Lg 2016 55uh6507

Btk_Tomas

New member
Witam!
Planuję zakup telewizora 55 calowego, ten model 55UH6507 znalazłem w MM w cenie 4798zł z soundbarem w zestawie.
Czy koledzy forumowicze mają wiedzę na temat tego modelu? Jaka matryca,tzn ile ma Hz?
Czy warto zainteresować się tym modelem?
Z góry dziękuję za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale jakie masz warunki i oczekiwania od telewizora.
Sama cena niczego nie załatwia.
 

Btk_Tomas

New member
Obecnie posiadam LG LW570s i jestem z niego bardzo zadowolony ale chcę coś większego i nowszego. Nie jestem kinomaniakiem i graczem, tv ogladam zwykle po południu i wieczorem w odległości 3m od wiszacego telewizora. Salon 16m, słońce wieczorem nie za długo, mam rolety.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Btk_Tomas

New member
Obecnie posiadam LG LW570s i jestem z niego bardzo zadowolony ale chcę coś większego i nowszego. Nie jestem kinomaniakiem i graczem, tv ogladam zwykle po południu i wieczorem w odległości 3m od wiszacego telewizora. Salon 16m, słońce wieczorem nie za długo, mam rolety.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Telewizor podłączony do NC+.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Witam!
Planuję zakup telewizora 55 calowego, ten model 55UH6507 znalazłem w MM w cenie 4798zł z soundbarem w zestawie.
Czy koledzy forumowicze mają wiedzę na temat tego modelu? Jaka matryca,tzn ile ma Hz?
Czy warto zainteresować się tym modelem?
Z góry dziękuję za pomoc.

Zdecydowanie odradzam zakup modeli 2016 od LG z serii UHD, bo posiadają one pseudo 4K. Możesz o tym poczytać w necie.
Przede wszystkim matryce IPS M+ we wszystkich zwykłych modelach 4K (czyli bez oznaczenia SuperUHD). Są to niesławne panele RGBW, w których dodatkowy, biały subpiksel jest dzielony między sąsiadującymi subpikselami RGB. Co oznacza to techniczne mumbo-jumbo? Że rozdzielczość nie jest w pełni 4K.

Tu masz cytat z artykułu:

"Skandalem jest natomiast to, co zobaczymy w niższych seriach telewizorów 4K nieoznaczonych jako SuperUHDTV. Tam LG, poza jednym modelem UH6300, stosuje matryce IPS M+, czyli z dodatkowym białym subpikselem (RGBW). Oznacza to, że brakuje około 25% linii w pionie. Co w praktyce oznacza to, że telewizory te gubią część detali. Czyli telewizory nazywane 4K w rzeczywistości takimi nie są, co więcej nie zawsze są w stanie wyświetlić poprawnie obraz HD. Takie kłamstewka opłacają się LG jak widać, bo w ostatnich tygodniach firma notuje najlepszą sprzedaż na polskim rynku w segmencie telewizorów UHD. Trzeba mówić wprost te telewizory są „Prawie 4K”, a nie „4K”".

Reasumując, jeśli chcesz kupić coś z nowych modeli LG 4k na 2016 r., to wybieraj z modeli oznaczonych jaki SuperUltraHD, a więc od modelu UH7707 w górę. Wszystkie niższe modele UHD, to w mojej ocenie - wyrzucanie kasy w błoto.
 
Ostatnia edycja:

Btk_Tomas

New member
No to mnie pocieszyłeś, może dletego taka atrakcyjna cena. Już sam nie wiem na co się zdecydować, Samsunga 55ju7000 czy coś z androidem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
No to mnie pocieszyłeś, może dletego taka atrakcyjna cena. Już sam nie wiem na co się zdecydować, Samsunga 55ju7000 czy coś z androidem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Samsung JU7000 będzie dobrym wyborem. Na matrixmedia.pl masz go za 5290 zł z 4-letnią gwarancją. Dają też na 10 rat 0%.
Możesz też zapytać Kikiego o aktualną cenę na ten model - w cenie masz u niego z kalibracją.
 

Btk_Tomas

New member
Samsung JU7000 będzie dobrym wyborem. Na matrixmedia.pl masz go za 5290 zł z 4-letnią gwarancją. Dają też na 10 rat 0%.
Możesz też zapytać Kikiego o aktualną cenę na ten model - w cenie masz u niego z kalibracją.

Czy w tym Samsungu nie ma problemu z odczytem plików z dysku lub pena?
Mój LG czyta wszystko natomiast o rok młodszy samsung UE46F6400 nie za bardzo czytał.
I czy jest w nim matowa matryca.
 
Ostatnia edycja:

PeterD

New member
W tym modelu jest natywna 100Hz, i QuadCore. Dodatkowo oprócz soundbar'a jest promocja 200zł na zakpupy w InterSport
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Czy w tym Samsungu nie ma problemu z odczytem plików z dysku lub pena?
Mój LG czyta wszystko natomiast o rok młodszy samsung UE46F6400 nie za bardzo czytał.
I czy jest w nim matowa matryca.

Jeśli chodzi o odczyt multimediów na Samsungu JU7000, to czyta praktycznie wszystkie formaty, w tym z dysków o dużych pojemnościach - sprawdzałem m.in. na dysku 2,5" 4TB i wykrył go bez żadnego problemu, czego nie mogę powiedzieć o Sony X8509C (ograniczenie pojemności bodajże do 3TB + totalny bałagan na systemowym playerze - wszystko wrzucone do jednego worka, oczywiście na Soniaku można wspomagać się KODI poprawiającym sytuację z uporządkowaniem folderów). Panasonic, tak jak Sony, ma również bałagan w systemowym playerze.

Co do matrycy - matowa czy nie, to szczerze mówiąc nie pamiętam.
 

astalavista

New member
Witam
Czytałem przed zakupem o tym niby panelu pseudo 4K...ale i tak się na ten telewizor zdecydowałem :)
Wiadomo że wszystko zależny od tego jaki sygnał i materiał dostanie TV.
U mnie śmiga nc+ i tu sprawdzałem...no i sprawdzałem materiał 4K z Youtuba.
Kanały HD z nc+ bardzo pozytywnie...jeszcze nie wszystkie ustawienia w TV pewnie dobrze i odpowiednio są ustawione....cały czas się bawię tym :)
Zaznaczam że nie jestem fachowcem,ale wzrok mam bardzo dobry,nie szukam dziury w całym...no i jak dla mnie obraz "4K" z youtuba jest taki jaki sobie wyobrażałem i taki jaki ma być.....pierwsze wrażenie to niezły "rogal" na twarzy :)
Dzisiaj lub jutro odpalimy Netflixa.
Co więcej bym zobaczył płacąc za inny telewizor powiedzmy 6000zł zamiast 3800zł z pilotem Magic za tego LG?... pewnie nic :)
Także testujemy i bawimy się dalej:)
Pozdrawiam
 

astalavista

New member
Po wi-fi...najlepsze jest to że mieszkam w domu....router jest na pietrze a telewizor na parterze i to po drugiej stronie...zero problemów nawet z netflixem lub youtubem z 4k...wcześniej miałem w tym miejscu plazme samsunga z wpinanym adapterem wifi i czasami był problem z przycinaniem
 

mregal

New member
Cześć
Mam problem z odtworzeniem czegos na youtube na tym telewizorze, mianowicie gdzie ustawia sie rozdzielczosc materiału, bo automatycznie ustawia mi jakąś bardzo niską.
 
Do góry