LG LH604V a LG LH6047

Login

Member
Czy wie ktos jaka jest roznica miedzy modelem LG LH604V a modelem LH6047 ? Ten pierwszy jest troche drozszy a wedlug specyfikacji wygladaja tak samo lecz wiadomo ze jakas roznica musi byc. Moze chodzi o matryce ?
 

Llama

New member
Bylo wlasnie ostatnio o tym na forum. 4V ma TruMotion, 47 nie. Albo moze inaczej - 4V ma mozliwosc konfigurowania TruMotion, a 47 nie? Bo nie chce mi sie wierzyc, ze 6047 w ogole nie ma Trumotion. Na Twoje pytanie odpowiedzial support LG (ktos wstawil odpowiedz na forum) i zrobil to bardzo niedokladnie...
 
Ostatnia edycja:

Llama

New member
Tu jest to opisane (przedostatnia strona) http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=126431
Oba warianty mają matrycę 100Hz. To nie ma nic wspolego z TruMotion. To te same modele sprzętowo, a TruMotion to kwestia software'owa. Ja nawet nie wiem, czy facet od LG czegos nie pokrecil, bo patrze teraz na jakims czeskim forum, ze ludzie przy LH6047 maja roznie poustawiane TruMotion.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Login

Member
Przeczytalem ten temat i ktos podal link do strony wedlug ktorej jest tam matryca 60 hz 31.5" LG 32LH604V - Specifications . Posprawdzalem rozne modele i raczej wszystko sie zgadza i te ktore wiadomo ze maja 120 hz rzeczywiscie sa tak oznaczone.
Konsultanci LG twierdza co innego. Juz nie wiadomo komu wierzyc.
 
Ostatnia edycja:

Login

Member
Moze w takim razie ktos posiada LH604V lub LH6047 w domu i jest w stanie to sprawdzic ? Rozne zrodla w internecie podaja co innego na temat tych modeli.
 

redzik333

New member
Podepnę sie czy ktos wie jaki ten tv ma input lag LG 32LH6047? Matryca 50hz ips takie info z angielskich stron gdzies znalazłem. Na infolini pani wpierała mi że ten model ma matrycę 100hz natywne, ale jakos cięzko było w to uwieżyć.
 

Login

Member
Konsultanci LG zarowno mailowo jak i telefonicznie udzielaja informacji ze matryca to 120 hz. Kilka zagranicznych stron tez podaje taka informacje a jak jest w rzeczywistosci tego narazie nie wie nikt.
 

radam5

New member
Dokładnie.
Wszędzie podawane jest 100Hz ale tu niektórzy mówią, że jednak 50.
Dostałem odpowiedź od LG w tej sprawie i napisali, że ma 100Hz.

Czy może ktoś napisać jak webOS 3.0 radzi sobie ze stronami z filmami? (cda np)
 

vigoo

Banned
LG nigdy nie słynęło z tego, że pakowało matryce 100Hz do niskich modeli.
Więc te informacje o 100Hz matrycach w większości tegorocznych modeli brzmią podejrzanie...
Jeśli ktoś ma tylko możliwość, jechać do sklepu i sprawdzić!
 

vigoo

Banned
Jak sprawdzić natywne odświeżanie matrycy w TV LG:
"Wchodzimy w menu obrazu, następnie w menu opcji i sprawdzamy, czy jest tam funkcja TruMotion. Jeśli jest to upewniamy się, że po wybraniu trybu "Własny" mamy dwa suwaki: de-judder, oraz de-blur. Jeśli tak, to na pewno matryca ma 120Hz. Jeśli jest jeden suwak, lub nie ma wcale, to matryca ma 60Hz"
 

radam5

New member
Byłem w sklepie żeby to sprawdzić, ale się spóźniłem. Sprzedali 1godz wcześniej ostatnią sztukę. Będą mieli kolejne ale nie wiedzą kiedy i czy będą na wystawie.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam zobacz w Media Ekspert w LG 55LH6047 na 99,9% jest matryca VA.Odświeżania nie sprawdzałem ale pewnie jest 60 Hz....
 
Do góry