LG 32LC3R i znów jasna plama

Pamela0

New member
Hej, witajcie! Chciałbym uzyskać w końcu odpowiedź na temat j/w. Mam LG 32LC3R od niecałego tygodnia. Telewizorek świetny, ale pojawia się w nim problem, o którym wspominało już kilku kolegów na forum: jasna poświata w prawym górnym rogu. U mnie wygląda to tak, że po włączeniu np. po nocy - żadnych poświat nie ma. Dopiero po jakimś czasie (kilku godzinach, kikudziesięcu minutach) pojawia się ta cholerna poświata w prawym górnym rogu. Raz jest większa, raz mniejsza. To samo z jej intensywnością. Ki diabeł???!!!! To jest ogólna wada LCD, czy tylko LG, bo widzę, że nie tylko u mnie jest ten problem:(
 

nicko

New member
Pamela0 napisał:
Mam LG 32LC3R od niecałego tygodnia. Telewizorek świetny, ale pojawia się w nim problem, o którym wspominało już kilku kolegów na forum: jasna poświata w prawym górnym rogu. U mnie wygląda to tak, że po włączeniu np. po nocy - żadnych poświat nie ma. Dopiero po jakimś czasie (kilku godzinach, kikudziesięcu minutach) pojawia się ta cholerna poświata w prawym górnym rogu. Raz jest większa, raz mniejsza. To samo z jej intensywnością. Ki diabeł???!!!! To jest ogólna wada LCD, czy tylko LG, bo widzę, że nie tylko u mnie jest ten problem:(

Potwierdzam i dołączam się do pytania, "To jest ogólna wada LCD, czy tylko LG"?
Wczoraj wieczorem na początku matryca była równomiernie podświetlona. Po ok. 30 min pojawiła się delikatna smuga w prawym górnym rogu, a po obejrzeniu filmu (2h), gdy cały ekran był czarny, zauważyłem, że lewe rogi też są troszkę jaśniejsze od reszty.
Niestety nie można tego porównać w sklepach, bo jest zbyt jasno. Jak to wygląda u Was?
 

bor@s

New member
u mnie matryca jest idealnie rowno podswietlona, wiec to dowod, ze da sie zrobic. Niestety technicznie jest trudne idealne rozproszenie swiatla z paru lamp. Dlatego nowe Samsungi beda z podswietlaniem diodami LED.
 

MARAS

New member
U mnie gdzieś po 4 godzinach oglądania cała lewa strona matrycy robi się jaśniejsza A tak wogóle to już mnie wkurza ten telewizor a wszczególności serwis

SAMSUNG LE40S71B
 

Pamela0

New member
Byłem dzisiaj w kilku sklepach i każdy ze sprzedawców robił wielkie oczy, jak opowiadałem, że sporo osób ma taki problem:( Kurde, ale ci ludzie mają orientację, albo poprostu każą im tak mówić
 

LordKszyh

New member
hmm... u mnie akurat jest zupełnie odwrotny objaw tzn. mam jaśniejsze górne rogi ekranu zaraz po włączeniu, ale po około 30-40 minutach matryca już jest podświetlona równomiernie... To ja już teraz zgłupiałem do reszty, bo już nie wiem w końcu jaka jest norma w LCD :niewiem:
 

Rosa

New member
Mam te sam problem z moim samsungiem /le 37R72b / po wlaczeniu w prawym gornym rogu mam jasniejsza planke ktora po okolo 30 minutach znika .Dzisiaj jade i wymienie ten TV na jakis inny bo oprocu tego juz 2 razy byl w naprawie .Mam ten Tv od grudnia i wiecej czasu spedzil w serwisie niz w domu :(.

Moze wymienie na plasme,sam nie wiem.
 

motobartcompany

New member
Pamela0 napisał:
Panowie, ja się pytam o konkretnego LG a co mi po Samsungu!!

to Lg jest w jakiejś innej technologi niż inne TV LCD ?;)

nie wiem skąd wasze rozczarowania, to tak jak by kupić 50 Hz odbiornik i mówić że mam problem bo mi obraz miga.

Technologia LCD taka jest i tyle, są TV z lepszym podświetleniem jak i gorszym, może być 10 tych samych telewizorów i każdy ma inne podświetlenie matrycy.

szczerze nie widziałem jeszcze idealnie podświetlonej matrycy bo nawet jak na wprost się patrzy i jest ok, to pod kontem zawsze będą plamy.
 

gabor

New member
Chyba jednak niezupełnie tak jest, wystarczy dokładnie przejrzeć chociażby to forum, że problem dotyczy LCD tych samych, powtarzających się firm, bardzo przez niektórych lansowanych.

"Pamela0 - To jest ogólna wada LCD, czy tylko LG, bo widzę, że nie tylko u mnie jest ten problem:(" - pytasz się chyba nie tylko o ten konkretny telewizor, więc Ci odpowiadają , a Ty?
"Napisał Pamela0
Panowie, ja się pytam o konkretnego LG a co mi po Samsungu!!"
 

