LG TV SUHD TV Seria UF950V .

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG TV SUHD TV Seria UF950V :

uf95-2-on-5e5e64a26bfdece37efb35,0,920,0,0.jpg

Wielkość ekranu: 55”, 65”
Technologia obrazu: COLOR PRIME
Rozdzielczość 4K (3840x2160)
thumbs_P1740421.JPG


Technologia podświetlania: Edge LED
Smart TV: webOS 2.0
Ultra Slim
System dźwiękowy: 4.2 Harman/Kardon, ULTRA Surround, moc RMS 60W
PMI: 2300
Cinema 3D
thumbs_P1740364.JPG
 
Ostatnia edycja:

dream4you

New member
Kupiłem, odpaliłem. Jeszcze w kartonie żeby sprawdzić czy działa. Youtube 4k ( wyświetla napis HD więc nie wiem czy pobrał sygnał 4k czy tylko dobre HD ) wymiata. Jest bardzo dobrze. Kąty super ! Wreszcie po przejściu kilku modeli z VA zdecydowałem się na IPS i jest ekstra.

Menu działa fantastycznie, szybko, płynnie do tego ten pilot Magic - całość super. Lepiej miż OS na Panasonic. Najwygodniejszy pilot i obsługa menu ( wpisywanie teksu ) jaki widziałem.

Jakość obrazu na ustawieniach standardowych bardzo dobra - wystarczająca.

Dopiero jak go powieszę na ścianę i podłącze nc+ to będe mógł potestować więcej, poustawiać parametry obraz itp.
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    33,6 KB · Wyś: 119

dream4you

New member
tak na szybko - jak macie dojście do dobrej ceny to warto

wszystkie duże markety sprzedające Tv powinno się pozamykać, przecież gdybym podejmował decyzję po tym co widać w sklepach to tylko Samsung ewentualnie Sony i nic więcej się nie da kupić

Pan MM bardzo chciał mi sprzedać Sonego i pokazywał X90 i tego LG na tych samych sygnałach - 4k oba bajka, cięzko wybrać,
- zwykły onraz - kaszana ! żadnego nie warto !!! taki był mój werdykt po tym co widziałem w sklepie.

Teraz w domu podpinając tego LG pod NC i szok! pozytywny, banan na twarzy - jest dobrze !

obraz bardzo ładny, zjechalem podświetlenie ( oszczędzanie energi ) na średni i obraz zrobił się "plazmowy" i nie bije po oczach. Kolory są naturalne, ostrość i płynność jest prawidłowa.
Piszę to potym jak zdjołem ze ściany plazmę Panasonic st60 - nie dostrzegam większej różnicy w obrazie może po za większą płynnością obrazu w LG.

Kąty są bardzo dobre. Dzwięk też jest dobry ( może i super ) ale to pomijam bo i tak u nie kino.

Jedyne do czego mogę się przyczepić to czerń jest słabsza niż w CX800.

Ekraj jest dobrze podświetlony, wszystkie narożniki mam jasne tzn jak przy plaźmie lub podświelaniu od tyłu. Tylko na czarnym tle zauwazyłem w jednym narożniku "łunę" światła, no cóż wkoncu diody krawędziowe.
Porównując tego LCD do Cx800. - oba bez kalibracji, to w Panasonicu obraz był bardziej "niebieskawy" w bielach.

Nie wiedze narazie potrzby kalibracji - standardowe ustawienia są zdcydowanie wystarczające dla normalnych widzów :)

Jakość wykonania fizycznie telewizora odbiaga znacząco od tego co oferuje konkurencja, z przodu jest OK ale tył- odstaje obudowa - oszczędności wychodzą.

tak na szybko to tyle ode mnie, w miarę poznawania go dojdą kolejne + i -, to się podziele

wydaje mi sie że warto kupić ten TV ale w takiej cenie lub niższej niż ja kupilem 9 tyś w dniu dzisiejszy,
Sory za błedy, piszę z iPada .
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam kupiłeś 65" w cenie 9 tys ? W menu TV w opcjach obrazu dopasuj sobie wygaszanie strefowe...
 

dream4you

New member
małe wtrącenie - skalowanie obrazu z NC, youtube, sygnał SD daje rade, sygnał HD - zaje...ty !! już nie mam wątpliwości, że to bardzo dobry zakup.

