LG 55EG960V - test OLEDa z 4K

ambra

New member
News - Polacy będą zmuszeni kupować oledy na Zachodzie

Data 1.4.2018
Po wielkiej batali konsumenckiej,rząd RP przyjął właśnie ustawę zakazującą , jak delikatnie ujęto "sprzedaży tv bez gwarancji zero martwych pikseli".
Jak donoszą światowe agencje,jest to sytuacja prawna bez precedensu w światowym handlu,uderzająca przede wszystkim w producentów ekranów oled.
Wszystko,zaczęło się w sierpniu 2015r.kiedy firma lg.polska pospiesznie wycofała się z oferty tv 55eg910v i 920v na polski rynek.
Dało to dodatkowo oręż do walki przeciwników nowych technologi.
źródło;8.15 html.www.znaleziono martwy piksel na Bemowie.
Obecnie producenci tv w Polsce, rozważają powrót do sprawdzonych technologi tv kineskopowych.
Przypominam zalety;
0 martwych pikseli
Wieloletnie doświadczenie.produkowano te urządzenia przez kilkadziesiąt lat
Wysoki poziom luminacji .doskonale nadaje się reprodukowania wszechobecnej techniki HDR2.
Wypukły ekran daje szeroki kąt patrzenia.
I inne....
Teraz ruszyła też w Polsce kampania ,przeciwko samochodom elektrycznym.Są w dalszym ciągu drogie a żaden producent nie daje gwarancji,że auto dojedzie do najbliższej stacji ładujacej aku.
Rozważana jest opcja montażu dodatkowych pedałów lub zaprzestania produkcji. -
ps.po wykupieniu w 2015 roku przez Amerykanów stacji tvn ,zniknęło logo tej stacji, złośliwie wypalajace ekrany starszych plazm,czy oledów.wszyscy odetchneli z ulgą.
Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
dzisiaj pytałem się w jednym markecie o oledy z tego roku i zero informacji - teraz już całkowicie nic nie mówią a odnośnie 65 calowych to już ...
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
U mnie w Saturnie powiedzieli że bedą na poczatku Wrzesnia a cena będzie na pierwsze sztuki Promocyjna niecałe 20 K zł Ciekawe ?!
 

bluray

Banned
@lolek:
Nie jesteś naiwnym obserwatorem rynku TV.

Oto pełna informacja: LG OLED TV 2015 dziś w Polsce nie ma.
Żaden sprzedawca nie może więc udzielić Ci informacji.
Więc nie pytaj naiwnie.
Najpierw robią szkolenia dla wybranych sprzedawców z wybranych sieci.
Takich szkoleń LG Poland nie organizuje. Bo niby po co ?

Znaczy, że nie ma sygnału z centrali (KOREA PŁD) co do decyzji o wprowadzeniu OLED 2015 (ansambled = składane w Polsce) na rynek Polski.
Trochę to dziwne !
A my tu czekamy i się grzejemy. Zwłaszcza na płaski 55" 9500 z HDR-em.
Powinni jednak ująć Polskę na liście dla OLED 2015.

@ambra;
Jesteś WIELKI !
Żart jest zbyt inteligentnie napisany i czytelnicy będą się powoływać na Twój txt.
Będzie skandal.

Dlaczego KIKI nie zabrał się w dystrybucję OLED TV ?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz jest jak jest ale w tym samym markecie w marcu albo w w kwietniu Panowie mówili o terminach a nawet o prognozowanych cenach nowych oledów w tym też 65 cali nawet o tym pisałem na forum.... a teraz jakoś zamilkli...
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Piszę Tylko To co KIEROWNIK powiedział !!!
Do września zostało parę dni i Ja nie wieżę że będą jakieś super OKAZJE ?!
Zobaczymy :)
 

Kto_To_Jest

New member
Informacje prasowe
08/26/2015
LG PREZENTUJE OLED 4K Z FUNKCJĄ HDR

Na targach IFA 2015 firma LG prezentuje poszerzoną linię telewizorów OLED, w tym pierwszy na świecie telewizor OLED 4K z funkcją HDR

