Jaki LG wybrac 37LB1R czy LC3R

Placek

Member
Witam Wszystkich
Wasze forum zasiliłem dopierodziś ale czytam uwaznie już pod pewnego czasu.
Pieszę ponieważ mam problem zakupowy a żaden z tematów nie wyjaśnił mojego dylematu.
Chciałbym wybrać TV do 4500zł choć nie ukrywam że tańszy byłby bardziej wskazany.

Moje propozycje to
LG 37LC3R
LG 37LB1R

TV używał będę do TV - w najbliższym czasię będzie to Cyfra albo N-ka
DVD i czeto DIVX odtwarzany z kompa przez DVI->HDMI.
Odległośc 3,5m.

Chciałbym się Was poradzić który z tych dwóch modeli wybrać.
Z tego co powiedział mi gość w EURO to prawie niczym się one nie równią poza 2 tunerami w LB i wyglądem - czy rzeczywiście różnice są tak znikome??

pozdrawiam
Placek
 

Placek

Member
Otrax360
Niestety jest to dla mnie marka w ogóle nie znana. LG ma dość dobre ceny a jak piszę chciałbym uniknąć wydania dokładnie 4500zł.
prosze zatem opinie na temat tych modeli które podałem.
dzięki
 

Placek

Member
neistety już am za duży mętlik na szukanie i oglądanie.Razem z moją drugą połówką już zadecydowaliśmy że bedzie LG tylko teraz ja mam sprawdzić czy jest między nimi jakaś istotna różnica czy mamysię kierwoać wyłącznie wyglądem ??
 

nicko

New member
Placek napisał:
Z tego co powiedział mi gość w EURO to prawie niczym się one nie równią poza 2 tunerami w LB i wyglądem - czy rzeczywiście różnice są tak znikome??


Wejdź tutaj: http://pl.lge.com/prodcompare.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=0102&categoryId=0102&parentId=01&modelCodeDisplay=&model=NOTHING## i sam porównaj. Jeśli przy porównaniu na żywo nie zauważyłeś innych różnic to ich nie ma ;). Przyjrzyj się egz. który kupisz. Mogą zdarzyć się uszkodzone (sub)piksele i nierównomierne podświetlenie matrycy (jaśniejsze narożniki).
 

nicko

New member
Placek napisał:
A jak ty NICKO oceniasz swojego 32LC3R ??
możesz coś napisac o zauwazonych wadach oraz zaletach ??

Tu masz pierwsze wrażenia http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=11713. Teraz mogę dodać, że:
1. Do ok. 3000 to jest TV który mi najbardziej odpowiada. Zadowalający obraz (subiektywnie oceniając, wszystko jest lepiej niż na CRT Sony 100Hz) i dźwięk (dzięki rozstawieniu głośników, fajnie słychać stereo przy odbiorze TV - bo filmy i tak oglądam z zewn. głośnikami)
2. Jasna smuga w prawym górnym rogu trochę mnie irytuje przy ciemnych scenach (w pokoju musi być ciemno i obraz musi być czarny, żeby to zauważyć - więc może przesadzam). Ciekawe czy można to zareklamować w ramach gwarancji :confused: choć narazie nie mam zamiaru.
 

Placek

Member
No i w końcu się wybrałem do MM gdzie stały zarówno Sharpy i LG obok siebie.
Stojąc razem z dziewczyną i mając sprzedawcę pod ręką śledziliśmy sobotnie skoki Adama.
Nie ejstem pewien czy wyrażę się jasno ale toco mnie uderzyło w LG to "mrowienie obrazów statycznych". Mając LG 37LB1R oraz Sharp 37BV8 obok siebie było widać eweidentnie że w LG na nieruchomych częściach obrazu (np. wywiad w studio TV gdzie osoba mówiaca się rusza a za nią jest nieruchome tło) ciągle się poruszał. Miałem wrażenie jakby pixele ciągle się przemieszczały przez co sttyczny przedminot sprawiał wrażenie ciagle pracującego. W sharpie stojącym obok takiego wrażenie nie było. Obraz był statyczny i było wrażenie jego krystaliczności. Staliśmy w odległości ok 1,5m.

Powiedzcie czy to możę być równica matryc?? Mimo prób regulacji obrazui anteny ciągle były róznice w obrazie. Dodam że tam wszystko leci z satelity na identycznych rozgałęzieniach wobec czego nie było raczej opcji różnych podłączeń. Czy jest to az taka równica matryc na korzyśc Sharpa ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Każdy widzi to co chce.
Czy są różnice między tymi telewizorami ?
Oczywiście tak .
Ponieważ Sharp ma szybsze matryce i szybsze procesory ruchu. Dodatkowo daje to lepszą kompresję obrazu.
Te wszystkie elementy właśnie dają takie odczucia na korzyść lcd - które są szybsze.
Dlatego Sharp sprawia takie wrażenie.
Na ile ważne jest to dla użytkownika ?
Każdy musi odpowiedzieć sam .
Osoby które mają tylko lcd LG - nie mając porównania modeli obok siebie zawsze twierdzą że LG jest extra /wystarczy poczytać wątki obok/
Oczywiście ważna jest relacja cena do jakości.
Coś co jest najtańsze nie może grać tak samo jak znacznie droższy model - nawet tej samej firmy.
pozdrawiam
 

