim systemie tylko wprowadzają chaos do kina domowego.
 

martensiak

New member
Nie zawsze używam kina domowego, jedynie czasami jak oglądam film. Te głośniki z telewizora mi zupełnie wystarczają do codziennego oglądania. Sygnał wtedy jedynie przechodzi przez wzmacniacz z tunera do telewizora bez jego włączania i używania. Tak miałem podłączone poprzednio z moim Sony 46hx82 i nie było żadnego problemu. Wszystko jest tak samo tylko telewizor się zmienił.
A jak pisałem urządzenia są odłączone i jest tak samo jedynie po wyciszeniu w tv jest zupełna cisza. Jak mam sprzęt podłączony to samo wyciszenie glosu w tunerze nic nie zmienia. Szum jest jednostajny bez względu na siłę głośności tv.

Wyslalem tez plik video do LG jak mi kazali. Zobaczymy co wymysla.
 
Ostatnia edycja:

doloresani

New member
Witam
w moim przypadku było to w ustawieniach telewizora mam inny model starszy toshiba ale chodzi o same opcje pisano mi chociaż dużymi literami to zaznaczyłem że nie używam anteny tv jest jako monitor t/z odbiornik dekodera i tylko po hdmi i jak to się mówi cuda wymyślano lecz a gdy napisałem że w ustawieniach była jest opcja w dźwiękach "srs 3d"po ustawieniu na wył czyli wyłączeniu szum ustał teraz jest wszystko ok :) ,to i tu były nadal komentarze niemożliwe to antena hmmmm .Proponuję zawsze poszukać w ustawieniach może zapisać zrobić fotkę i zmieniać i dopiero wtedy szukać serwisu
 

martensiak

New member
Witam
w moim przypadku było to w ustawieniach telewizora mam inny model starszy toshiba ale chodzi o same opcje pisano mi chociaż dużymi literami to zaznaczyłem że nie używam anteny tv jest jako monitor t/z odbiornik dekodera i tylko po hdmi i jak to się mówi cuda wymyślano lecz a gdy napisałem że w ustawieniach była jest opcja w dźwiękach "srs 3d"po ustawieniu na wył czyli wyłączeniu szum ustał teraz jest wszystko ok :) ,to i tu były nadal komentarze niemożliwe to antena hmmmm .Proponuję zawsze poszukać w ustawieniach może zapisać zrobić fotkę i zmieniać i dopiero wtedy szukać serwisu

Ja mam wlaczyc telewizor podlaczyc sprzet i ma grac, a nie ja mam szukac zeby cos wylaczyc jak cos to jest w ogole w moim tv. Zobacze.
Takie cuda to moga sie dziac jak sie bawisz ustawieniami. A serwis jest po to aby to rozwiazac, a nie ja mam szukac.
 
Do góry