Mam cały czas banana na twarzy, po zakupie Cx800 tak nie było...
 

dream4you

New member
tak 65uf950 w cenie 9 tys, z gwarancją, paragon itp. przywieziony prosto z Mławy, wczoraj była taka oferta na allegro, nie załapałem się tylko na Smartfona bo go dają do przepłaconych cen marketowych (11-14 tys ), ale kolekcja filmów 4k jest
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wielkość 65" z pewnością, ale model pracowniczy...
Jedyne co mi brakuje to czerń !
A dla mnie czerń to podstawa.
Słaba czerń to słaba głębia obrazu.
Z 9 tyś wybrałbym LG ale OLEDA 55" .
Oczywiście to mój wybór.
 

RHJG

New member
Bez reklam
tak 65uf950 w cenie 9 tys, z gwarancją, paragon itp. przywieziony prosto z Mławy, wczoraj była taka oferta na allegro, nie załapałem się tylko na Smartfona bo go dają do przepłaconych cen marketowych (11-14 tys ), ale kolekcja filmów 4k jest

Cena rewelacja ! Z czernią to ustaw poziom czerni na Niski jest lepsza mimo nazwy.Ewentualnie jeszcze Gama na 2.4..
 

pantomima

Banned
Color Prime - woow ! Jak futurystycznie,fajnie to brzmi , pomyslal by kto "Optimus Prime "......
Szkoda tylko ze tej czerni brakuje .
Stwierdzam z przykroscia ale bardzo glupi nieprzemyslany zakup to byl ;(
W dobie technologii oled wyrzucic tyle kaski na leda i to jeszcze marki Lg ? Oj nie fajnie,bardzo nie madrze !
Co prawda chcac kupic oleda w tej przekatnej (jeszcze chyba nie dost.na polskim rynku-moge sie mylic ),trzeba by bylo potroic kwity a moze i wiecej ale osobiscie za nic nic nie kupil bym tego tv,a w sumie to zadnego,nawet gdybym mial siedziec przez rok bez tv to wolal bym odczekac,dostukac ,poczekac na to co nowy rok przyniesie a bedzie sie dzialo,oj bedzie i dopiero po weryfikacji rynku ewentualnie obral jakis kurs na konkretny model .

To moja opinia,moja ! Bo zaraz zale sie posypia.

Po kilku slowach krytyki jednak mimo wszystko gratuluje zakupu .
 
Ostatnia edycja:

dream4you

New member
Brakuje czerni to nie znaczy że jej nie ma, że jest szary czy coś w tym stylu - zwyczajnie w CX była mocniejsza ale za to porównując do plazmy ST60 taka sama.

Leda 55 fullhd oglądałem i czytałem opinie - średnio, ma też sporo minisów, . WRto będzie kupić oleda z tych co teraz były na IFA ale teraz cena kosmos.

Telewizor mi przypasił - daje praktycznie taki sam obraz jak Cx800 czy nawet moja plazma ale jest na IPS - i wreszcie LCD moż u mnie wisieć.

Philips jakoś nie poszedł w oledy a przecierz chwalicie. Nie przesadzajmy.
 
D

Deleted member 121090

Guest
A udało Ci się przed zakupem obejrzeć w akcji AX900?
Skąd decyzja że jednak nie on?
 

dream4you

New member
naczytałem się i naoglądałem w necie zdjęć z pasami w AX900 - ( nawet Kiki też potwierdził że problem się pojawia )

znając moją naturę - szybko bym te pasy wypatrzył i się wkurzał

i ostatecznie zaważyła chyba cena.

