32LE2R Problem z dzwiękiem

btdys

New member

Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 1
pkt'y reputacji: 0
reputation_pos.gif



icon7.gif
LG LE2R Minimalne opóźnienie dzwięku
Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem modelu LE2R i odkryłem mały problem (być może nie dotyczy to tylko tego modelu). W moim LCD jest minimalnie opóźniony dzwięk ale dziwne bo dzieje się to na wszyskich wejściach (audio) oprócz anenowego. Możecie to sprawdzić w prosty sposób. Ja podłączyłem dzwięk z DVD przewodem optyczym oraz przewodem cincz do TV. Dziwięk z glośników w telewizorze jest minimalne opóźniony od dzwięku z z kina i nie dodyczy to tylko dvd bo podłączałem również dekoder i kompa i to samo. LCD opóźnia dzięk na wszyskich wejściach audio o 80ms. A skąd to wiem?
Wchodząc w menu serwisowe można to naprawić. Jest tam opcja w Menu:System Control 1/Audio Delai (Opóźnienie dzwięku) fabrycznie ustawiona na 4. Zmniejszając ją na jeden jest idealnie.
Problem tylko w tym że ta zmiana się nie zapisuje i po wyłączeniu odbiornika i włączeniu go jeszcze raz wraca do tego samego ustawiania tzn: w tym menu audio delei zostaje cyfra 1 ale dzwięk wraca do 4.Po przestawieniu jest znowu dorze ale jak wyłączę tv znowu to samo. Czy ktoś z was spotkał się czymś takim. Różnica jest zauważalna ale dopiero po podłącznieniu przez kino i tv razem.

 
Do góry