Czy kupić telewizor OLED czy nie ?

abart68

New member
Witam
Mam lekki problem.
za dwa lub 3 miesiące chce kupić nowy telewizor i czytając wszystkie testy i rózne zestawienia mam wrażenie że wiem coraz mniej.
Na wstępie informuje że modele o które pytam są w moim zasiegu cenowym i interesyje mnie jakość obrazu i 3D - oglądam głównie filmy rzadziej telewizję , sygnał mam z NC+
Oto moi kandydaci :
TX-65AX900 Telewizory LED - Panasonic Polska
Zakrzywiony Ekran SUHD Smart 3D 65 JS9000 => Samsung
TELEWIZOR OLED LG 65EG960V lub Telewizor LG OLED 65EC970V bo nie wiem który z LG jest lepszy.
Bardzo proszę o dobra radę . :blagam:
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Człowieku chcesz naprawdę kupić topowy model do oglądania takiego badziewia jakim teraz jest nc+ ????? To co w ostatnim czasie zrobiono z tą platformą to kpina całkowita, sam właśnie po 15 latach dałem rezygnację z dalszej umowy i taką jakość jaką oferuje Canal+ lub HBO to na takich ekranach ogląda się TRAGICZNIE .Rozdzielczość mają filmy gorszą od DVD a audio w 5.1 to dopiero jaja.Może na max 42 calach da się to jeszcze oglądać ale jak sam tego doświadczyłem na 65 calach to mordęga dla oczu.Szkoda tylko kasy chyba że chcesz oglądać z Bluray to tak, tam taki ekran cieszy oczy.
 

digitalus

Banned
Witam.
Jesli planujesz kupno telewizora za dwa trzy miesiace to najlepiej zaczekac do kwietnia lub maja.Beda nowe modele oled i cena bedzie znacznie nizsza.Telewizor oled full-hd w dniu premiery kosztowal 30000 zl.Obecnie ponizej 10000 zl.
Kolega kupil oled lg za 9000 zl ,obecnie mozna kupic ten sam model za 7000 zl.Czyli warto zaczekac.
Jesli chodzi o jakosc obrazu z nc+ to w telewizorze oled jest bardzo dobra.Zdecydowanie polecam oled ale w jeszcze w nizszej cenie czyli w przyszlym roku.
 
Ostatnia edycja:

piescweza

New member
Witam.
Jesli planujesz kupno telewizora za dwa trzy miesiace to najlepiej zaczekac do kwietnia lub maja.Beda nowe modele oled i cena bedzie znacznie nizsza.Telewizor oled full-hd w dniu premiery kosztowal 30000 zl.Obecnie ponizej 10000 zl.
Kolega kupil oled lg za 9000 zl ,obecnie mozna kupic ten sam model za 7000 zl.Czyli warto zaczekac.
Jesli chodzi o jakosc obrazu z nc+ to w telewizorze oled jest bardzo dobra.Zdecydowanie polecam oled ale w jeszcze w nizszej cenie czyli przyszlym roku.

Podpisuję się obiema rękami :) Jakość sygnału TV w oledach jest bez zarzutu (mówię na przykładzie EC930). Co do spadku cen, to trudno powiedzieć jak to będzie akurat w Polsce. Nowe modele LG pokazało na IFA i tuż po (czyli na jesień). Na początku roku też są targi w USA, a w marcu CEBIT w Niemczech, ale nie sądzę, żeby to miało kluczowy wpływ na ceny OLED TV w Polsce. Wydaje mi się, że ceny jakie będą w połowie stycznia pewnie się jednak utrzymają przez kilka najbliższych miesięcy...
 

bluray

Banned
Moja opinia:
TOP VIDEO nie jest konsumowane na źródłach SAT, CABLE, DVB-T pl czy plikach z 4K YT. VP9 - aktualny typ kompresji UHD GOOGLE.
OLED nie dostanie godnego sygnału.
Pod walory OLED potrzebne są specjalne realizacje Video. A tych nie ma.
Tak jak HDR.
Bardzo trudno jest pokazać na OLED WRGTB LG walory tej znakomitej technologii TV. Jedyna moc to dema OLED LG.
Jest gorzej: Na OLED LG znane dzieła filmowe nie zyskują widocznej przewagi na innymi LED LCD.
 