Jeszcze dziś rano odpaliłem go żeby sprawdzić czy wczoraj ze zmęczenia nie popisałem głupot - NIE - obraz jest SUPER, czerń jest dobra jak nie bardo dobra

dla przeciętnego oglądacza TV jest RERELACYJNY !
----

KIKI - Ciebie to ja nie rozumiem, co wpis to sugerujesz coś innego ( po za oferowaniem zawsze Philipsów jako ich sprzedawca - rozumiem ) sam mi polecałeś tego LG kilka krotnie - w różnych wątkach

a teraz po nim - mnie - jedziesz że lepiej było OLED - to trzeba było wówczas pisać kup OLEDA !

zresztą na innych forach są testy OLEDów i nie ma tak różowo ............

poważnie - nie żałuję wydanej kasy - jestem zadowolony
 

RHJG

New member
Bez reklam
Color Prime - woow ! Jak futurystycznie,fajnie to brzmi , pomyslal by kto "Optimus Prime "......
Szkoda tylko ze tej czerni brakuje .
Stwierdzam z przykroscia ale bardzo glupi nieprzemyslany zakup to byl ;(
W dobie technologii oled wyrzucic tyle kaski na leda i to jeszcze marki Lg ? Oj nie fajnie,bardzo nie madrze !
Co prawda chcac kupic oleda w tej przekatnej (jeszcze chyba nie dost.na polskim rynku-moge sie mylic ),trzeba by bylo potroic kwity a moze i wiecej ale osobiscie za nic nic nie kupil bym tego tv,a w sumie to zadnego,nawet gdybym mial siedziec przez rok bez tv to wolal bym odczekac,dostukac ,poczekac na to co nowy rok przyniesie a bedzie sie dzialo,oj bedzie i dopiero po weryfikacji rynku ewentualnie obral jakis kurs na konkretny model .

To moja opinia,moja ! Bo zaraz zale sie posypia.

Po kilku slowach krytyki jednak mimo wszystko gratuluje zakupu .

Witam spokojnie kolego pantomima: 4k studio master procesor-wow też dziwnie brzmi ? Trzeba to jakoś nazwać i do nazw bym się za bardzo nie czepiał...Marketing jest wszędzie. Na przykład Color Prime w LG z tego co wiem jest to na tej samej zasadzie co w Panasonicu "Studio Master Color" też "głupio brzmi" Nie bronie LG tylko piszmy o faktach, przykładowo w Panasonicu CX800 jest wygaszanie do d...y biel wpada w czerwień a w LG wygaszanie jest b.dobre żadnych zakolorowań. itd...Oczywiście IPS to zawsze będzie IPS a nie VA ale koledze taki był odpowiedni do jego potrzeb i moim zdaniem dokonał dobrego wyboru bo jest to fajny TV-na 3-4 lata a później Oled ?
 

pantomima

Banned
Kolego RHJG - co do tego color prime to na wesolo mnie ponioslo ;), co do wygaszania to co tu duzo spekulowac ? IPS,Va = katy , pod wzgl koloru czarnego i tak braki beda . Chatakterystyczny problem wynikajacy z rodzaju zastosowanego podswietlenia w tej technologii rzutujacy na poziom glebi czerni jak i wspolczynnika kontrastu, nie ma co dyskutowac .
Czern generowana w ledach jest juz na bardzo dobrym poziomie ale nie jest to poziom taki jaki mozma bylo uzyskac na najmocniejszych plazmach (podobnie jak z tym ze na tych samych plazmach nie da sie uzyskac poziomu jasnosci wzgledem ledow), a juz napewno to nie jest poziom oledow i pewnie juz nigdy nie bedzie .

Dla mnie osobiscie byl to dziwny wybor , co nie zmienia faktu ze to "fajny tv" .
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten LG jest bardzo dobry, nigdzie nie napisałem że jest zły !
Napisałem, że w nim brakuje czerni.
W dużych ekranach nie jest łatwo to osiągnąć.
Ja zawsze jestem za wielkością ekranu i to mój priorytet.
Oleda nie pisałem bo nie mieściłeś się cenach.
Dlatego pytałem kiedy zakup, bo LG w październiku ma robić kampanię i liczę że ceny OLEDów będą atrakcyjne jak w innych krajach.
Zakładam że Oled bezsprzecznie zrobiłby na Tobie większe wrażenie.
Ja uwielbiam czerń !
Al najważniejsze że jesteś zadowolony, tym bardziej że wyhaczyłeś nieziemską ceną.
 

dream4you

New member
Dzięki KIKI - taka wyważona odpowiedź ładnie podsumowuje i myślę, że już kończ mój wątek ;-)

Zmykam - do "zobaczenia" przy kolejnej zmianie TV - pewnie gdzieś za ok 2 lata.
 
Do góry