OLED nigdy nie bedzie technologia powszechna

ataman76

New member
Z dwoch powodow stosunku ceny do trwalosci i wjelkosci a ko kretnie braku wjelkosci ponizej 55 cali. Durne LG nie bierze pod uwage uzytkownikow ktorzy nie maja 100 metruwych salonow. Zreszta nawet zwyklych lcd juz sie nie rizwija w mniejszych rozmiarach. Rynek telewizorow w Polsce upadnie bo nie kazdy chce miec kolunryne wielkosci krowy 55 calowej
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Mówili, że telefony też się nie przyjmą. Samochody podobnie. A i to, że pochodzimy od małpy żeby się nie rozniosło....
 

RAF1977

Banned
Z dwoch powodow stosunku ceny do trwalosci i wjelkosci a ko kretnie braku wjelkosci ponizej 55 cali. Durne LG nie bierze pod uwage uzytkownikow ktorzy nie maja 100 metruwych salonow. Zreszta nawet zwyklych lcd juz sie nie rizwija w mniejszych rozmiarach. Rynek telewizorow w Polsce upadnie bo nie kazdy chce miec kolunryne wielkosci krowy 55 calowej
Po pierwsze. Pisz po polsku.
Po drugie. Ja czytając temat, myślałem, że napiszesz, że są za małe ☺
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Z dwoch powodow stosunku ceny do trwalosci i wjelkosci a ko kretnie braku wjelkosci ponizej 55 cali. Durne LG nie bierze pod uwage uzytkownikow ktorzy nie maja 100 metruwych salonow. Zreszta nawet zwyklych lcd juz sie nie rizwija w mniejszych rozmiarach. Rynek telewizorow w Polsce upadnie bo nie kazdy chce miec kolunryne wielkosci krowy 55 calowej
Powiem wprost weź człowieku tu nie wk...j ludzi :x:x:x:x:x:x:x bo nie masz nawet pojęcia o czym piszesz i zakładam że masz max 15 lat i mamusia nie chce ci kupić do twojej kanciapy telewizorka, to wylewasz smutki tu na forum.Poza tym każdy wideofil marzy o jak największym ekranie, 55 cali to w 4K nadaje się jako monitor do PC.Teraz komfortem nawet do małego pokoju jest 75 cali w górę :!:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wielkość 55" przy jakości 4K nie stanowi żadnych problemów dla nikogo.
Głównym czynnikiem popularności technologii jest wg mnie tylko kasa...
 

sereknr1

New member
Moi drodzy rozmowa ucieka w cale, jednakże interesuje mnie to czy warto brać oled full hd za ok 6000zł czy led 4k za ok 6000zł ? Co jest w tym wypadku lepsze?
 

Felix

New member
Moi drodzy rozmowa ucieka w cale, jednakże interesuje mnie to czy warto brać oled full hd za ok 6000zł czy led 4k za ok 6000zł ? Co jest w tym wypadku lepsze?

Wiesz, zależy od użycia telewizora.

Mnie kusił OLED FHD, ale gram na PS4 Pro i XONE S i faktycznie mam korzyść z HDRa i 4K (czasem natywnie, czasem skalowane, wiadomo zależy od gry. Ale na PS4 Pro jest też nieco gier z natywnym 4K. Do tego PC też użytkuję pod telewizor i gry, które nie są największymi nowościami jak Mafia II, BioShock, Dishonored, Tomb Raidera (2013) itd. w 4K 60 FPS ogrywam), Netflix 4K gdzieś tam był też z tyłu głowy, ale prawda jest taka, że jeśli nie kręcą Cię seriale amerykańskie te najlepsze, to praktycznie z 4K w Netflixie nie skorzystasz. Z filmów bardzo mało jest w 4K.

Jeśli:
* Nie grasz
* Nie masz zamiaru oglądać amerykańskich seriali z Netflixa
* Nie masz zamiaru kupować filmów UDH Blu-Ray (co jest sportem dla wybranych, 1 film kosztuje ponad 150 zł, a rynek zbytu jest znikomy nawet na Allegro/Olx)

To na Twoim miejscu jednak OLEDa bym chętniej brał. Chociaż wiadomo każdy będzie miał inne zdanie.

Nie uważam w każdym bądź razie jak niektórzy, że 'lada moment 4K będzie głównie wyświetlaną rozdzielczością', 2 lata temu takie same wpisy były tu i ówdzie, a od tego czasu niewiele ruszyło w kwestii filmów.

Na Netflixie u nas w Polsce pod kątem HDRa jest bieda totalna. W US mają całą bazę sporą w HDR, a u nas Marco Polo i Dardevil i jakieś same gówienka tylko już inne i od pół roku bez zmian. Beznadzieja.
 
