OLED nigdy nie bedzie technologia powszechna

bubafat

Active member
Bez reklam
Pytasz mnie o przyklady?
Avforums avsfiorum w KAZDYM watku uzytkownikow kakretnego modelu., wszystkich 3 generacji. Nie ma watpliwosci co do tego, ze nadchodzaca bedzie jesze lepsza, sam sie na szykuje. Tylko uwazam ze troche niepowazne sa takie posty, jak ten ktory skomentowalem. Mnie np nie zadowala jakosc aktualnej generacji. Zwlaszcza wobec swiadomosci tego, co juz wiemy o nowych Oledach i LCD.. Ustepu o tym ze narzekac moga tylko Ci, dla ktorych za drogo, nie chce roztrzasac.
Zobaczymy jak szybko Kolega wyskocxy z 20 tys, zeby poczuc nowa jakosc, czy moze jednak uzbroi sie w cierpliwosc, z nadzieja ze kupi jak nowe modele przecenia do poziomu aktualnych.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Felixisie pewien koncern zainwestował duże pieniądze w technologię LCD. Sądzisz że zainwestowane miliardy $ zostaną wyrzucone w przysłowiowe błoto?
Witam małe sprostowanie w technologię LCD zainwestowały kiedyś chyba wszystkie liczące się firmy.To,że LG zainwestowało,zaryzykowało miliardy $ w OLED to chwała im za to.Co nie oznacza,że za parę lat nie pojawi się konkurencyjna technologia-wszystko na to wskazuje...i okaże się,że kasa nie została wyrzucona w przysłowiowe błoto bo nic tak dobrze nie robi jak konkurencja...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Prognozy są takie:
w roku 2021 udział TV OLED ma być 2,4%.
Przypomnę, że plazmy miały 5% udział w rynku.
http://www.oled-info.com/dscc-sees-66-million-oled-tv-panels-sold-2021

Ciekawsze będą prognozy w zakresie TV 55" - 65".

Takie prognozy można sobie wsadzić zamiast czopka. Nie wiemy jaka będzie strategia producenta. Czy nie dojdą do wniosku, że zarzucają produkcję LCD i postawią wyłącznie na oled. A może jak przed laty pewna firma (z innym produktem tej branży) sprzedadzą konkurencji panele z minimalną marżą by tej bardziej opłaciło się kupić oledy niż LCD od głównego konkurenta...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To wszystko zależy kto takie prognozy zapowiada.. a do 2021 roku to w sumie już nie tak daleko.. ale tez nie ma co brać na 100% tego typu prognoz.. dla mnie najlepsze prognozy są takie które robią sami producenci....
 

bluray

Banned
Prognozy są budowane nie przez forumowiczów tylko na podstawie mocy produkcyjnych, a te są bardzo przewidywalne w oparciu o planowane nakłady inwestycyjne.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
bluray.
Szkoda nafty.
Pozwól Im marzyc o OLEDzie od Sony czy Panasonica za 2-3k $
Dzień dziecka należy sie wszystkim.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Prognozy są budowane nie przez forumowiczów tylko na podstawie mocy produkcyjnych, a te są bardzo przewidywalne w oparciu o planowane nakłady inwestycyjne.
Mam nadzieję, że nie jesteś ministrem odpowiedzialnym za gospodarkę? Ekonomia nie jest twoją mocną stroną, więc pozostań przy tematach AV.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Mam nadzieję, że nie jesteś ministrem odpowiedzialnym za gospodarkę? Ekonomia nie jest twoją mocną stroną, więc pozostań przy tematach AV.

Byc moze ten watek i podlinkowane w nim informacje odnosnie predyktowanych mozliwosci produkcyjnych duzych paneli OLED naswietla Ci nieco problem. Wybacz, ze nie mam obecnie lepszego materialu pod reka. Jak go tylko ponownie odnajde to napewno wrzuce. :)