W przyszłym tygodniu na targach IFA 2015 w Berlinie firma LG Electronics, producent pierwszego na świecie telewizora OLED 4K, zaprezentuje cztery nowe modele telewizorów OLED. Wśród nich znajdą się 65- oraz 55-calowe telewizory OLED 4K z funkcją dynamicznej regulacji zakresu tonalnego HDR (modele 65/55EF9500 oraz 55EG9200), a także telewizor OLED z zakrzywionym ekranem (model 55EG9100). Telewizory EF9500 są wyposażone w pierwszą w branży płaską matrycę OLED o rozdzielczości 4K, natomiast modele 55EG9200 oraz 55EG9100 wyróżniają się niezwykle smukłą konstrukcją, która w najcieńszym miejscu ma zaledwie 4,8 mm. Wprowadzając poszerzoną ofertę telewizorów OLED — obejmującą dziewięć modeli z matrycami o różnych rozdzielczościach oraz różnych wersjach wzorniczych — firma LG dąży do zapewnienia najlepszych wrażeń wizualnych dla coraz większej grupy Klientów i widzów.

Opracowana przez LG, najlepsza w branży matryca OLED, w której każdy pojedynczy piksel świeci własnym światłem, pozwala na uzyskanie niespotykanego dotąd poziomu kontrastu i sterowanie jasnością każdego z pikseli oddzielnie. Dzięki temu, matryca OLED doskonale nadaje się do wyświetlania treści HDR, czyli obrazów o bardzo szerokim zakresie tonalnym, porównywalnym do zakresu widzianego przez ludzkie oko. Obrazy HDR wyświetlane na telewizorach OLED charakteryzują się większą jasnością, kontrastem i nasyceniem barw, dzięki czemu wywierają jeszcze silniejsze i pełne realizmu wrażenia wizualne. Co więcej, telewizory OLED pozwalają na uzyskanie zakresu jasności potrzebnego do wyświetlania obrazu HDR przy mniejszych wartościach szczytowych luminancji. Dzięki temu obraz jest źródłem wyjątkowych, lecz nie męczących wzroku doznań. Ponadto, telewizory OLED pozwalają na wyświetlanie treści HDR zarówno przesyłanych strumieniowo przez usługodawców, jak i odtwarzanych przez urządzenia zewnętrzne.

Funkcja HDR nie jest jedynym udoskonaleniem wprowadzonym w najnowszych telewizorach LG. Telewizory LG OLED zadziwiają prawie niewidoczną ramką, zaprojektowaną zgodnie z koncepcją Art Slim, a także niezwykle smukłą obudową, która w przypadku modeli EG9200 i EG9100, choć początkowo trudno w to uwierzyć, jest cieńsza od większości smartfonów. Połyskująca, przezroczysta podstawa pomaga skupić uwagę widzów na ekranie, dzięki czemu obraz dostarcza jeszcze silniejszych wrażeń. Linia telewizorów OLED obejmuje modele z zakrzywionym oraz z płaskim ekranem, pozwalając na wybranie urządzenia odpowiedniego do każdego pomieszczenia w zależności od aranżacji wnętrza.

Wszystkie telewizory LG OLED 4K są wyposażone w system operacyjny webOS 2.0, będący najnowszą wersją opracowanej przez LG platformy dla funkcji smart. Ze względu na udoskonalony interfejs użytkownika oraz zaawansowane funkcje, system webOS 2.0 sprawia, że obsługiwanie telewizora staje się łatwiejsze i bardziej intuicyjne. Ponadto, atutami systemu webOS 2.0 są krótszy czas uruchamiania oraz menu Launch Bar, zapewniające użytkownikom jeszcze łatwiejszy dostęp do ulubionych treści. Co więcej, w telewizorach OLED 4K LG zastosowano głośniki zaprojektowane we współpracy z firmą Harman/Kardon, liderem w dziedzinie systemów audio, zapewniające jakość dźwięku na miarę nieskazitelnego obrazu.

„Każdy, kto na tegorocznych targach IFA zobaczy najnowsze telewizory LG nie będzie miał cienia wątpliwości, że technologia HDR oraz matryca OLED doskonale się dopełniają,“ powiedział Lee In-kyu wiceprezes oraz szef oddziału telewizorów i monitorów w dziale Home Entertainment firmy LG. „Nasza poszerzona linia telewizorów OLED 4K udowadnia konsumentom, że matryca OLED na dobre zadomowiła się w ofercie LG, a nasza firma dąży do zajęcia czołowej pozycji na rynku telewizorów nowej generacji.“

Nowe telewizory OLED 4K firmy LG zostaną wprowadzone na rynek w Korei, USA, Wielkiej Brytanii oraz w Niemczech już pod koniec sierpnia, a w ciągu kilku najbliższych miesięcy trafią do sprzedaży w kolejnych krajach. Odwiedzający targi IFA 2015 w dniach 4-9 września zachęcamy do odwiedzenia stanowiska firmy LG w hali 18 Targów Berlińskich i poznania najnowszych modeli telewizorów OLED.
 

