LG OLED - powidoki i wypalanie

kkll

New member
Witam forumowiczów

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupna chyba najtańszego obecnie telewizora OLED na rynku, czyli LG 55EG910V.
Matryca Full HD jest dla mnie ok (odległość kanapy do TV wynosi ok 4m), cena jest już dla mnie akceptowalna i ciągle delikatnie spada.
Jedyne co mnie martwi to opinie dotyczące trwałości matrycy. LG szacuje ją na 30 tys godzin, co jest dla mnie do przyjęcia (średnio TV będzie włączony ok 4h na dobę). Spotykam też opinie o występowaniu powidoków oraz wypalonych pikselach.
Poszperałem trochę w sieci i znalazłem test (nie mogę jeszcze wklejać linków, ale jak wrzucicie w google: what-to-know-about-oled-screen-burn-in-problems-causes-image-retention to go znajdziecie).

Wg autora efekt powidoku występuje i jest on bardziej lub mniej trwały w zależności od długości wyświetlania statycznego obrazu. Da się jednak to "naprawić" poprzez wyłącz/włącz oraz "normalne" użytkowanie TV (bez długotrwałych statycznych treści).

Mam pytanie do użytkowników tego telewizora na ile ten efekt jest przez Was zauważalny i jak bardzo Wam przeszkadza przy standardowym użytkowaniu (kanały telewizyjne, czasem film z bluray lub sieci)
 

wampirek

New member
Nie zauważyłem u siebie powidoków.
TV używany głównie do odtwarzania filmów i seriali z Kodi, trochę tv, trochę bluray.
Jak były igrzyska w kopaniu napompowanego pęcherza i nasza drużyna grała to też było oglądane i żadnych negatywnych skutków nie zauważyłem.
Nie grałem na nim w żadne gry i nie wiem jak się zachowa przy długo wyświetlanych statycznych rzeczach typu znacznik życia w Wiedźminie ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

wwns

Member
Lg 65b6d Oled HDR 4K
505915898_5_1000x700_lg-65b6d-oled-hdr-4k-uhd-harman-kardon-smart-tv-nowy-gwarancja-wielkopolskie_rev001.jpg
 

wwns

Member
Był do sprzedania na olx za5 tys na gwarancji.
Zresztą jest mnóstwo tych oledów z takimi usterkami.
Technologia oled będzie się długo borykał z tym problemem.
 

wwns

Member
No raczej zostawały powidoki (LG i Samsunga z powodu nie włączonej domyślnie funkcji zapobiegającej powstawaniu). Panasonic był wolny od tej wady bo domyślnie była włączona funkcja zabezpieczająca przed powstawaniem.
Nie wiem co masz na myśli z wypalaniem? plazma to około 25 lat oglądania po 12 godzin dziennie zanim obraz ci się pogorszy . Najlepszy obraz certyfikaty kinowe THX itd.
Za droga w produkcji za mały zysk, LCD wygrało.
 

bluray

Banned
Są dwa tematy w sprawie !
[1] wypalenia trwałe, coś co niszczy matryce na zawsze
oraz
[2] powidoki (krótko trwałe) usuwalne ...
To było w plazmach PIONEER/PANAS/LG/SAMSUNG F7500.

Oba w/w tematy oba są od 8-lat narzędziem i straszakiem producentów LCD by nie kupować OLED TV.
Jedynym producentem ekranów OLED WRGB jest LG Display z Korei Południowej.
Sprzedaje dziś matryce OLED dla SONY,PANASONIC,PHILIPS/LOEWE/ i innych...
W Chinach to SKYWORTH/BOE.
Tymczasem w USA już w sprzedaży tanie OLED TV LG seria "7".
Modele 2017 są w sklepach USA (AMAZON). Są tanie jak na klasę PREMIUM !!!
LG starts shipping its entry-level https://www.amazon.com/LG-Electroni...fo-20&linkId=6b1b508cd6ac419649b28d7f6428e18cOLEDC7 OLED TVs in the US


Jak widać LG oferuje dziś za 5K USD OLED top 55".
To nadal drogo.
Ale to TOP PREMIUM TV. EVER
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Osobiście myślę, że bez względu co jedni jak i drudzy zrobią pod względem słuszności danej technologii (LED -OLED), to wszyscy, którzy mają swój pogląd poparty wiedzą czy teą np doświadczeniem w danym sprzęcie - wybierze to co będzie uważał za najbardziej odpowiednie pod względem tego co ogląda.
 
Do góry