Ceny Oledów na rok 2015 w UK oraz strategia Lg

lolek126

Well-known member
Bez reklam
"LG Electronics nakreśliło swoją strategię OLED TV na obecny rok, co miało miejsce na prezentacji produktów AV w Weybridge, w tym tygodniu. Zapowiedziano także, że spodziewane modele 4K OLED pojawią się w UK w pierwszej połowie 2015 roku, podając przy tym ich sugerowane ceny.

W obliczu problemów produkcyjnych z wprowadzeniem OLED TV z UHD na rynek, południowokoreański producent potwierdził swoje zaangażowanie w nową technologię wyświetlania, pozwalającą zapewnić intensywną czerń, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom. Dyrektor handlowy do spraw elektroniki użytkowej w LG UK powiedział, że firma nie spogląda na LED LCD w kategorii konkurencji, zamiast tego traktując technologię OLED jako następcę wyświetlaczy plazmowych pod względem wydajności uzyskiwanej przy reprodukcji czerni.

Na ten moment, LG pozycjonuje wyświetlacze OLED jako produkt premium dla klientów, chcących uzyskać najlepszą możliwą jakość obrazu. Jednak, wraz ze zwiększeniem produkcji oraz poprawą stopy rentowności, firma planuje wprowadzić OLED TV do mainstreamu poprzez obniżenie ceny początkowej. Europa zachodnia (w tym UK) została wyznaczona jako wiodący rynek, na który trafi większa ilość zestawów OLED.

Jeśli chodzi o poszczególne modele, LG potwierdziło, że wszystkie nowe OLED TV w 2015 będą zapewniać natywnie rozdzielczość 4K. Model 55EC930V z 2014 roku (nasz fachowy test dostępny tutaj) zostanie zachowany jako jedyny Full HD TV, służąc jako punkt wyjścia w założeniu przystępnych OLED TV z dużym ekranem. Co ciekawe, Menadżer produktowy LG UK, Rober Taylor zasugerował, że być może na targach IFA zostanie zaprezentowana wersja 4K w podobnej cenie. 55-calowy 4K OLED TV za około 2500 funtów? Mało powiedzieć, że byłoby przystępnie.

Jednak najbardziej zaskakujące nie było to, że EC930V będzie jedynym kontynuowanym modelem z roku 2014. Był to fakt, że 65EC970V zadebiutował w czerwcu ubiegłego roku jednak nigdy nie pojawił się na stanie, by można go było zakupić (przynajmniej w UK). Zacznie pojawiać się w brytyjskich sklepach pod koniec marca, ze swoją pierwotną ceną detaliczną, w wysokości 6500 funtów (prawie 38 000zł).

Co ciekawe, modele 2015 4K OLED - 65-calowy LG 65EG960V i 55-calowy 55EG960V, mają zadebiutować w UK pomiędzy marcem a kwietniem, z cenami 6500 (38 000zł) oraz 3800 funtów (22 000zł). Na pytanie, jaki miałby być powód zakupu przez potencjalnych klientów modelu z 2014 roku, podczas gdy nowy wariant ze zmodernizowaną platformą webOS oraz lepszym procesorem dostępny będzie w tej samej cenie , Taylor wyjaśnił, że 65EC970V, ma przewagę w niektórych elementach, jak chociażby 4-kanałowy system głośników Harman Kardon. Tak więc takie posunięcie, ma pozostawić po prostu szerszy wybór konsumentom.

Wszystkie nowe modele OLED TV będą posiadały jeden lub dwa, wyraźnie oznaczone porty HDMI 2.0 ze zgodnością HDCP 2.2. Jednak żaden z modeli Ultra HD ( w tym OLED), mających pojawić się w pierwszej połowie 2015 nie będzie mieć wsparcia HDR, choć firma będzie dążyć do wprowadzenia TV obsługujących HDR na wrześniowych targach IFA.

W kwestii wyboru pomiędzy płaskimi a zakrzywionymi wyświetlaczami, Mackay podkreślił, że starcie nie toczy się na polu designu, lecz obrazu. Ci, którzy nie są zbytnimi zwolennikami zakrzywionych ekranów, będą musieli prawdopodobnie poczekać trochę dłużej na płaskie 4K OLED – wprowadzenie high-endowego 65EF980V planowane jest na IV kwartał. "


Ceny z kosmosu jak na razie, ale miejmy nadzieję że kiedyś kiedyś będzie lepiej...
 

bluray

Banned
" ... LG pozycjonuje wyświetlacze OLED jako produkt premium dla klientów"
Dokładnie tak !
Przy jeszcze małych mocach produkcyjnych to bardzo rozsądne działanie.

Porada na dziś dla fanów OLED:
kupować 55930v FHD natychmiast w polskich sieciach.
 

Made_Guy

New member
No fajnie, że nowe modele i 4k ale ceny kosmiczne w odniesieniu do full HD. Hitem sprzedaży raczej nie zostaną. W sumie fullhd też nie zostały nawet za 10k.

