LG 55EG960V - test OLEDa z 4K

RHJG

New member
Bez reklam
Nic nie muszę Tobie czy sobie udowadniać ...Wiem co piszę, wyraziłem swoją opinię a co Ty o niej sądzisz to mnie już w ogóle nie interesuje.Nie ma sensu polemizować,ani nie mam ochoty,szkoda czasu.Ty masz takie zdanie ja mam inne i proszę to uszanować-czy wyraziłem się dość jasno i zrozumiale ? Pozdrawiam RH
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja mam takie marzenie żeby w końcu oleda w 65 calach zobaczyć w sklepie - może w tym roku się uda... :) choć różnie to może być...
 

pantomima

Banned
Ja mam takie marzenie żeby w końcu oleda w 65 calach zobaczyć w sklepie - może w tym roku się uda... :) choć różnie to może być...

Moja sfera marzen siega nieco wyzej niz tylko moznosc zobaczyc takiego oleda w sklepie , ale nie powiem ze taki 65" calowy Oled u mnie w salonie nie sprawil by mi mega radochy .

Lolek za jakis czas wcale nie tak odlegly bedziesz mial pewnie mozliwosc zobaczyc Oleda w przekatnej pewnie 100" ( lub cos kolo tego ), jak i nie wiekszej ;)
 

digitalus

Banned
Zbyt wiele pojedynczych przypadkow .Jeszcze jeden link w ktorym wspomniano o statycznych obrazach czyli np logo kanalu telewizyjnego.

Review: LG 55EA9809 Curved OLED - fwd - FWD Magazine

Zdjecie obrazka z powidokiem po logo w oled z linku wyzej .
lg-top_left_par.jpg



Czyli najlepsze jest (transaparetne) polprzezroczyste logo.Problem z jaskrawym logo powroci gdy wiecej telewizorow oled zostanie sprzedanych.Na razie cena telewizora jest zbyt wysoka.

cytat z instrukcji telewizora OLED.
Wyświetlanie przez długi czas nieruchomego obrazu (np. logo kanału, menu ekranowego, sceny z
gry wideo lub ekranu komputera) może spowodować uszkodzenie ekranu w postaci pozostałości
nieruchomego obrazu. Takie zmiany mogą mieć długotrwały lub nieodwracalny charakter. Gwaran-
cja produktu nie obejmuje zjawisko utrwalenia nieruchomego obrazu.
Należy unikać wyświetlania na ekranie telewizora nieruchomych obrazów przez dłuższy czas (powy-
żej 1 godziny na ekranach OLED).
Również długotrwałe oglądanie telewizji w formacie 4:3 może spowodować utrwalenie pozostałości
obrazu przy krawędziach ekranu.
To zjawisko występuje również w produktach innych firm i nie może być podstawą do wymiany pro-
duktu lub zwrotu pieniędzy.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Moja sfera marzen siega nieco wyzej niz tylko moznosc zobaczyc takiego oleda w sklepie , ale nie powiem ze taki 65" calowy Oled u mnie w salonie nie sprawil by mi mega radochy .

Lolek za jakis czas wcale nie tak odlegly bedziesz mial pewnie mozliwosc zobaczyc Oleda w przekatnej pewnie 100" ( lub cos kolo tego ), jak i nie wiekszej ;)

Oby - bo jak dotąd to tylko na obiecywaniu sprzedawców się kończy choćby 65 cali w sklepach na terenie RP...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale raczej nie jesteś az tak pewny żeby temu kto kupi nowego oelda z tego roku oddać mu kasę jak np. wypali mu się logo albo kilka pikseli wyskoczy ???
 

Kto_To_Jest

New member
Zbyt wiele pojedynczych przypadkow .Jeszcze jeden link w ktorym wspomniano o statycznych obrazach czyli np logo kanalu telewizyjnego.

Review: LG 55EA9809 Curved OLED - fwd - FWD Magazine

Zdjecie obrazka z powidokiem po logo w oled z linku wyzej .
lg-top_left_par.jpg



Czyli najlepsze jest (transaparetne) polprzezroczyste logo.Problem z jaskrawym logo powroci gdy wiecej telewizorow oled zostanie sprzedanych.Na razie cena telewizora jest zbyt wysoka.

cytat z instrukcji telewizora OLED.
Wyświetlanie przez długi czas nieruchomego obrazu (np. logo kanału, menu ekranowego, sceny z
gry wideo lub ekranu komputera) może spowodować uszkodzenie ekranu w postaci pozostałości
nieruchomego obrazu. Takie zmiany mogą mieć długotrwały lub nieodwracalny charakter. Gwaran-
cja produktu nie obejmuje zjawisko utrwalenia nieruchomego obrazu.
Należy unikać wyświetlania na ekranie telewizora nieruchomych obrazów przez dłuższy czas (powy-
żej 1 godziny na ekranach OLED).
Również długotrwałe oglądanie telewizji w formacie 4:3 może spowodować utrwalenie pozostałości
obrazu przy krawędziach ekranu.
To zjawisko występuje również w produktach innych firm i nie może być podstawą do wymiany pro-
duktu lub zwrotu pieniędzy.


