LG 42PC1RR - bujanie obrazem

BoYan

New member
Witam.
dzis odebralem TV PLAZMA LG 42" 42PC1RR
Po automatycznym wyszukaniu kanalow telewizyjnych z kablowki zauwazylem ze na wielu kanalach (np TVN24, TVN, TVN7, JETIX,)obraz buja sie w lewo prawo tak jak by byl niedostrojony.:evil:
Opcja dostrajanie i strojenie nie pomaga.:(
Podlaczony jest pod kablowke TOYA - sygnal na kablu zmierzony jest 70dB
Na tym samym kablu mialem podlaczony tv LCD SAMSUNG 32" i takie bujania nie wystepowaly.
Czym jest to spowodowane?:confused::confused::confused:
 

BoYan

New member
Orbiter jest wylaczony.
A buja obrazem caly czas i tak jak opisalem tylko na kliku programach.
DVD odbiera bez zastrzezen to samo np tvp1 czy viva
 

edrum

New member
Witam.
W moim LG tyle że w LCD był taki sam problem. Rozwiązaniem było przełaczenie jednej z opcji w menu serwisowym. Niestety już nie pamietam co. W serwisie powinni Ci pomóc. Poszukaj, problem był tu poruszany.
 

baranskia

Member
zwróć ten egzemplarz i tyle! mam nadzieję, że nie dłubałeś w menu serwisowym...

jak w temacie... :hmm:
Bardzo Ci współczuję - moja identyczna heLGa działała i działa bez zarzutu.
Nie męcz się z tym grzmotem, skoro dostarczyli Ci niepełnospawny egzemplarz to go zwróć od razu.
PŁACISZ TO WYMAGAJ! Tylko spokój i zdecydowanie zaprocentują...
Masz gwarancję lub rękojmię - wybór należy do Ciebie. A jeśli zakup był via Internet masz prawo zwrócić bez podawania przyczyny do 10 dni od chwili odebrania przesyłki pod warunkiem, że towar jest kompletny i oryginalnie zapakowany.
Adam B. (Bia - PL)

BTW:
A za ile i gdzie kupiłeś ten konkretny egz.?
Podaj nam na forum jak rozwiązałeś ten problem, albo prześlij mi @ na PW.
Powodzenia!
Dzięki!
:cool:
 

BoYan

New member
Podlaczylem TV pod POLSAT CYFROWY i na nim te kanaly odbieraja bez zarzutu.
Tylko na mojej kablowce wystepuje bujanie ( ale TOYA juz nic wiecej nie moze zrobic)
Kupilem go w AGITO za 4490 PLN
 
No to sam sobie odpowiedziałeś. Z drugiej strony trochę dziwne że buja, moim zdaniem powinien śnieżyć lub pikseloza:hmm:.
A nie mieszkasz przypadkiem na jachcie?;)
 

BoYan

New member
No i po klopocie :krol::krol::krol:
Przyjechal PAN z serwisu LG swoim pilociekiem przelaczyl funkce z AR na RF i jest gitara:-D:-D:-D
Obraz juz nie buja a PAN powiedzial ze ktos zapomnial przelaczyc ta funkce na POLSKIE KANALY:mrgreen:
i to tyle w tym temacie.
Serwis zadziala super przyjechal po kliku godzinach i byli nawet w dogodnych godzinach dla mnie 20.00.
 

sim5656

New member
BoYan - czy mógłbyś opisać dokładniej gdzie te opcje zostały zmienione bo w TV LG często są takie problemy na kablówkach.
 

BoYan

New member
a tego nie wiem za bardzo
bo koles mial swojego pilota serwisowego i zmienial cos w menu serwisowym niedostepnym dla nas:(
 

baranskia

Member
No, to miłe zaskoczenie - gratuluję!

BoYan napisał:
No i po klopocie :krol::krol::krol:
Przyjechal PAN z serwisu LG swoim pilociekiem przelaczyl funkce z AR na RF i jest gitara:-D:-D:-D
Obraz juz nie buja a PAN powiedzial ze ktos zapomnial przelaczyc ta funkce na POLSKIE KANALY:mrgreen:
i to tyle w tym temacie.
Serwis zadziala super przyjechal po kliku godzinach i byli nawet w dogodnych godzinach dla mnie 20.00.

:) jak w tytule. :)

PS:
BoYan, to na koniec zdradź nam jeszcze: skąd był ten serwis (czyli jakie miasto ma szczęście mieć takich fachowców)?
Pzdr.
 
Do góry