Ciekawe jak tam będzie działał upłynniacz, bo z tego co czytałem w fullhd nie da się go nawet wyłączyć. A 4k potrzebuje więcej od procesora...

Zobaczymy.

Jak na razie 2 generacja oledów powtarzała wszystkie wady generacji pierwszej. Ciekawe czy wraz z nadchodzącą odsłoną uda im się co nieco wyeliminować. Bo jest sporo do zrobienia, nie da się ukryć.
 

Made_Guy

New member
Porada na dziś dla fanów OLED:
kupować 55930v FHD natychmiast w polskich sieciach.

To kupuj.

Ja, przed wyłożeniem minimum 10 tys za tv, wolałbym się najpierw dowiedzieć jaka jest jego trwałość, i co się stanie z matrycą po roku, dwóch. A chyba większość kupuje tv na te 5 lat.

A tego lg nigdy nie zadeklarowało. Wiedzą z pewnością, bo przed wypuszczeniem na rynek testowali technologię pod każdym kątem.

A skoro nie mówią, to może coś jest na rzeczy i nie ma się czym chwalić.

Zresztą padające jak muchy piksele skutecznie odstraszają przed zakupem, nawet gdyby tv był za połowę ceny.

" ... LG pozycjonuje wyświetlacze OLED jako produkt premium dla klientów"

LG to sobie może pozycjonować ale swoje lodówki czy tam piekarniki. W tv muszą się jeszcze wiele nauczyć, nawet mając w garści matryce ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie tak jak piszesz nikt nie chce odpowiedzieć na to pytanie pomimo że dzwoniłem kilka razy na infolinie jak i pisałem meila i nic każdy ściemnia, wykręca się jak może aby nie powiedzieć konkretnie ile matryca jest w stanie wytrzymać nie tracąc kolorów czy tez żeby piksele nie wyskoczyły po roku czy dwóch użytkowania.
 

Made_Guy

New member
Ogółem widziałem już 4 Oledy w różnych MM, pierwszej i drugiej generacji. Dwa z nich miały martwe piksele. Wygląda to okropnie. Nie wyobrażam sobie obcowania na co dzień z tv z takimi defektami. Przecież to się tak rzuca w oczy, nawet w takim oświetlonym markecie, to co dopiero musi być w domu, po zmroku... A gwarancja na oleda jest tylko rok, z tego co pamiętam z wpisów dotyczących 1 generacji oleda od lg. Nie sądzę, aby w drugim modelu wydłużyli... Wiedzą co robią? Zapewne :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A to nie jest ustawowo że gwarancja konsumencka to 24 miesiące ? Rok to firma ma gwarancji jak kupuje np. tv...
A wygląda to źle nawet w markecie i to fakt nie do podważenia..
 

Made_Guy

New member
Dokładnie. Ustawa gwarantuje nam 2 lata ochrony. Więc nie wiem jak to jest możliwe, że LG daje gwarancję na oleda tylko rok. A na 100% o tym czytałem, chyba na drugim forum hdtv.

W sumie coś podobnego było z playstation 4. też jest podane info, że rok gwarancji Sony. Może od siebie dają tylko rok, a drugi rok mamy z tytułu zakupu w sklepie. Nie wiem jak to funkcjonuje dokładnie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To ja mam szczęście, bo widziałem już sporo Oledów i żaden z bad/sub pixelami, gdybym potrzebował 55" to brałbym w ciemno.
 

e.mieszko

New member
Pewnie warto zapytac sie obsluge sklepu ile takie OLEDy chodza na wystawce.
Nie zmiania to jednak faktu, ze martwe piksele nawet po kilku miesiacach to mega lipa.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam nie raz tyle ile sklep jest otwarty 8-12 godzin.Też nie zauważyłem martwych pikseli. W matrycy 4K UHD i tak nie zobaczysz nawet jakby były chyba,że z lupą i nosem w TV
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
We wcześniejszych modelach nie trzeba było lupy żeby zobaczyć martwe piksele, przynajmniej w tych modelach co ja widziałem i co pisali inni tutaj na forum..
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam kolego a jakie to były wcześniejsze modele? FHD -duże piksele, UHD bardzo małe piksele.!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie pamiętam modelu ale to był chyba ten pierwszy który pokazał się w sklepach... w MM to nawet kilkanaście tych pikseli było na jednym z egz.... ale to był model oczywiście FHD..
 

Lech

New member
Bez reklam
Lolek piszesz o historii, czy o teraźniejszości? Pierwszy telewizor jaki miałem, a był to kineskopowy czarno biały Topaz, miał "super kiepski obraz", tak samo pierwszy LED z tymi jego cieniami na ekranie. To znaczy, że nie mam kupować teraźniejszego OLEDA, bo pierwsze miały wady?
 
Do góry