W sklepie w którym pracuję na LG 55 930 włączyliśmy TVP ABC (kolorowe logo abc) na 11 godzin.
Następnie jakieś demo z logo Samsung ( następny dzień 8 godzin non stop).

Nie ma śladu wypaleń!
Jedynie po logo samsunga pojawił się powidok zaraz po włączeniu białego ekranu-powidok zniknął po około 3-5 min.

Także wypalić OLED można tak samo jak plazmę katując ekran przez kilkanaście godzin przez kilkanaście dnie lub więcej.

Przy normalnym użytkowaniu nie masz szans na wypalenie czegokolwiek.

Niektórzy tu mają obsesję po przeczytaniu zapisu w karcie gwarancyjnej i piszą bzdury....

A co do zdjęć z forum.de to tv był z ekspozycji pewnie grał kilkaset godzin na jednym kanale.
Pozdrawiam.
 

ambra

New member
Widocznie z oledami trzeba postępować tak jak z piękną kobietą, która jest wyjątkowo wrażliwa i łatwo ją zranić ,
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego a skąd taka pewność że to był egz z ekspozycji i był katowany na jednym programie powiedzmy kilkanaście czy kilkadziesiąt godzin... a myśleć a być pewnym to dwie inne bajki..
Plazmy nie trzeba było katować w dzień w dzień po kilkanaście godzin oglądając tvn 24. żeby uszkodzić ....Dowodem jest np. mój sąsiad (VT 50).. wystarczyło że po kiklka godzin oglądała okolo 5 razy w tygodniu..
 
Ostatnia edycja:

Kto_To_Jest

New member
"Ausstellungsstück" czyli z ekspozycji.Tak został opisany egzemplarz na forum.
Mam plazmę Samsunga 9 lat więc wiem że nie da się jej wypalić oglądając jeden program kilkanaście godzin lub grając w gry ze statycznym hud.
Zdarzają się powidoki które likwiduję zapuszczając wzór sygnału.
Być może Panasonic jest bardziej wrażliwy na wypalenia.

Co do pikseli na ekranie zdarzały się w 980tkach.
LG jednemu z naszych klientów przy 5 uszkodzonych pikselach wymieniło TV na nowy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Widzisz dla mnie to loteria bo pisałem w innym wątku poznałem gościa który ma oleda 930 w ciągu pół roku - trzy piksele mu wyskoczyły - serwis stwierdził że to nie podlega gwarancji...

Co do tamtych z forum de to nawet jesli to były z ekspozycji to nie wiadomo jak byl oglądany w skelpie .. podejrzewam że to rózne były obrazy ...
 

ambra

New member
Nawet zdjęcia ekranu robione z bliskiej odległości i kilkakrotnie powiększone nie pokazują poszczególnych pikseli jak to było np.w plazmach tv.(zdjęcia oledtv robione tabletem )
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
"Ausstellungsstück" czyli z ekspozycji.Tak został opisany egzemplarz na forum.
Mam plazmę Samsunga 9 lat więc wiem że nie da się jej wypalić oglądając jeden program kilkanaście godzin lub grając w gry ze statycznym hud.
Zdarzają się powidoki które likwiduję zapuszczając wzór sygnału.
Być może Panasonic jest bardziej wrażliwy na wypalenia.

Co do pikseli na ekranie zdarzały się w 980tkach.
LG jednemu z naszych klientów przy 5 uszkodzonych pikselach wymieniło TV na nowy.

W tym wypadku wymienili , ja znam dwa przypadki i nie wymienił serwis na nowe egzemplarze...
Do czasu kiedy taki zapis bzdurny będzie w gwarancji czy ktoś chce czy nie to jest to problem dla klienta.. tak samo jak bzdurny zapis w gwarancji Samsunga o kurzu... poczytaj sobie odpowiedni wątek i sam zobaczysz co się działo z pewnym i modelami tv z tamtego roku i jak Samsung podchodził do sprawy i sam serwis... kilku osobom się udało wymienić tv/matrycę czy też wyczyścić ale to nie zmienia faktu, że jak głupi zapis jest - to jest to problem dla użytkownika takiego czy innego tv.


