opinie o LG 42LC25R prosze bardzo

ice-scream

New member
witam serdecznie. co sadzicie o tym TV???jak wypada na tle konkurencji??prosze bardzo o opinie, moze jakies linki do testow itp??pozdrawiam i zycze milego dnia.
 

xenio

New member
A nie wolałbyś kupić sobie 42LC25RR jest to ten sam model tylko z dykiem twardym 80 giga ja własnie noszę sie z takim zamaiarem i też sie zastanawiam czy jest jakaś alternatywa dla tego modelu wiec koledzy prosimy o pomoc
 

ice-scream

New member
thx

no wlasnie wole sie skupic na lg 42lc25r, poniewaz dysk nie jest mi potrzebny. mam kiss'a 600 z zewnetrznym dyskiem, wiec nie jestem az tak wymagajacy. jesli chodzi o ten tv, to mam okazje go kupic ponizej 4tys u nas na wiosce, wiec powaznie zastanawiam sie nad jego kupnem. czu eksperci moga sie wypowiedziec??pozdrawiam
 

xenio

New member
Właśnie Gdzie Ci Eksperci Chętnie Poczytam Bo Też Noszę Sie Z Zamiarem Zaukupu Telewizora Własnie Takiego Tylko że Z Dyskiem
 

qumil

New member
Kupiłem LG42lc25r prawie półtora miesiąca temu za 4590 zł. Różni się od lc2R w zasadzie tylko tym, źe ma dwa wejścia hdmi. Nie jestem ekspertem, ale podzielę się moimi spostrzeżeniami.
  • Awaryjność. Przed kupnem miałem dylemat: samsung czy lg. Stać mnie było tylko na najtańsze modele, w grę wchodził tylko Samsung LE40S71B lub najtańsze lg 42 calowe. Do zakupu lg skłoniło mnie głównie to, że wg wypowiedzi użytkowników samsunga jest to sprzęt wysoce awaryjny. Złych opinii o lg jakoś było znacznie mniej. Na razie sprzęt działa bez większych zarzutów, choć w górnym prawym rogu matryca jest rozjaśniona. Widać to tylko w całkowicie czarnych ujęciach, na początku mnie to irytowało, teraz nie zwracam na to uwagi. W razie pogłębienia się tej wady będę reklamował. Na tym forum wyczytałem, że to dość powszechnie spotykana wada tych modeli.
  • Wygląd. No ładny jest, choć nie tak ładny jak samsung. Lc25R jest ładniejszy od lc2r, ma błyszczącą ramę (?) dookoła ekranu.
  • Instrukcja. Wielka cegła, niewiele w niej jest, tak naprawdę najważniejsze rzeczy dotyczące eksploatacji są na dołączonej płycie.
  • Obraz. Mam w domu kablówkę, po pierwszym podłączeniu pomyślałem, że cholernie przepłaciłem za ten tv. Ale trochę pobawiłem się opcjami, wyłączyłem xd-engine, poprawiłem kontrast itp. itd. Efekt końcowy całkiem zadowalający. Różnica w odbiorze na poszczególnych kanałach występuje – na polsacie odbiera najlepiej, na tvp1 najgorzej (nie liczę egzotycznych pulsów czy innych). Na tvp1 i tvp2 wyraźnie widać smużenie. Na dvd (też lg) obraz po scarcie bardzo dobry (kabel niemarkowy). Po componencie prolinka film z dvd oczywiście jeszcze lepszy.
Generalnie obraz z kablówki nie taki najgorszy, ale nie wart pieniędzy włożonych w odbiornik. Dlatego pożyczyłem dekoder polsatu i n-ki. Podłączyłem – i tu dopiero widać do czego tv lcd jest stworzony! Obraz z satelity o wiele lepszy. Po kilkugodzinnym porównywaniu stwierdzam, że jakość cyfrowego polsatu i n-ki różni się nieznacznie, na poszczególnych kanałach raz lepiej odbiera cp, raz n-ka. Ale cp nie ma tego, co ma n – programy w hd. Niestety, nie widziałem meczu w hd, ani discovery hd, oglądałem jedynie dwa programy na astrze. Efekt porażający. Można oglądać godzinami, choć na tych kanałach lecą w kółko te same filmy reklamowe. Naprawdę wtedy zrozumiałem za co zapłaciłem (następnego dnia zrezygnowałem z kablówki, zamawiam n-kę). Podłączałem też kompa do tv kablem rgb – robi się po prostu 42 calowy monitor. Nie testowałem hdmi, nie mam takiego kabla.

Podsumowując – doradzam wszystkim, którzy kupują duży tv lcd zakup platformy cyfrowej. Obraz jest dopiero wtedy naprawdę dobrej jakości. Polecam też, by każdy zobaczył co potrafi jego tv w hd.
 

pom22

New member
fajny lg 42lc25

Witam , chce sie podzielić opinią na temat lg 42lc25r , mam ten telewizorek od pożdziernika i jestem bardzo zadowolony z zakupu wcześbiejmiałem samsunga 40r71 i naprawdę nie ma co porównywać , lg ma lepszy kontrast wiekszą możliwosć ustawień 2xhdmi .Mam N - ke i oglądanie sprawiam mi napraw dużo przyjemności szczególnie programów w HD to już bajka , nawet ligę polską jak n -ka puści w HD to naprawę da sie obejżeć nie mówiąc już lidze mistrzów i na ANIXE HD niemiecą ligę .Więc z czystym sumieniem polecam a gadaniem że to kiepski tv nie ma co sie przejmować ja jestem zadowolony .
 

Lazi

New member
Włączanie TV z pilota, a poprzednio ustawiony kanał

Piszę w tym wątku ponieważ akurat takim TV dysponuję. Ale temat pewnie dotyczy większości odbiorników firmy LG.
Przyzwyczaiłem się w poprzednich telewizorach, że jak naciskam jeden z przycisków 0-9 to TV włącza się od razu na odpowiadający mu kanał. Niestety mój LG oczywiście się włącza, ale na ostatnio oglądany program. Jest szansa to zmienić? Może w menu serwisowym (którą opcją)?

Dajcie znać czy u Was jest tak samo. No i może macie jakieś pomysły ;)
 
Do góry