Proszę o pomoc - wymiana TV LG a inny model

allabahal

New member
Witam,

Opiszę po krótce mój problem:

Kupiłem jakiś czas temu plazmę LG 42PX5R.
Niestety TV padł i nie udało się go naprawić.
Gdy mijał czas 14 dni, zadzowniłem do LG zapytać,
co z moim TV. Okazało się, że nie udało się go naprawić i dadzą mi 42PC1RR, nie pytając o zgodę.
W piątek TV dostałem, a jak mnie zapewniano jest to model lepszy.
Nie wiem gdzie ta lepszość poza dyskiem twardym, bo obraz w TV jest denny, o wiele gorszy niż w 42PX5R.

Ponieważ są one różne technicznie (w nowym brak slotu kart pamięci,
inteligentnego oka, etc) zastanawiam się, czy mogę powołać się na te różnicę i go oddać, żadając rozwiązania umowy i zwrotu pieniędzy, jako brak pełnej zgodności sprzętu jaki kupowałem.
Czy ktoś miał już podobne doświadczenie z oddawaniem sprzętu?
W końcu jakby nie patrzeć, brakuje mu to i owo, nie wspominając o świecącej czerni, bo szkło nie jest przyciemniane...

Pozdrawiam
Krzysiek
 

setunia

New member
Bez reklam
Najpierw, aby nie być posądzonym o złą wole radziłbym zażądac wymiany na model spełniający podane przez Ciebie kryteria (slot kart, Intelli Eye) i w przypadku braku mozliwości spełnienia tego żądania - dopiero zwrot gotówki.
 

puz

New member
Mam podobny problem. Dzisiaj serwis zabrał moją plazmę. Chyba padła matryca. Ale na pewno nie zgodzę sie na wymianę na inny model LG. Masz rację nowe modele mają gorszy obraz. Napisz co dalej zrobiłeś, czy zwrócili ci gotówkę. Pozdo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
macie wymarzoną wręcz sytuację . Jeśli wam oddadzą kasę a powinni -to za te pieniądze dostaniecie dziś plazmę Pioneera.
I ta jakość - będzie dla Was nagrodą za okres oczekiwania w LG.

Kiedyś - proszę sprawdzić - pisaliśmy o słabej jakości plazm LG / czytaj również trwałość/ .Ale każdy kupując modele tej firmy zakłada że nie dotyczy to jego osoby. I że liczy się tylko cena , ale ja nie znam przypadków że najtańsze faktycznie jest najlepsze.
Chociaż w przypadku LG 42 PX 5 -uważam że plazma grała bardzo dobrze.
pozdrawiam
 

puz

New member
witam
Tak, wcześniej plazma świeciła ok, ale kiedy w prawym i lewym górnym rogu powypalały się piksele sewis LG odmówił gwarancyjnej naprawy twierdząc, że wypalonego logo nie naprawiją. Myślałem że to jakiś żart, ale w LG Polska potwierdzili, że nie naprawią. Na szczęście padła matryca (chyba). Zobaczę co będzie dalej, ale w życiu nie kupię żadnego towaru LG i wszystkim odradzam.
 

darekKRAK

New member
42PX5r

Witam,
Mam ten sam problem, zadzwonił do mnie wczoraj gość z serwisu ze LG wysłało do mne 42PC1RR, dzisiaj pisze odmowe, bo to jest o wiele gorszy TV.
Zobaczymy co edzie dalej. Px5r chodził super przez rok potem pojawiło sie mrowienie na ok 1/3 matrycy.:confused:
P.
Darek
 

allabahal

New member
Mnie się udało wygrać z firmą LG i dostałem zwrot gotówki.
Miałem ten sam problem. 42PX5R był naprawdę dobry, a 42PC1RR to tragedia, jeżeli mówimy o jakości obraxu.
W tej chwili mam Panasonica 42PV70P i jest OK.

Powodzenia!!!
 

darekKRAK

New member
42pc51

napisałem odmowę przyjecia 42PC1RR. Zadzwonili dzisiaj i zaproponowali 42PC51 , czy ktos zna ten model, opłaca sie? Czy dalej mam nalegać na zwrot gotówki?
P.
Darek
 

oiko

New member
42pc51 jest ok

42pc51 jest to najnowszy model, ma super kontrast, uwazam ze mozna go smiało brać , naprawdę jest super odbiór tv, :smile:
 

tvdarek

New member
[FONT=&quot]Sprzedawca może zaproponować tylko taki sam model lub lepszy. Jeśli jest cokolwiek czego nie ma w poprzednim modelu możemy odmówić wymiany i żądać zwrotu gotówki.
Jest to trochę ryzykowne bo sklepy trzymają na taką okoliczność po kilka sztuk poprzednich modeli [/FONT]:?
 

darekKRAK

New member
42px5R

Przyznam sie z przyjemnoscia zaakceptowałbym propozycje wymiany na nowy px5r, to naprawde udany model LG, śmiem powiedzieć ze w swoim czasie był teh best.
 

Amix

New member
Chyba już ich nie produkują
Mnie się udało zamienic 42px4r na 42px5r bez żadnych kosztów, ale trochę to trwało
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
skorzystaj z okazji - tak jak robią inni.
Kasy / którą dostaniesz / obecnie wystarczy Ci na super sprzęt - Pioneera , Neca , Loewe.
pozdrawiam
 

wladek

New member
KIKI a co sadzisz o tym modelu LG 42PC51 ja tez mam podobny problem oni nie daja tak szybko kasy wola wymienic na inny model.Ja posiadam taki model LG 42PX4R byl juz kilka razy w naprawie i teraz powiedzieli jak zabiora to dadza drugi.Ja dałem za swojego 5500 i za to cene nie kupie tych modeli co podałeś ty posiadasz firme i masz mozliwosc porownania a co bys polecał za to cene
wladek
 

darekKRAK

New member
Znowu sie zaczeło, zadzwonili z serwisu ze LG oddaje mi kase i mam teraz dylemat który miałem rok temu jaka plazme kupic za 6500-7000PLN, czy kupic dobrą 42'' pioneer lub hitachi czy już 50'' LG lub Panasa? a może LCD full HD sharp? Dzisiaj odległość 4m, głównie dvd, laptop i UPC, ale za jakiej 8 miesiecy powyżej 5m i n'ka. Bądz tu madry.....:confused:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
decyzja należy do WAS , ale chyba dostaliście wygrany los na loterii.
Okazja jak dla mnie jest niebywała - to tak jakby zamienić dobry polski samochód na Mercedesa nawet C klasę.
I wybór należy tylko do Was - ja wybierałbym Pioneera - tym bardziej że wystarczy kasy.
 
Do góry