Placek

Member
KIKI
Jako że chyba ten sharp jest mi bliższy po weekendowych testach, chciałbym się Ciebie i wszystkich poradzić którego z sharpów wybrac??
37SA1, 37SV1, 37BV8 ??
Czy to prawda ze onie nie mają componenta który jest zastęowany przejściówką COMPONENT->RGB ?? czy nie ma tu utraty jakości ??

pozdrawiam
 

nicko

New member
Widziałem Sharpa (32SA1) i LG w sklepie obok siebie i stwierdziłem subiektywnie ;), że bardziej podobają mi się kolory i czerń w LG (w żadnym obecnie sprzedawanym w Polsce LCD nie ma prawdziwej czerni :D, dopóki nie wejdą modele z każdym pikselem podświetlanym osobną diodą).
Nie zauważyłem u siebie "mrowienie obrazów statycznych" - efekt ten musiał mieć związek z dostarczanym sygnałem i zapewne Sharp lepiej likwiduje takie zakłócenia.
Zapewne Sharp, jako prawdziwy japończyk jest TV lepszej jakości, ale oprócz tego, że obraz na LG bardziej mi odpowiada, spotkałem się z narzekaniem na smużenie w Sharpie przy ciemnych scenach (nie sprawdzałem tego osobiście w sklepie bo jest za jasno). Ostatecznie kupiłem LG bo był tani :D.
Doszedłem do wniosku, że TV kupuje się na parę lat, bo postęp jest tak szybki (wspomniane wcześniej LCD z diodami, telewizory 3D - Philips, telewizory laserowa - już za 3 lata), więc każdy kupiony teraz TV za ok.3 lata będzie słaby, po co więc wywalać kasę?
 

EWI_JJ

New member
Ja użytkuję już LG37LB1R od 7 miesięcy i jestem z niego bardzo zadowolony.
Jeśli zamierzasz podłączyć do TV kompa to pomyłką jest kupno Sharpa, bo sobie z tym nie radzi.
W TV wg mnie b.dużo robi układ dopasowania (skalowania) obrazu do matrycy.
KAŻDY sygnał jest przekszatłcany i te ukłądy decydują o jakości.
Dlatego pozornie takie same odbiorniki różnią się ceną.
 

Placek

Member
Witam Sedecznie
Telewizor jest ciągle nie kupiony. Trochę byłem zabiegany ale może przedstawię co zostało na tapecie:

Sharp 37ga8e
JVC lt-37r71
LG 37LC3r Ewentualnie LG37LB1R

Od razu powiem że nie zalezy mi na podwójnych tunerach, pip-ach czy innych nieprzydatnych bajerach. Pod TV podepnę N-kę i DVD. Dobrze gdyby miał 2xHDMI ale chyba będzie z tym cięzko więc załatwię sprawe poprzez amplituner.
Doradźcie prosze który z tych modeli wybrać. Chciałbym by poruszać się wyąłcznie w tych 3 firmach i w przedziale cenowym podobnym do podanego w przykłądach.
 

nicko

New member
Co do ruszania sie obrazów statycznych na LG to myślę, że to była wina kabla. Osiągnałem podobny efekt używając jakiegoś SCARTa za 7zł z MM. Polecam ten kabel do uzyskania ruchomych statycznych brazów ;)
 

dark2

Member
Witaj !
Mam podobny problem - początkowo też byłem zdecydowany na sharpa sa1 (42 cali), ale niestety mimo kilku prób i poszukiwania informacji nie udaje mi się na tym tv po podłączeniu do komputera uzyskać wiekszej rozdzielczości niż 1024. Podobno JVC ma też zablokowane do 1024.
Dziś testowałem LG 42LC2RR i chyba zdecyduję się na ten model. Żadnych problemów z pracą z komputerem. Troszkę się trzeba naustawiać w opcjach - wybrać odpowiednią roździelczość - ale nawet bez instrukcji udało się (i jakie zabawne menu z obrazkami..chyba wzorowali się na komórkach..hihi). Tylko wrażenie mam że na sharpie obraz z normalnej anteny wyglądał ładniej, tyle że to akurat trudno testować - bo beznadziejny mają sygnał w tych wszystkich sklepach..
Między 3R - a 2RR różnica o 1 HDMI i twardy dysk - a matryca i elektronika - chyba ta sama - dobrze myśle..?
 

puz

New member
Witam.
Nie dajcie się zwieść ceną. Kupiłem 8 m-cy wcześniej LG px5r, czyli wtedy najwyższy model. I co - najpierw powypalały się loga a teraz siadła matryca.
I jeszcze coś - LG Polska odmawia napraw wypalonego logo mimo, że jest na gwarancji (jak ktoś nie wierzy to może do nich zadzwonić). Jasne, że jak ktoś ma lg i mu się jescze nie posypał to go chwali. Ale niestety do czasu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry