OLED nigdy nie bedzie technologia powszechna

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Świat to nie tylko ludzie pracujący na kasie w pobliskim sklepie ale też właściciele tych sklepów.To oni napędzają sprzedaż i wpłyną w przyszłości na zróżnicowanie asortymentu. Twoje postrzeganie rzeczywistości nic tu nie zmieni.

O w końcu coś z sensem. Nic dodać nic ująć. No chyba tylko to, że są jeszcze właściciele działek, a wraz z nimi budynków które to są wynajmowane przez właścicieli sklepów.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Serio, jak dla mnie, to oledy są za małe. Największy jest chyba 75", to jeszcze ciut za mały, jak wprowadzą 80" to się zastanowię.
Najlepiej tak z 86" żeby zrobili.

Ale weź zauważ ile taki oled nawet w 75 calach będzie kosztował a nie wspomnę o 80 czy 85 calach.. do tego dołóżmy gwarancje jakie są w tv i jak często te urządzenia się psują to nie wiem ilu będzie chętnych na tak drogie tv.. choć zawsze ktoś kupi.. ale niewątpliwie myślę że 55 cali kiedyś będzie naprawdę bardzo normalnym rozmiarem nawet dla tych co teraz piszą że to duże rozmiary jak na tv,,
 

Walenhovv

New member
Mały offtop. Ja żonę urabiałem 6 lat temu, żeby kupić TV 42 cale do sypialni (odległość około 3.5m od ściany). Ostatnio zmienialiśmy TV z 50* na 55* (Gdzie oglądamy z odległości 2.3m), Nawet nie zauważyła tych 10cm. Co więcej gdy jesteśmy u znajomych, którzy mają 50 cali w drugim końcu pokoju (około 5 metrów) to za każdym razem się dziwi czemu nie kupili większego...
Wniosek nasuwa się sam - Jak już kupisz taki telewizor to przestaniesz się dziwić innym :).
P.S. Ja czekam, aż 65* będą w bardziej ludzkich pieniądzach ;)..
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gościu Was wkręcił jak ta lala. :) Wymyślił temat z cyklu " o dup.. Maryni" , walnął kilka kontrowersyjnych zdań (zresztą z błędami) mających tyle wspólnego z merytorycznością co mniej więcej jeden bliźniak z demokracją i..... osiągnął swój cel.:grin:
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Ale weź zauważ ile taki oled nawet w 75 calach będzie kosztował a nie wspomnę o 80 czy 85 calach.. do tego dołóżmy gwarancje jakie są w tv i jak często te urządzenia się psują to nie wiem ilu będzie chętnych na tak drogie tv.. choć zawsze ktoś kupi.. ale niewątpliwie myślę że 55 cali kiedyś będzie naprawdę bardzo normalnym rozmiarem nawet dla tych co teraz piszą że to duże rozmiary jak na tv,,
Oczywiście, narazie ceny są kosmiczne.
Uważam, że za, dwa lub​ trzy lata ceny będą takie, jak teraz ceny LCD w tym samych rozmiarach.
Produkcja oled podobno jest tańsza niż LCD, więc narazie płacimy za nowe linie produkcyjne i inne koszty jednorazowe.
Ja napewno nie kupię poniżej 80".
(Jak już będą normalne ceny).
 

ataman76

New member
Gościu Was wkręcił jak ta lala. :) Wymyślił temat z cyklu " o dup.. Maryni" , walnął kilka kontrowersyjnych zdań (zresztą z błędami) mających tyle wspólnego z merytorycznością co mniej więcej jeden bliźniak z demokracją i..... osiągnął swój cel.:grin:

Nie było tu żadnego wkręcania, a błędy owszem tak, ale już się poprawiłem.
Szkoda, że tak wielki ekspert pisze bzdury a nie odniesie się do faktów że OLEDY słabo odzwzorowują szczegóły w ciemnych tłach i mają brudną biel.
A bliźniak ma na pewno więcej niż pewien Rysiu sponsorowany pieniędzmi żydowskich oszustów.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
..... OLEDY słabo odzwzorowują szczegóły w ciemnych tłach i mają brudną biel......Nie no, jak za czasów plazm , hejt tych co nie stać ich na ekran najwyższej jakości.Szlag mnie trafia jak czytam takie bzdety !!!!!!!!!!!
 

grzes07

New member
Nie było tu żadnego wkręcania, a błędy owszem tak, ale już się poprawiłem.
Szkoda, że tak wielki ekspert pisze bzdury a nie odniesie się do faktów że OLEDY słabo odzwzorowują szczegóły w ciemnych tłach i mają brudną biel.
A bliźniak ma na pewno więcej niż pewien Rysiu sponsorowany pieniędzmi żydowskich oszustów.