Ostatnia edycja:

ataman76

New member
Jest jeszcze jeden mankament matryc OLED od LG w rozdzielczości 4k - jest to pseudo 4k bo oparte na matrycy RGBW a nie RGB, nie zapewniające deklarowanej rozdzielczości i prawidłowego odwzorowania barw.
Z tego co czytałem to wszystkie modele OLED 4k LG oparte są na takich matrycach.
Jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie.
Oczywiście ta sytuacja występujące też wśród LCD.
 

radoskur

New member
O Kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje :) dla mnie 55" jest śmiesznie małe. Sam posiadam TV Sharpa 52" sprzed 8 czy 9 lat - wtedy zwyczajnie większych nie było. Następny będzie miał minimum 75-80" i bynajmniej nie chodzi tutaj o kwestię zeza. Jak idziesz do kina to patrzysz na ekran który w domu musiałby mieć ponad 100" przy podobnych doznaniach wizualnych. LCD czy OLED tutaj też gusta i guściki - każda technologia ma swoje wady i zalety.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Jest jeszcze jeden mankament matryc OLED od LG w rozdzielczości 4k - jest to pseudo 4k bo oparte na matrycy RGBW a nie RGB, nie zapewniające deklarowanej rozdzielczości i prawidłowego odwzorowania barw.
Z tego co czytałem to wszystkie modele OLED 4k LG oparte są na takich matrycach.
Jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie.
Oczywiście ta sytuacja występujące też wśród LCD.
NIE,NIE,NIE mylisz pojęcia,w OLED są inne matryce !!! To o czym piszesz dotyczy tylko niektórych modeli LCD-LED...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jak zobaczyłem tytuł wątku to myślałem, że LG nie jest w stanie zejść z kosztami produkcji a tu się okazuje, że to Stefan Popierdułka z Pcimowa Bieszczadzkiego mieszkający u mamusi pragnie wylać swe żale, jaki to świat jest zły.
 

ataman76

New member
Jak zobaczyłem tytuł wątku to myślałem, że LG nie jest w stanie zejść z kosztami produkcji a tu się okazuje, że to Stefan Popierdułka z Pcimowa Bieszczadzkiego mieszkający u mamusi pragnie wylać swe żale, jaki to świat jest zły.

Bardzo merytoryczna odpowiedź hrabiego z Obory Wielkiej koło Jebanowic Śląskich.

NIE,NIE,NIE mylisz pojęcia,w OLED są inne matryce !!! To o czym piszesz dotyczy tylko niektórych modeli LCD-LED...

Dzięki za sprostowanie.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie rozumiesz, że masz coś z czaszką jeśli twierdzisz, że to się nigdy nie przyjmie? Uważasz, że za 5-10 lat nie będzie mniejszych i tańszych rozmiarow? Że inne firmy nie zaczną takowych produkować? Nie widzisz ile osób nawet z tego forum kupuje 55" do 10m sypialni?
Świat to nie tylko ludzie pracujący na kasie w pobliskim sklepie ale też właściciele tych sklepów.To oni napędzają sprzedaż i wpłyną w przyszłości na zróżnicowanie asortymentu. Twoje postrzeganie rzeczywistości nic tu nie zmieni. Odejdź od komputera, rozejrzyj się wokół i zauważ, że świat może być lepszy niż taki jakim ty go oceniasz.
 

RAF1977

Banned
Serio, jak dla mnie, to oledy są za małe. Największy jest chyba 75", to jeszcze ciut za mały, jak wprowadzą 80" to się zastanowię.
Najlepiej tak z 86" żeby zrobili.
 

Jimmy

New member
Atamana i ew. innych chętnych zachęcam do zerknięcia na "Kalkulator odległości od TV" na konkurencyjnym forum, zamiast się kłócić, że do małego pokoju musi być mały telewizor.
 

ataman76

New member
Nie rozumiesz, że masz coś z czaszką jeśli twierdzisz, że to się nigdy nie przyjmie? Uważasz, że za 5-10 lat nie będzie mniejszych i tańszych rozmiarow? Że inne firmy nie zaczną takowych produkować? Nie widzisz ile osób nawet z tego forum kupuje 55" do 10m sypialni?
Świat to nie tylko ludzie pracujący na kasie w pobliskim sklepie ale też właściciele tych sklepów.To oni napędzają sprzedaż i wpłyną w przyszłości na zróżnicowanie asortymentu. Twoje postrzeganie rzeczywistości nic tu nie zmieni. Odejdź od komputera, rozejrzyj się wokół i zauważ, że świat może być lepszy niż taki jakim ty go oceniasz.

Do brodacza:
Ogól sie bo przypominasz islamistę.

Nie przyjmie sie jeśli ceny nie spadną a na to sie nie zanosi. Ta technologia ma tez spore mankamenty np. słabe odwzorowanie odcieni szarosci - ciemne sceny znacznie traca na szczegółowości, do tego marna biel, tzn. "brudna".
 

Jimmy

New member
@ataman76
Szarości tylko te, tuż na poziomem czerni się potrafią zlewać, a marna "brudna" biel to twój wymysł jak zresztą większość twoich argumentów przeciwko OLEDom. Tak jak większość hejterów Apple, którzy sprzętu tej firmy nie mieli nawet w ręku, to widać i tu mamy beznadziejny przypadek kogoś, któremu nikt nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Albo sprzedawca LCD, albo hejter z zamiłowania.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś czytałem,że produkcja TV OLED jest tańsza niż TV LCD (LED),tylko na razie ceny są spore,gdyż fabryki/urządzenia do ich produkcji,muszą na siebie zarobić...
No i wiadomo,płaci się również za nową technologię :wink:
 
Do góry