LG 50 PV 350 - wyłącza się

bamber

New member
Witam. Posiadam plazmę LG 50 PV 350. Od pewnego czasu gdy działa np. ok 2 godz. TV się wyłączy. Widzę matrycę podświetla, obrazu i dźwięku brak. Nie reaguje na pilota ani przyciski na panelu. Wyłączenie z prądu na ok 10 minut pomaga TV normalnie odpala. Zauważyłem że jak jest gorąco dzieje się to w krótszych odstępach czasu czyli ma to coś wspólnego z temperaturą w pokoju oraz TV. Gdzie szukać przyczyny. Pozdrawiam
Dziękuję za pomoc.
 

bamber

New member
Wisi na ścianie, nie jest upchnięty w żaden mebel ma swobodne chłodzenie z boków i z góry a czy ma wentylatory to nie wiem ale raczej nic nie słychać z bliska.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Pytanie tylko czy to problem z chłodzeniem czy zbliża się awaria elektroniki.
Ile ma lat ? Może dobrze się przykurzył i stąd przegrzewanie. Jeśli ma wentylatory to może padły. Nie znam tego tv dlatego tylko domniemywam.
 

JanVid

New member
stawiam 100% diagnozę że jest to regulator napięcia czyli kosteczka wielkości 1/4 klawisza numerycznego , a skąd wiem? :)
a to dlatego gdyż taki przypadek z podobnymi objawami nawiedził również mój model LG 50PN6500 i po dwukrotnym pobycie w "niezależnym sanatorium" TV został za drugim razem przyłapany na tym co mu jest i przywrócony do pełni życia ... sądzę że większość elektroniki TV to jedno i to samo ... a więc do boju :)
 

bamber

New member

Attachments

  • 629-RT-0070,0.jpg
    629-RT-0070,0.jpg
    10,1 KB · Wyś: 429
Ostatnia edycja:

JanVid

New member
... no tak głęboko w temacie to ja nie siedzę .... ale chyba stać cię wydać te 200 PLN (bo tyle dałem) ? :)
 

JanVid

New member
Może ktoś inny pomoże czy to taki regulator napięcia i gdzie się znajduje w TV.

moja propozycja brzmi: lepiej zmień nick .... ponieważ "bamber" czyli wg. SJP bogaty mieszkaniec wsi, a we współczesnym domyśle beneficjent dotacji UE, nie pasuje do tak namiętnego drążenia "groszowego tematu" :grin:


bamber - Słownik SJP
 

bzyczeek

New member
mam ten sam problem

moja plazma LG 50 PV 350 - wyłącza się, po około 2-3 godzinach nie można jej włączyć ani z pilota ani wyłącznikiem. Tylko wyłączenie z sieci na około 30 minut pomaga Gdy mam otwarte okno i w pokoju jest chłodniej to gra nawet 10 godzin bez wyłączenia. Plazma wisi swobodnie na ścianie nic wokoło nie ma. Jak rozwiązać ten problem.
 

JanVid

New member
... oddać do serwisu i najlepiej dopowiedzieć, że siedzi regulator napięcia ... jest to bolączka każdej plazmy LG (może nawet celowa) ...koszt operacji do 200 PLN :)
 
Do góry