Wiciu

New member
Potwierdzam - rowniez zrozumialem iz chodzi rowniez o inne telewizory. Wracajac do twojego pytania, ja posiadam LG rz-32lz55, i raz go wymienilem wlasnie z powodu smuzenia, drugi egzemplaz juz tej wady nie posiada.
 

elemeledudek

New member
Witam. Ja nabyłem z poczatkiem miesiaca LG 32LE2R. Równiez mam problem z jaśniejszymi plamami i to w kilku miejscach. Czy to sie kwalifikuje do reklamacji, czy też moze jest to rzecz, nad którą trzeba przejśc do porządku dziennego? Jest to w zasadzie jedyna wada którą zauwazyłem w tym telewizorku. Z calej reszty jestem zadowolony.
 

nicko

New member
Teraz jestem już pewien, że przy zimnym ekranie jest wszystko ok. Dopiero jak ekran sie nagrzeje (przysuńcie rękę do ekranu po godzinie oglądania ;)) to pojawia się jasna smuga (ale nie smużenie! to 2 różne rzeczy :p).
Mój wniosek jest taki, że pod wpływem temperatury matryca inaczej się układa (rozszerza bardziej?) przez to pojawia się rozjaśnienie. Podobny efekt można uzyskać przy włączonym TV i czarnym ekranie, naciskając delikatnie fragment matrycy. Naciśnięty fragment przez chwilę będzie jaśniejszy.
Ponieważ efekt ten jest związany ze zmianą ułożenia matrycy (pod wpływem temperatury), to może się on z czasem osłabić lub nasilić. Co wtedy? Czy można to reklamować w ramach gwarancji :confused:

LordKszyh pisał, że po rozgrzaniu ekranu matryca jest równiej podświetlona. Widać po rozgrzaniu (zgodnie z moją teorią ;)) matryca w jego TV jest lepiej ułożona, a u mnie jest odwrotnie.
 

sebba

New member
Witam


Tez niedawno kupilem 32LE2R i widze ze matryca jest w 2 miejscach gorzej podswietlona - dokladnie lewy dol (jasniejsza smuga) i prawy dol (ciemniejszy sam rog)
Nierownmiernosc podswietlania zmienia sie w zaleznosci od rozgrzania matrycy raz jest bardziej widoczna raz mniej a czasem to nawet prawie niewidoczne
Dotykajac matryce w tych miejscach rozjasnia sie ona bardziej

Matryca tego lcd w samych rogach nie przylaga idealnie do obudowy tak jak w srodkowej czesci (widac przy wylaczonym tv), moze wlasnie to powoduje zle podswietlanie
Pewnie jak by ta matryca byla z tylu (w srodku tv) bardziej docisnac do obudowy wszystko bylo by OK
Jak narazie nie przeszkadza mi to bardzo bo jest to widoczne tylko wieczorem i to oczywiscie przy czarnych tlach (szarych tlach)
Pozatym pewnie ciezko bylo by to udowodnic serwisowi wiec nie bede sie denerwowoal

Na pocieszenie powiem ze bylem przed zakupem tego lcd-ka u kumpla ktory ma jakiegos samsunga 32" od roku i u niego przez cala matryce widac nierownomierne podswietlanie
U innego kumpla ktory ma starszego lg 32" tez podswietlanie jest tragiczne

Ciekawe czy oni mieli tak od zawsze czy nas to tez bedzie czekac


Pozdrawiam
 

gladiator

New member
LordKszyh napisał:
hmm... u mnie akurat jest zupełnie odwrotny objaw tzn. mam jaśniejsze górne rogi ekranu zaraz po włączeniu, ale po około 30-40 minutach matryca już jest podświetlona równomiernie... To ja już teraz zgłupiałem do reszty, bo już nie wiem w końcu jaka jest norma w LCD :niewiem:


Ja mam ten sam problem, na zimnym ekranie mam na rogach jasne wszystkie cztery, po rozgrzaniu jest Normalnie ????

Ludzie czy reklamujemy ten PROBLEM ????
Serwis LG jest do D..y Nie odpowiadaja na maile, co robic ???
 

gladiator

New member
gladiator napisał:
Ja mam ten sam problem, na zimnym ekranie mam na rogach jasne wszystkie cztery, po rozgrzaniu jest Normalnie ????

Ludzie czy reklamujemy ten PROBLEM ????
Serwis LG jest do D..y Nie odpowiadaja na maile, co robic ???

oto co odpisała firma LG:
Szanowny Panie,
Nierównomierność podświetlenia jest cechą naturalną paneli LCD. Serwis może ocenić czy zjawisko to jest w normie dla danego modelu telewizora. Proszę zgłosić telewizor do sprawdzenia poprzez infolinię serwisowa 0-801-54-54-54.

Z poważaniem
Robert Chlebowski LGEPL
 

luniopl

New member
ODp

Mam samsunga le32r 72b i temat poświaty jest mi obcy. Może to kwestia ustawień. ja mam cały czas włączone średnie oszczędzanie energii i obraz w tym momencie jest ciemniejszy(mniej się nagrzewa)-może to to będzie rozwiązaniem dla was:) mniejsza jasność i po krzyku:) Ale to tylko moje gdybanie bo się nie spotkałem z problemem.
 
Do góry