LG 55EG960V - test OLEDa z 4K

ambra

New member
czerń oleda

Czekaj, czy ja dobrze zrozumiałem? W Oledzie z HDR nie ma już oledowej (prawdziwej) czerni? Wracamy do ciemnego odcienia szarości (niczym w plazmie)?

To moje subiektywne odczucia z oglądania kilku pozycji z Amazon video, może jak będzie kiedyś UltraHD blu-ray....
HDR to nowa technika ,więc można jakiś czas odpuścić, ale jeśli to się potwierdzi w kolejnych produkcjach,to byłbym zadowolony z przycisku off HDR na pilocie!
Po cichu mam ciągle nadzieje, że historia się powtórzy i głównym promoterem nowej techniki 4k i HDR będzie wielka firma Sony, dzięki niej pierwsi mogliśmy odtwarzać płyty blu-ray na konsoli PS3, także płyty DVD z plikami AVCHD o rozdziałce 1080. W związku z tym ,że wyszło już PS4 ale bez możliwości streamingu 4k i odtwarzania płyt UltraHD,brak też wyjścia HDMI 2,0 to liczę na cud ,nagle pojawi się PS4 plus ,który to wszystko będzie miał. ,
no cóż czas leci ,a modlitwa nie wystarczy
pozdrawiam
 

ambra

New member
Również to dziwnie zrozumiałem...
W dodatku kolega Ambra pisze,że obraz HDR jest jeszcze bardziej bliski temu,co widzimy w realu...

Tak, to co widzimy w realu oświetlone do poziomu rozróżniania postaci w kolorze ,tam tak bardzo czerni ,nie widać, choćby czarna gladka peleryna oświetlona ,skrzy się srebrem,ale fakt pozostaje faktem,znikł zupełnie (w produkcjach amazonu) czarny jak sadza kolor z ekranu oleda,
Mam porównanie oglądając zwykle produkcje 4k lub Mastered in 4k,są inne niż przyzwyczaiła Nas. sala kinowa i obraz z projektora,ttakie jest ogólnie HDR, a to co zachwyca w oledach to właśnie ta czerń, której w kinie nigdy nie bylo.czy wyobrażacie sobie kruczoczarne wlosy,gdzie każdy siwy i błyszczący włos jest doskonale widoczny(jak głowa Antonio Banderasa w Desperados), czarna przestrzeń kosmosu i przelatujące srebrzyste obiekty ,jakby leciały przez pokój w filmie Grawitacja z Sigourney Weaver, taki ogólnie jest oled bez HDR.,
pozdrawiam
 

Azel

New member
czy wyobrażacie sobie kruczoczarne wlosy,gdzie każdy siwy i błyszczący włos jest doskonale widoczny(jak głowa Antonio Banderasa w Desperados), czarna przestrzeń kosmosu i przelatujące srebrzyste obiekty ,jakby leciały przez pokój w filmie Grawitacja z Sigourney Weaver, taki ogólnie jest oled bez HDR.,
pozdrawiam

Ja się właśnie zachwycam teraz obrazem na EC930 (chociażby obejrzanym w ten weekend "Tron: Legacy") i nie wyobrażam sobie zrezygnowania z prawdziwej czerni na rzecz czegokolwiek innego, co oferuje HDR. Mimo że uwielbiałem moją plazmę, teraz boję się ją nawet montować w sypialni ;)

Jeśli taki HDR ma być przyszłością domowego kina, to ja zdecydowanie poproszę o opcję on/off...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Tak, to co widzimy w realu oświetlone do poziomu rozróżniania postaci w kolorze ,tam tak bardzo czerni ,nie widać, choćby czarna gladka peleryna oświetlona ,skrzy się srebrem,ale fakt pozostaje faktem,znikł zupełnie (w produkcjach amazonu) czarny jak sadza kolor z ekranu oleda,
Mam porównanie oglądając zwykle produkcje 4k lub Mastered in 4k,są inne niż przyzwyczaiła Nas. sala kinowa i obraz z projektora,ttakie jest ogólnie HDR, a to co zachwyca w oledach to właśnie ta czerń, której w kinie nigdy nie bylo.czy wyobrażacie sobie kruczoczarne wlosy,gdzie każdy siwy i błyszczący włos jest doskonale widoczny(jak głowa Antonio Banderasa w Desperados), czarna przestrzeń kosmosu i przelatujące srebrzyste obiekty ,jakby leciały przez pokój w filmie Grawitacja z Sigourney Weaver, taki ogólnie jest oled bez HDR.,
pozdrawiam

Widzę że jesteś "poetą" jednak mam własne oczy,którym będę sobie sprawdzał ;)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam masz rację z tą opcją on/of. Myślę,że powinno być jeszcze jakieś stopniowanie typu słabo,średnio,mocno czy coś w tym stylu ? Pamiętajmy,że to są dopiero z HDR początki i moim zdaniem już na CES w styczniu 2016 będzie więcej szczegółów w nowych modelach ?
 

ambra

New member
Mała poprawka

Moja Kobieta stanowczo zaprzeczyła,jakoby Antonio Banderas w filmie Desperados miał jakikolwiek siwy wlos.,poddaję się

ps. co do tv plazmowych ,sam myślałem, po prawie 10latach użytkowania takowego,że już lepszego obrazu nie będzie a jednak.....
 

carsonix

Member
Wątek już prawie martwy, ale ja mam pytanie. Czy jest wsparcie dla HDR dla modelu LG 55EG960V? Jestem mocno zainteresowany tym modelem, pod warunkiem, że LG dodało obsługę HDR.
 
Do góry