Straszne wypalanie w plazmie.

Gontar3d

New member
Witam

Około pół roku temu kupiłem TV LG 50PB5600, wybrałem plazmę ponieważ miała ona atrakcyjną cenę oraz nie posiadała bajerów typu 3d i smart TV których ja nie potrzebuje :)

Ogólnie telewizor ma bardzo fajny obraz, do gier też się nadaje bardzo dobrze ze względu na dobry lag. Posiada jednak słabą czerń no i można komfortowo grać tylko w nocy :)

Ale nie o tym mowa w tym temacie..
Podczas grania lub nawet oglądania czegoś na USB , albo grzebania w ustawieniach telewizora.. Już po 5-10minutach widać ogromne wypalenie, szczególnie widać to na ciemnym tle w nocy podchodząc do telewizora.
Wczoraj grałem z kolegą godzinke w bijatykę i po godzinie grania widać było wszystko i to z dość dalekiej odległośći ( normalnie paski życia, nazwy bohaterów itp )

Problem oczywiście znika po załaczeniu kilku filmików na Youtube ( typu usuwanie ghostlingu)
Jednak wcześniej te wypalania nie były widoczne już po tak krótkim czasie.

Druga sprawa to telewizor jest cały w plamach widać to szczególnie jak odsłonię rolety i pada na niego słońce.. Nie jest to kurz jest to tak jakby starta ta powłoka, wyczyściłem kiedyś ekran takim płynem do LCD i pewnie teraz widać tego objawy.


Da się jakoś uporać z tymi wypaleniami czy po prostu w każdej plazmie tak jest i trzeba z tym żyć ? MOże się zdarzyć, że z czasem wypalenia nie będą znikały ??

Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
W tym modelu powinna byc funkcja orbiter, sprawdz czy funkcja jest wlaczona.Wlaczenie tej funkcji w pewnym stopniu pomaga . Aby powidoki byly mniejsze mozna ograniczyc kontrast i jasnosc.
W 50pb5600 nie ma filtra antyrefleksyjnego i czyszczenie plynem ze spirytusem nie powinno zaszkodzic.
Czyszczenie plynem ze spirytusem moze zaszkodzic w plazmach z filtrem antyrefleksyjnym i pojawi sie plama ktorej nie mozna juz zlikwidowac .Przyklad na zdjeciu.
Z czyszczeniem ekranu trzeba uwazac.Przeczytaj informacje w linku nizej.


http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2015126.html
plama-na-_nnhxrer.JPG
 
Ostatnia edycja:

Gontar3d

New member
Dziękuje bardzo !

Spróbuje znaleźć tę funkcję , dodatkowo wyczyszcze ekran szmatką z mikrofibry ale próbowałem już te smugi usunąć i efekt się pogłębiał.

No cóż pewnie w następnym roku wymienie ten TV na jakiegoś Leda ;)

Wypalanie tak jak mówiłem nie przeszkadza mi oby tylko dawało się za każdym razem usuwać..
Np zawsze po graniu 1-2 godzinnym odpalam zwykłą antene żeby się to pousuwało albo takie specjalne filmiki na Youtube :)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Gontar wydaje mi się że zbytnio się przejmujesz, ja na początku też po graniu czy dłuższym oglądaniu (dwa filmy w proporcji 2:35) czyli przeszło 3h latałem nosem po ekranie i mówię o tu jest i kombinowałem aby usunąć powidok. Aż w końcu dałem sobie spokój po tym jak moja córa włączyła tv i bajki w formacie 4/3 przez pół dnia i co na następny dzień było wszytko ok wiec dałem sobie spokój i nie przejmuje się tym więcej. Jednym słowem olałem to co ma być to będzie to tylko tv i trzeba używać normalnie a nie obchodzić się jak z jajkiem.

Co jedynie mógłbym poprawić w tej plazmie to trochę czerń nie jest co prawda zła ale widze różnice między drugim tv w sypialni panasem.
 
Do góry