Czy kupić telewizor OLED czy nie ?

JanVid

New member
...........tvn 24 może ze 30 min dziennie oglądam,tv zawsze na czuwaniu,czyszczenie matrycy robię raz na miesiąc,w gry nie gram-pozdrawiam

.... i właśnie dlatego "te zalety" całkowicie wykluczają na dzień dzisiejszy zakup OLED-a, a w szczególności ograniczona możliwość do 30 min./24h oglądania programów informacyjnych :) ))) ... a wypadało by wiedzieć, że nie tylko istnieje tvn24 a oprócz tego są jeszcze inne np. CNN, BBC i wiele, wiele innych a rolą współczesnego człowieka jest orientacja na to co dzieje się nie tylko na ul. Nowogrodzkiej (gdzie może te przysłowiowe 30 min wystarcza) lecz lub przede wszystkim w naszej "globalnej wiosce" :) )))

Ja też nie mam powidoków....

... a ja na plazmie powidoki mam a obraz też bajka i żadne czyszczenia matrycy oraz "inne sztuczki" długo terminowo tu nie pomagają lecz nie ubolewam nad tym gdyż koszt zakupu jej stanowił tylko 25 % wartości dzisiejszego OLED-a a więc jak cena jego zejdzie do takiego poziomu cenowego to wówczas żadne powidoki i wypalenia nikomu nie będą przeszkadzać :) )))
 
Ostatnia edycja:

gianni37913

New member
Witajcie... jestem nowy, być może moje pytania nie będą zbyt profesjonalne ale będę się starał. Przed chwilą się zarejestrowałem. Wpłaciłem pieniążki do klubu.
Obecnie telewizję oglądamy na poczciwym... świetnym kiedyś Sony Bravia KDL-40W4000 Full Hd. Dziadek, choć dobrze pracuje, ma ponad 10 latek. Czas pogonić za nowoczesnością... wejść w świat OLED. Chociażby dla Netflixa.... żona ogląda netflixa na 10 calowym tablecie....

Myślę o LG. Rajcuje mnie ten pilot, web os i najjaśniejszy HDR... wg obejrzanych testów, cena.

Te OLEDY... straszycie wypaleniami. Czy zdarzyło się by telewizory LG z serii B8, C8 się wypalały? Mają przecież jakieś zabezpieczenia?

Jeszcze jedno pytanie... warto kupić 55 cali za ponad 5000 zł czy 65 cali za ponad 8500 zł. Odległość jest ok. 3.7 metra. Czy te ponad 3 tysiaki są warte 10 cali w telewizorze?

Ostatnie pytanko.... poczekać na serię 9 te dwa miesiące i wtedy kupić coś z serii 8 czy już kupić?
 

FanKosmosu

New member
Jeszcze jedno pytanie... warto kupić 55 cali za ponad 5000 zł czy 65 cali za ponad 8500 zł. Odległość jest ok. 3.7 metra. Czy te ponad 3 tysiaki są warte 10 cali w telewizorze?

Ostatnie pytanko.... poczekać na serię 9 te dwa miesiące i wtedy kupić coś z serii 8 czy już kupić?

Na oglądanie z ponad 3 metrów, nie kupuj nic mniejszego od 65 cali. Jeżeli możesz, poczekaj na serię 9. oledow od LG, ponieważ będą mieć HDMI 2.1 i łączność z urządzeniami Apple (AirPlay 2 I Homekit).
 
Do góry