Ostatnia edycja:

abart68

New member
chyba mam już jakiś pogląd co kupić ale faktycznie warto zaczekać jak piszecie bo ceny spadają ai wiadomości jest coraz więcej.
Mój obecny wybór to :
TX-65CZ950E Telewizory LED - Panasonic Polska lub TELEWIZOR OLED LG 65EG960V jak ktoś rozumie tabelki i wykresy to proszę niech napisze jaka jest różnica miedzy nimi nie wliczając ceny i detali typu jakość okularów i biorąc pod uwagę że grać nie zamierzam.
A jak zaczekać z zakupem to kiedy znacie jakieś terminy z nowościami - maj czy grudzień 2016
 

Big-Apple

New member
Ja powiem tak. Każdy z was wszedł by to pokoju bez światła z włączony TV bez jakiejkolwiek informacji od producenta mało tego nawet by was wkręcili że ten i ten jest LCD lub odwrotnie. Po wyjściu z pokoju śmiem twierdzić iż nie zobaczyliyście różnicy i było by to tak samo jak z fonia 5.1 6.1 czy 7.1 .

Wszystkie TV OLEDOwe będą w cenie ala SONY 65 czyli po ~17tyś
Producent OLED daje 12000h gwarancji czyli ~7 lat oglądania.
Czy na tym OLEdzie jest w pełni sprawny HDR śmiem wątpić bo było mówione że jeszcze nieosiągnieto idealnej jakości by wykorzystać w pełni HDR w OLEdzie.
 

Kto_To_Jest

New member
Kupuj OLEDa śmiało,bo każdy kto ma (ja mam LG 55EC 930)i każdy kto widział w warunkach domowych powie Ci,że jakość obrazu jest genialna.
Nie słuchaj "znafcuff" co piszą o 12.000 godz. żywotności,bo LG oficjalnie podaje,że żywotność matryc OLED to 30.000godzin czyli co najmniej 10lat grania.
Sporo jest doradców którzy coś tam słyszeli a tv tylko na wystawie w sklepie widzieli...
Ja polecam,koledzy na konkurencyjnych forach też polecają.
Każda technologia wyświetlania obrazu ma swoje wady i OLED też je ma,trzeba być tego świadomym.
Mam tv 4 mieś. i wypaleń i powidoków nie widać.
LG stosuje mechanizm zabezpieczający.
W razie pytań na PW,

Pozdro.
 

racuh

Banned
Kupuj OLEDa śmiało,bo każdy kto ma (ja mam LG 55EC 930)i każdy kto widział w warunkach domowych powie Ci,że jakość obrazu jest genialna.
Nie słuchaj "znafcuff" co piszą o 12.000 godz. żywotności,bo LG oficjalnie podaje,że żywotność matryc OLED to 30.000godzin czyli co najmniej 10lat grania.
Sporo jest doradców którzy coś tam słyszeli a tv tylko na wystawie w sklepie widzieli...
Ja polecam,koledzy na konkurencyjnych forach też polecają.
Każda technologia wyświetlania obrazu ma swoje wady i OLED też je ma,trzeba być tego świadomym.
Mam tv 4 mieś. i wypaleń i powidoków nie widać.
LG stosuje mechanizm zabezpieczający.
W razie pytań na PW,

Pozdro.

30 tys to i tak jest mało :) w moim przypadku to ok 5 lat :) ale biorąc pod uwagę żywotność to podana przez producenta ilość jest strasznie wygórowana, bo wcześniej może zepsuć się coś innego i znając moje doświadczenie z marką LG to zaraz po gwarancji padnie jakaś elektronika, a wydając prawie 10k na TV każdy oczekuje że on będzie działał dłużej.
 

MaXeN84

New member
30 tys to i tak jest mało :) w moim przypadku to ok 5 lat :) ale biorąc pod uwagę żywotność to podana przez producenta ilość jest strasznie wygórowana, bo wcześniej może zepsuć się coś innego i znając moje doświadczenie z marką LG to zaraz po gwarancji padnie jakaś elektronika, a wydając prawie 10k na TV każdy oczekuje że on będzie działał dłużej.

Błagam Cię ;) Rozumiem, że nie pracujesz i masz milicyjną emeryturę skoro masz czas oglądać codziennie po 16h na dobę TV (no i nie dosypiasz śpiąc codziennie mniej niż 8h), a jedzenie samo pod TV przychodzi czy ktoś podkłada? (5lat*365dni=1825dni, 30tys./1825dni daje 16,4h na dobę - chyba że coś źle liczę o tej porze już).

Kogo stać niech bierze OLED-a, bo nie ma nic lepszego do tej pory na rynku - zawsze lepsze to niż odgrzewany kotlet LCD. No chyba, że to Samsung nasyła na LG i Panasa takich matematyków.
 

racuh

Banned
Obawiam się że na Samsungu bym tyle nie wykręcił:) ja akurat miałem 17 tys jak mi Panas VT20 poległ :( ale GW20 rodziców ma dokładnie 27 tys i ma się dobrze :) tak to jest jak się włącza TV rano a wyłącza wieczorem:)
 
Do góry