Masz podejrzenie graniczące z pewnością? :)

A kolega te trzy piksele jak znalazł? Pod szkłem powiększającym? Zagęszczenie pikseli w OLED jest na tyle duże, że na 55 calach jest ich 8 milionów. Zakładając, że TV ogląda się z odległości ok. 3 metrów podejrzewam, że trudno jest te trzy piksele zobaczyć. No chyba, że kolega to pilot F16 albo snajper... :p

Kolego bo co głupio pisać jak się czegoś nie widziało... dla samego napisania.. Ten drugi nie wiem kim jest z zawodu natomiast ten jeden na pewno nie jest snajperem ani pilotem a jak widać serwis gdy przyjechał do domu też widział i też Panowie z serwisu nie są snajperami i pilotami...i na pewno szkła powiększającego nie używali...
Więc tego typu posty zostaw dla siebie bo nic nie wnoszą a tylko śmiecą temat...
A jak taki jesteś pewny że to nic nie widać i nie będzie żadnych powidoków, wypaleń pikseli, problem z kolorami po określonym czasie użytkowania to, możemy zrobić "interes" myślę że ktoś taki się znajdzie... kupi się taki tv w 65 calach za powiedzmy 30-35 tys nie wiem ile on będzie kosztował ( do tego dodatkowe ubezpieczenie bzdurne ale się wykupi) i taka osoba będzie oglądała co poleci i ile czasu będzie miała chęć, a Ty jako pewniak tej technologii jeśli cokolwiek się w takim tv rozwali jeśli chodzi o przypadłości o których tutaj mowa oddajesz 100% kasy (przez 5 lat bo na tyle będzie wykupiona gwarancja) oczywiście zrobimy u to poprzez prawnika tak żeby twoje oświadczenie miało moc prawną jakbyś chciał się wykręcić i wtedy jesteś Gość dla mnie, a jak na razie to śmiejesz się z tego co niektórzy posiadzie Oledów już doświadczyli na swojej skórze,,,,,,tylko dobrze mówić o czymś jak się nie placi swoimi pieniędzmi...
Dla Twojej wiedzy w marketach w Warszawie też były wypalone piksele na oledach w sklepach i sami sprzedawcy pokazywali od Lg bo jeszcze starali się to badziewie opchnąć za niższa cenę i też szkła powiększającego nie używali do tego... :) zapewne snajperzy a po godzinach dorabiali jako sprzedawcy w markecie ... :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A jak myślisz to nie jest odbicie ( tak jak napisałem w innym wątku )? Choć troszkę dziwne bo ewidentnie z lewej strony jest to bardziej widoczne niż z prawej.. ale w tym wypadku żeby być pewnym na 100% trzeba byłoby zobaczyć na żywo ten egz. choć nie wykluczam że może być tak jak piszesz... Może takie zdjęcie jakby zobaczył kalibrator nam znajomy to coś więcej by powiedział .... ale jakby to był defekt to faktycznie lipa bo ten egz ma bardzo bardzo mało godzin za sobą... ale to też jest ten sam panel co i w LG - elektronika tylko jest od Panasa.. pożyjemy zobaczymy..
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Powiększ sobie te zdjęcia. To nie tylko lewa strona. Na moje oko na 100% 3/4 szerokości ekranu ma ten pasek.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Odnośnie tego zdjęcia tak jak napisałem nie jestem pewien czy to odbicie czy np. powidok ... ale pozostałe sprawy o których pisał HQ 150 czy ja jest aktualna ... bo wzięte z życia na faktach jakie ludzie mieli czy też to co było widoczne w marketach na tv oled...
 

Kto_To_Jest

New member
"A jak widzę mamy do czynienia z Panem Sprzedawcą."

Tak ze sprzedawcą ale z branży foto.


A,że mam też dostęp do prawie wszystkich modeli TV dostępnych w PL to mam też możliwość porównania jakości obrazu i testowania ich na takim samym sygnale i planszach testowych.

(Oleda kupuję gdy pojawią się nowe modele czyli paź - listopad).

Dlatego też mogłem sprawdzić te wypalenia( po godz wg instrukcji) i po kilku dniach na jednym kanale po kilka,kilkanaście godzin dziennie wypaleń nie widać.
Jak będzie po kilku latach nikt nie wie tak jak nie wiedział gdy kupowało się plazmy 9-10 lat temu.

Mam plazmę więc nie wyobrażam sobie kupna jakiegokolwiek LCDka.

Pozdr.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście że wcześniej czy później gdzieś się zobaczy kwestia czasu.. chyba że coś w tym kierunku udoskonalą tę technologię. Oby tylko to nie było na egz np. jakieś użytkownika z tego forum tylko np. na egz sklepowym bo wydać np. ponad 30 tys i mieć powidok w takim tv to porażka..
 
Do góry