Czy warto silić się na UHD czy wystarczy Full HD

perezuw

New member
Witam szanownych forumowiczów,

Jestem właśnie przed zakupem OLEDA firmy LG i mam dylemat w odniesieniu do zakupu w technologii UHD czy Full HD. W chwili obecnej dostępność filmów na UHD jest ograniczona, a rynek nasyca się materiałami full HD. Poza tym przy pewnej odległości jakość FullHD i UHD nie robi różnicy (przynajmniej taka jest moja wiedza - być może nie wystarczająca)...chociaż być może przy przekątnych od 55" jest to już zauważalne.
Moje pytanie jest następujące, czy warto dopłacać do UHD?

Z wyrazami szacunku
M,
 

barburian

New member
Bez reklam
Witaj, Jeśli Ci się nie pali z zakupem poczekaj na wysyp nowości OLED 2017
SONY PHILIPS PANASONIC GRUNDIG LG METZ LOEWE
Te firmy wypuszczą nowe OLED-y w 2017 roku i ceny będą znacznie niższe.

Napisz z jakiej odległości oglądasz TV , jakie warunki , jaki sygnał
wtedy coś doradzimy co do wielkości ekranu
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z tego co Kolega pisze to może być że i te niższe ceny na oledy to będą przy wysokie skoro teraz zastanawia się nad wydaniem powiedzmy 1 - 2 tys. więcej.. bo nie wiadomo o jaki model Koledze chodzi..
 

perezuw

New member
Panowie bardzo dziękuję z odzew. Jeśli chodzi o modele nad którymi aktualnie się zastawiam to są to: LG 55EG910V (fullHD) lub LG OLED55B6J.
Jeśli chodzi o odległość kanapy od ściany to będzie to ok. 3,6 - 4 m.
 

accu

New member
Bez reklam
Panowie bardzo dziękuję z odzew. Jeśli chodzi o modele nad którymi aktualnie się zastawiam to są to: LG 55EG910V (fullHD) lub LG OLED55B6J.
Jeśli chodzi o odległość kanapy od ściany to będzie to ok. 3,6 - 4 m.

Witam uprzejmie,

Moim zdaniem z takiej odległości jaką podajesz (3.6-4 m) , to różnicy nie zobaczysz . :-|
Jak ją zmniejszysz do 2.3 metra to zakup telewizora firmy LG OLED 55B6J ma sens .

Pozdrawiam,:)
accu
 

barburian

New member
Bez reklam
Oled

Witam uprzejmie,

Moim zdaniem z takiej odległości jaką podajesz (3.6-4 m) , to różnicy nie zobaczysz . :-|
Jak ją zmniejszysz do 2.3 metra to zakup telewizora firmy LG OLED 55B6J ma sens .

Pozdrawiam,:)
accu


Dokładnie, kolega ma rację - przy tej odległości zakup 55 cali 4K mija się z celem, jeśli 4K to przy tej odległości minimum 65 cali a idealnie by było 75 - 80 cali
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Moim zdaniem z takiej odległości jaką podajesz (3.6-4 m) , to różnicy nie zobaczysz . :-|
Jak ją zmniejszysz do 2.3 metra to zakup telewizora firmy LG OLED 55B6J ma sens .

Pozdrawiam,:)
accu

Popieram kolegę. .
;-)
Autor tematu chyba nie widział na żywo z jakiej odległości zobaczy zalety 4k jeśli zapoda materiał UHD a z jakiej nie będzie w stanie.. :shock:..dla przykładu 145" jest przewidziane dla odległości 3m a autor ma 3.7-4.0m i chce 55". Przy takiej odległości kasa wywalona w błoto.....
ps. Abyś nie musiał szukać dla 55" UHD przewidziana jest odległość 1.15m... życzę powodzenia jak będziesz siedział cały czas w takiej odległości od TV aby dostrzec zalety 4k.. ;-)
 
Ostatnia edycja:

perezuw

New member
Dziękuję za porady. Do kolegi powyżej małą uwaga, że jakbym miał pewność co do wyboru to bym tutaj nie pytał o radę, a nie jestem takim specjalistą jakim wydaje się on. Dla mnie temat wyjaśniony i można zamknąć wątek. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
 
Do góry