32LE2R Menu SERVISOWE_Fabryczne ustawienie

btdys

New member
Cześć wszystkim.
Czy ktoś z was może sprawdzić w swoim 32LE2R fabryczne ustawienia MENU SERVISOWEGO. Troszkę grzebałem i wydaje mi się że coś nie tam ustawiłem. Chodzi mi głównie o Menu System Control 2 i ustawienie AI Control. Jaka tam powinna być fabrycznie wartość.
A tak w ogóle to jakby któś mógł sprawdzić całe swoje ustawienie MENU to będę wdzięczny.
Z góry dziękuję za pomoc.
 

nicko

New member
btdys napisał:
Chodzi mi głównie o Menu System Control 2 i ustawienie AI Control. Jaka tam powinna być fabrycznie wartość.
A tak w ogóle to jakby któś mógł sprawdzić całe swoje ustawienie MENU to będę wdzięczny.

Niestety w moim modelu (LC3R) w Menu System Control 2 nie ma AI Control. Ale wchodząc w Area Option (OK) mam dostęp do Factory Settings, które jednak dziwnie działa bo ustawiło mi obraz L27WXGA i LC3 na 0, poza tym skasowało mi wszystkie ustawienia (kanały, obraz, dźwięk).

Całe MENU wyglądało (przed użyciem Factory Settings) mniej więcej tak:

LP61A/C (ZJ/TJ) CMO
Version 3.16
VCTP Version B3
UTT 97
----------------------------
Tool Option 30293 <-- INCH 5 (L32WXGA), Tuner NO. 1, LC3 1, LE2 0, LX2 0, S-Video 1, Side AV 1, Woofer 0, Full 1, Navigation Key 1, Favorite Key 1, Loval Key 0 (8 KEYS)
Area Option 17 <-- tu jest Factory Settings
OPTION1 014
OPTION2 002
OPTION3 011
OPTION4 00002
OPTION5 004

System Control1
------------------------
OverScan 2 (7%)
Audio Delay 4 (80ms)
Baud Rate 0 (9600bps)

System Control2
------------------------
OSD Clock Inv 0
ReservedX 0 gdzie X to wartości 1, 2, 3...

BlkLine Detector
------------------------
BlkLine Min. 0
BlkLine Max. 0
BlkLine Gap. 0
Full Time 10
Original Time 3

Wiesz może co oznaczają poszczególne opcje (poza tymi oczywistymi ;)) i czy jest sens w tym grzebać? A jak wyglądają Twoje ustawienia fabryczne?
 

btdys

New member
Kurcze w LC3 może być zupełnie inaczej. Napewno Factory reset zeruje ustawienia Total Option i musisz ustawić na swój model TV.Ja w pozycji LE2 ma 1. Poźniej spiszę całe Menu.
 

btdys

New member
Nie wiem czy to przypadnie nie zależy od modelu TV. Ale w LE2R napewno do menu SERVISIWEGO wchodzi się przytrzymując jedncześnie klawisz MENU w TV i MENU na pilocie.
 

nicko

New member
LP61A/C (ZJ/TJ) CMO
Version 3.16
VCTP Version B3
UTT 97
----------------------------
Tool Option 30293 <-- INCH 5 (L32WXGA)System Control1
Zmiana na L37WXGA spowodowała zwiększenie podświetlenia - w efekcie mamy lepszy kontrast, ale słabszą czerń. Podobny efekt można osiągnąć zwiększając jasność (ale nie identyczny ;))

------------------------
OverScan 2 (7%)
Zmniejszyłem na 1 (4% chyba) - subiektywnie wydaje mi się lepszy obraz przy odbiorze TV, ale nie wiem czy sobie tego sam nie wymyśliłem :D

Audio Delay 4 (80ms)
Opóźnienie dźwięku - zmniejszyłem na 2 (40ms), wydaje mi się, że teraz jest lepsza synchronizacja dźwięku z obrazem

Baud Rate 0 (9600bps)


BlkLine Detector
To jest detektor czarnych pasów - ustawiamy ich rozmiar i czasy po jakich mają być obcinane (efekt do obejrzenia w trybie obrazu Pełny)
------------------------
BlkLine Min. 0
BlkLine Max. 0
BlkLine Gap. 0
Full Time 10
Original Time 3
 

lukpuk666

New member
Hej. Nistety ja też sobie troszeczke pogrzebałem w Menu Serwisowym i w miejcu:
BlkLine Detector:
BlkLine Min. 0 - mogę ustwić tylko między 30 a 90 (nie mogę ustawić 0)
BlkLine Max. 0 - ta sama sytuacja
BlkLine Gap. 0 - i replay


Czy jest jakiś konkretny patent by ustawić to na zero, czy kaplica???

Z góry dziękuje za odpowiedź i pomoc.

P.S. Ogólnie jaja są z tym telewizorem jak cholera.
Pierwszy LG 32LE2R miał punktowe oświetlenie matrycy na dole ekranu, serwis w Szczecinie wpadł napił się kawy, powiedział że wszystko jest zgodne z normą i pojechał. Telewizor wysłałem do serwisu centralnego i jakoś okazało się że matryca jest uszkodzona.
Dostałem drugi i teraz po około 2 godzinach cała prawa strona siwa nie czarna i prawy górny róg konkretny słup światła w kierunku do środka ekranu.
Szlag mnie już trafia z tymi LCD-ekami.
 

Pingwin60

New member
Witam!
Jestem nowy na forum, w sumie zarejestrowalem sie, zeby to napisac, bo nie moglem ni cholerci tego nigdzie znalezc, a troche nagrzebalem (chociaz juz ustawilem nawet podobnie jak bylo :D) w menu serwisowym...

I znalazlem! Jakby ktos jeszcze szukal to prosze bardzo. Standardowe ustawienia na 32LE2R:

Tool Option 30357
Area Option 17
Option1 014
Option2 002
Option3 011
Option4 00002
Option5 004

system control 1
overscan 2
audio delay 4
baud rate 0

system control 2
Osd clock inv 0
ai control 0
cmo lo4 1
reserverd 4 0
reserved5 0
reserved6 0
reserved7 0
reserved8 0

BlkLine Detector
BlkLine Min. 0
BlkLine Ma. 0
BlkLine Gap. 0
Full Time 10
Original Time 3
 

sason

New member
Lcd lg 32lc3r

Witam
mógł by ktoś podać ustawienia menu tego głębszego menu:)
LCD LG 32LC3R bo nie chcący zrestartowałem i teraz chyba jest lekka lipa z obrazem :(dzięki z góry za pomoc:D
 
Do góry