http://www.avsforum.com/forum/40-ol...d-tvs-technology-advancements-thread-454.html
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Ale czy nie rozumiesz, że ta wiadomość ma takie samo przełożenie na na rzeczywistość za 4 lata co tekst pewnego mędrca przed stu laty, że na świecie nigdy nie będzie więcej niż 1mln samochodow, bo ludzi nie będzie stać na opłacenie kierowców? Obecni chińscy producenci oledów siedzą cicho bo to naród, który od tysiącleci wie, że czas działa na ich korzyść i nie muszą się przed nikim chwalić jakie postępy w tej technologii poczynili. Dziś tylko smartfony i tablety, ale za 4 lata...
Druga sprawa to fakt, że LG jedzie na zaciągniętym hamulcu. Wiedzą o niedoskonałościach swej technologii, ale walczą z nimi minimalnym nakładem środków by w razie czego wycofać się rakiem bez zbyt dużych strat. Jeśli jednak nowe ekrany zatrybią i znajdą szersze uznanie to co stoi na przeszkodzie uruchomić kolejne linie produkcyjne?
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ale czy nie rozumiesz, że ta wiadomość ma takie samo przełożenie na na rzeczywistość za 4 lata co tekst pewnego mędrca przed stu laty, że na świecie nigdy nie będzie więcej niż 1mln samochodow, bo ludzi nie będzie stać na opłacenie kierowców? Obecni chińscy producenci oledów siedzą cicho bo to naród, który od tysiącleci wie, że czas działa na ich korzyść i nie muszą się przed nikim chwalić jakie postępy w tej technologii poczynili. Dziś tylko smartfony i tablety, ale za 4 lata...
Druga sprawa to fakt, że LG jedzie na zaciągniętym hamulcu. Wiedzą o niedoskonałościach swej technologii, ale walczą z nimi minimalnym nakładem środków by w razie czego wycofać się rakiem bez zbyt dużych strat. Jeśli jednak nowe ekrany zatrybią i znajdą szersze uznanie to co stoi na przeszkodzie uruchomić kolejne linie produkcyjne?


Wiesz co, mysle ze bluray, a czytuje Jego komentarze od dekady, pomimo duszy artystycznej,wykazuje zdecydowanie lepsze rozeznanie co do dzialania mechanizmow rynkowych, ekonomiki przedsiebiorstw, a przede wszystkim w tym konkretnym temacie, niz Ty. Musisz bardziej skupic sie na rzeczywistych informacjach, a nie tym, co ktos powiedzial 100 lat temu i na tym co Ci sie wydaje. Bez tego, nikt powazny nie podejmie z Toba dyskusji.
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
I po co mieszasz brodacza z piachem? Ta prognoza jest sponsorowana przez producenta paneli Quantum Dot, wiec co ma z niej wynikać? Brodacz dobrze mówi o prognozach zwłaszcza tych sponsorowanych.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Jak masz jakies inne dane na ktorych moznaby sie oprzec, to wrxucaj. Nie da sie sie ich zastapic wiekowymi dykteryjkami. Poza tym nikogo "nie mieszam z piachem", a staram sie uswiadomic jedynie, za kazdy moze miec wlasna opinie na temat kompetencji adwersarza i ze prezentowanie jej, zamiast danych , nie przybliza nas ani troche do naswietlenia problemu. Wszystkim nam zalezy na tym, zeby OLEDy stanialy, zwlaszcza te najwieksze. Cudow niestety nie ma i LGD nie bedzie ich sprzedawac ponizej kosztow produkcji, ani magicznie rozmnazac. Mam nadzieje, ze jezeli ktis zabiera glos w takim temacie, to ze sie interesuje troche ta materia. Wolalbym wiec dyskutowac dane i wnioski, niz licytowac sie na bon moty i oceny na dyplomie, czy w indeksie.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Panowie nie ma co się spierać ? Niech będzie to i to konkurencja jest potrzebna jak powietrze !
 

bluray

Banned
" ...Mam nadzieję, że nie jesteś ministrem odpowiedzialnym za gospodarkę ? ... "
Tu się myślisz: jestem w/w ministrem !

Telewizory na matrycach OLED WRGB od LG Display w kategorii 55" i więcej, będą dominować już za dwa lata. Na matrycach od LG DISPLAY będą bo muszą bazować producenci Hi-End TV.

LCD LED pozostaną wyborem dla średnio i mało zainteresowanych jakością video.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ty znowu po swojemu, a tam wyraźnie pisze "sponsored by Nanosys, a quantum-dot producer"
Przejrzales wszystkie linki w warku ktory podlinkowalem i przynajmniej niektore komentarze, od oznaczonego miejsca, do dzisiaj?
Pytam bo mam wrazenie, ze piszeszemy niekoniecznie o tym samym.
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
Jest to wątek o OLEDach. Nie zaś o wyższości odmian LCD, nad OLEDami. Jak porównywać różne technologie produkcji telewizorów? Mi bardziej odpowiadają OLEDy - dobranoc.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Jest to wątek o OLEDach. Nie zaś o wyższości odmian LCD, nad OLEDami. Jak porównywać różne technologie produkcji telewizorów? Mi bardziej odpowiadają OLEDy - dobranoc.

Nie wiem, czy to odpowiedz na moj post, czy bluraya.
Jesli do mnie to proponuje wrocic do lektury, bo jest to watek o OLED - tu o spodziewanym wolumenie produkcji na najblizsze 4 lata. Zaczyna sie w polowie strony

OLED TVs: Technology Advancements Thread - Page 454 - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews
 
Do góry