bluray

Banned
" ... matryca OLED, w której każdy pojedynczy piksel świeci własnym światłem, pozwala na uzyskanie niespotykanego dotąd poziomu kontrastu i sterowanie jasnością każdego z pikseli oddzielnie. Dzięki temu, matryca OLED doskonale nadaje się do wyświetlania treści HDR, "

Czyli taki local diming na każdy sublixel.
Nieosiągalne dla JED LCD.
 

000HQ150

Banned
Nie ma co czekać. Poszukajcie opisów wypalenia OLED z fotkami na światowych forach.
Dajcie linki zamiast pisać dyrdymały.
Proszę bardzo. Myślę, że kolegów pantomina i ambra też to zainteresuje.
LG 4K OLED TVs 2015 | EG9909/EF9809/EG9609/EG9209/EF9509 Serie bis 77" Curved, Flexible und Fla..., LG - HIFI-FORUM (Seite 107)
LG TV mit Samsung Logo, LG - HIFI-FORUM
Linki zapodał w innym temacie kolega digitalus.
bluray jeszcze chcesz jakieś ,, dyrdymały'' czy Ci wystarczy?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam ten link dowodzi,że Oled w grach musi być z rozwagą używany.Od gier są monitory lub LCD.Jak na razie to jest pojedynczy przypadek.Za bardzo nie wiadomo jak był ustawiony Oled?Dlaczego kolega @digitalus nie wrzucał takich przykładów a było ich tysiące z jego ulubionej technologii? Tak kolego @HQ150 dla mnie też to są "dyrdymały".Proszę o przykłady powidoków z "normalnego" używania TV Oled....Po drugie jak komuś nie pasuje to nie kupuje,czy ktoś kogoś zmusza do kupna ???
 

000HQ150

Banned
Witam ten link dowodzi,że Oled w grach musi być z rozwagą używany.Od gier są monitory lub LCD.Jak na razie to jest pojedynczy przypadek.
NIEPRAWDA.
Podałem dwa linki. To nie jest pojedynczy przypadek. Właściciel OLEDa pisze że grał na nim 2-3h. To aż tak dużo? To jak ktoś będzie oglądał TVN24 też przez 3h to TV do śmieci? To też będzie niewłaściwe użytkowanie?
Oczywiście, że każdy kupuje co chce.
Czy ja gdzieś napisałem, że nie warto kupować OLED-ów?
Zacytuj proszę jak znasz taką moją wypowiedź. Zwracam tylko uwagę na niebezpieczeństwa jakie są z tym zakupem związane. A decyzję każdy podejmuje sam.
bluray napisał, że dyrdymałami są wpisy bez linków z zachodnich for gdzie są zdjęcia matryc OLED z wypaleniami. No to mu je zapodałem.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam nic nie pisałem,że Ty @HQ150 odradzasz kupowanie TV Oled.Czytanie ze zrozumieniem się kłania...Jeszcze raz po wtórze moim zdaniem Oled nie jest do takiego ekstremalnego grania ja podałeś w przykładzie.Do grania monitory! lub LCD.Oglądam TVN 24 czasami więcej niż 3h, w tej chwili lekkoatletykę na Oled "staruszku" i powidoków niet ! Za zwracanie uwagi na niebezpieczeństwa- świadomi klienci będą wdzięczni i do gier wybiorą inną technologię. Sądzę,że nowe TV Oled będą bardziej przyjazne dla wielbicieli gier tylko o czym w tedy będzie pisał kolega digitalus o innych nie wspomnę ???
 

000HQ150

Banned
A możesz nam wyjaśnić, na czym opierasz to swoje przekonanie?
Czy to jest tylko Twoja ślepa wiara?
Bo jak pamiętam z PDP które też były podatne na wypalenia, na przestrzeni wielu lat, przez cały okres ich produkcji, nie udało się tej przypadłości wyeliminować.
Wiemy już że w OLED-ach jest na początku ich drogi identycznie. Myślisz, że tu się to uda?
Podaj jakieś racjonalne powody.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam kolego HQ150 nic nie muszę Tobie wyjaśniać,podawać racjonalnych czy innych powodów! Mamy złoty kolejny medal !!! Wstajesz i wiesz ?
 
Do góry