32Lx2R błagam o pomoc

spirik

New member
Witam.
Jest to mój pierwszy post, więca ma nadzieję, że uzyskam jakąś pomoc.
Otóż, mam następujący problem z w/w telewizorem: mam podłączoną kabłówkę z Multimedia. Od jakiegoś czasu na niektórych kanałach (TVN24, MTV, BB Cprime) obraz drga w poziomie. (Na innych wszystko działa normalnie) Dragnia są zauważalne. Obraz tak jakby przesuwał się w bok o 0,5 cm i wracal. Fachowcy od kablówki po obejrzeniu zapewnili, że problem nie jest po ich stronie. Zadzwoniłem też do serwisu LG w Lublinie i umówiłem sie na jutro. Może ktoś miał podobny problem?
Pozdrawiam.
 

Pitsy

New member
Najlepszym rozwiazaniem było by postawienie obok innego tv i porównanie.Jak dla mnie (jesli te kanały sa obok siebie) to jakies zakłócenia sygnału, jesli nie to pewnie głowica.
 

Wezyk

New member
troche inny problem z 32lx2r

mam malutki problem. otoz kupilem z pixmanii ten tv i wszedzie w opisach (na stronie pixmanii tez) jest ze ten tv ma port dvi a w moim go nie ma. okazalo sie ze dostarczyli mi tv 32lx2r - zj.
moze ktos wie jaka jest roznica w tych dwoch tv, moze powinienem reklamowac, jakby nie bylo to jeden port mniej.
z gory dzieki
 

spirik

New member
HEy. Uważam że ten port jest bardzo przydatny, przynajmniej ja z niego korzystam. Więc powinieneś zwrócić się do LG i poprosić o wymianę na właściwy model.
 

dreec

New member
Posiadam ten TV od roku. Nie spotkalem sie jeszcze z wersja tego telewizora bez DVI ,ani nawet LX1R(roznia sie desingiem i LX2R ma obrotowa stopke).
Piszesz jednak o jakiejs wersji ZJ o ktorej do tej pory nie slyszalem ale jesli faktycznie nie masz tego wejscia to powinienes żadac wymiany TV.
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=446561&page=3
tu ktos ma podobny problem.

Pod DVI mam podpiety komputer i naprawde filmy HD i granie sprawia wiele radochy:D Dlatego radze tego tak nie zostawiac.

Niestety Spirik nie mialem na szczescie takich objawow o ktorych piszesz
ale troche to dziwne ze akurat te praogramy maja zaklocenia a inne sa oki.Sprawdz na innych kablach ustawienia itd.Naprawde nie jestem przekonany do tego co twierdza serwisanci z Multimedii.
 

Wezyk

New member
wielkie dzieki za pomoc. Aktualnie mieszkam w Uk i ten link do angielskiego forum bardzo mi pomogl. wielkie dzieki.
teraz wiem ze mam racje i bede walczyl o konkretny model
a tak na marginesie to ten Tv odbiera calkiem niezle
 

Wezyk

New member
ale wlasnie widzialem ten model z wejsciem dvi i odbiera lepiej i poza tym ma wiecej mozliwosci w menu, inny pilot do telewizora takze
nie wiem co o tym myslec
 

grzes

New member
Lg

Jeśli mieszkasz w Lublinie, to musisz mieć kablówkę z Multimedii lub UPC.
Zresztą nie ma to znaczenia. Jeśli chcesz wyeliminować tzw. peczkę, czyli to co jest już za głowicę, a najlepiej samą głowicę, to możesz sobie zrobić prosty test: ustaw kanał na którym jest dobrze np. 38 i na 37 a potem 39 ustaw sobie magnetowid. Włącz kasetę z wideo i program na kablówce.
Oczywiście na raz tego nie zrobisz, tylko po kolei ... i zaobserwuj, czy coś się takiego dzieje. Jak dla mnie wcale to nie musi być głowica. Jeżeli przesuwa się tylko treść obrazu, bez zmiany jego jakości: tzn nie śnieży, nie ma tzw. mory, przesłuchów innego programu - to wcale to nie musi być tor pośredniej częstotliwości. Zresztą takie dzielenie układów dobre było w TV analogowych. Teraz masz jedną płytkę, a za wszystko odpowiada procesor.

Najlepiej, jeśli oczywiście możesz, skombinuj sobie drugi TV i porównaj. Będzie to nawet - ewentualnie - argument dla Ciebie, jak przyjdzie serwisant.

Pozdrawiam.

P.S. A jak jest z innych wejść ? komponent, euro, ?
 
Do góry