nie pisz o czyms wielki ZnaFco o czym nie masz kompletnego pojecia
 

ataman76

New member
nie pisz o czyms wielki ZnaFco o czym nie masz kompletnego pojecia

Ty mos pojmnięcie, może byś zaczął merytorycznie pisać, a nie zaśmiecać tego foruma ?
Powtórzę OLEDY słabo odwzorowują ciemne sceny, są wręcz brzydkie. Do tego obraz jest dobry tylko z super źródeł a tv nawet hd wygląda przeciętnie nie mówiąc już o sd.
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
Wasze dyskusje przypominają twierdzenia o wyższości szatynek nad blondynkami, lub jak ktoś chce to na odwrót.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Ty mos pojmnięcie, może byś zaczął merytorycznie pisać, a nie zaśmiecać tego foruma ?
Powtórzę OLEDY słabo odwzorowują ciemne sceny, są wręcz brzydkie. Do tego obraz jest dobry tylko z super źródeł a tv nawet hd wygląda przeciętnie nie mówiąc już o sd.
Masz OLED'a w domu czy powtarzasz te bzdury przeczytane w internecie? Bo jak masz i tak ci odbiera to go ustaw, to się nazywa kalibracja. Chyba ze opierasz się na tym co w sklepach widać. Kumpel jak u mnie pierwszy raz zobaczył OLED'a to zapytał "czemu on w sklepie tak nie gra?".
Technologia OLED to przyszłość tv, juz teraz to widać. Lg, Sony, Panasonic, Philips. Wszyscy więksi producenci tv (oprócz samsunga) poszli w tę stronę więc teraz będzie tylko lepiej i taniej. 2017 rok to rok technologii Oled. Nareszcie. LCD będzie powoli przechodzić do historii. Jak wcześniej CRT i Plazmy.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

maleko

New member
a ko kretnie braku wjelkosci ponizej 55 cali.
LCD też się nie przyjmą. Oto "dowód": około 15 lat temu widziałem taniego przeciętniaka Sony za 6000 zł (testowałem czy warto kupić, ale smużył jak diabli).

O technologii powinni się wypowiadać fachowcy, ty nie masz pojęcia, zresztą jak też nie mam pojęcia jak bardzo mogą zmniejszyć piksele. Natomiast mam pojęcie jak się wprowadza nowości i to nie jest od klasy budżetowej (mimo, że obecnie byle złom za 1000 zł jest dużo lepszy niż tamten sprzed 15 lat). Dlatego typowo należy się spodziewać powolnego schodzenia do klasy budżetowej, coraz mniej cali, niższe ceny, a mimo to jakość lepsza niż na początku.

Atamana i ew. innych chętnych zachęcam do zerknięcia na "Kalkulator odległości od TV"
4K się nie przyjmie. Przyjmie się o tyle, że ludzie nie mając wyboru będą kupować TV 4K, a oglądać nadal DVB-T z odległości 3-4 metry pod kątami 10-60 stopni. Maniaków z nosem w ekranie będzie z 5%, na fachowych forach odnosicie mylne wrażenie, tak samo odnośnie tego co kupują ludzie, a kupują klasę budżetową.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Pożyjemy zobaczymy.
Oled ma swoje wady, Lcd ma swoje.
Nie każdy ma kasę na Oled TV.

Jeżeli brak kasy to wada - Ok. Inne kontrargumenty dla OLED nie trafiają do mnie w ogóle. Panasonic i Sony wypuszczą kilery w tym roku, a narzekać zaczną tylko Ci, których nie będzie stać na nie - czyli prawie wszyscy, ale z innego powodu, aniżeli technologia.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Jeżeli brak kasy to wada - Ok. Inne kontrargumenty dla OLED nie trafiają do mnie w ogóle. Panasonic i Sony wypuszczą kilery w tym roku, a narzekać zaczną tylko Ci, których nie będzie stać na nie - czyli prawie wszyscy, ale z innego powodu, aniżeli technologia.
Czytasz ze szklanej kuli i juz wiesz ze to bedzie generacja doskonala? Bo na forach szczesliwi wlasciciele dotychczasowych OLEDow maja jednak pewne obiekcje ;)
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Oled nie jest doskonały i może nigdy nie będzie ale w ogólnym rozrachunku jest w tej chwili najlepsza technologia wyświetlania obrazu. I wcale nie jest już taki drogi. Oczywiście jeśli się uprzemy i zechce nam się Panasa czy Sony to będzie trzeba wybulic, jeśli zechce mam się tapety zamiast tv czyli w7 od LG trzeba będzie naprawdę sporo zapłacić. Ale... Zobaczcie ile za "zwykłego" OLED'a trzeba było zapłacić 4/5 lat temu. Dziś taki oled, nawet lepszy bo nowsza generacja kosztuje ułamek tej sumy. To samo będzie z OLED'ami 4k czy seria W. To tylko kwestia czasu. Tylko prawdziwy ignorant się z tym nie zgodzi. Jedyne co może zagrozić Oledowi to technologia która przy takiej samej jakości obrazu będzie tańsza, trwalsze i enrrgooszczedniejsza. Gdyby ktoś miał taką technologie nie siedział by cicho.
Lg zaryzykowalo I chwała im za to. Dzięki temu mam w domu najlepszy Tv full HD jaki kiedykolwiek powstał i na każdym robi wrażenie, nawet na wlascicielach takich tv jak cx900 Panasonica, KURO czy zt60. To mówi więcej niż jaka kolwiek reklama. Samsung jako główny konkurent lg powinien się od nich uczyć, a nie topic kolejne miliony w durny marketing który przynosi im coraz mniej korzyści a oni dalej uparcie w niego pompuja kolejne miliony.
Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
Felixisie pewien koncern zainwestował duże pieniądze w technologię LCD. Sądzisz że zainwestowane miliardy $ zostaną wyrzucone w przysłowiowe błoto?
 
Do góry