LG 42PC1R - dziwne brzęczenie

yatre

New member
witam
od niedawna jestem posiadaczem :)w/w plazmy więc nie do końca jeszcze się orientuje w tym co ten model potrafi. Ostatnio zauważyłem, że przy bardzo jasnych obrazach słychać coś w rodzaju brzęczenia:confused:. Słyszalne to jest tylko przy bardzo cichym oglądaniu np. późnym wieczorkiem jak już cisza panuje dookoła. Nie wiem czy to jest standard w tych telewizorach czy mój jest felerny:(. Pomóżcie proszę.:blagam:

pozdrawiam
yatre
 

allabahal

New member
LG - buczenie

Witam,

Plazmy tak już mają, że im więcej bieli, tym buczenie większe.
Po prostu większy prąd płynie przez cewki i dławiki zaczynają buczeć.

Krzysiek
 

baranskia

Member
niestety: potwierdzam ten fakt :/

allabahal napisał:
Witam,

Plazmy tak już mają, że im więcej bieli, tym buczenie większe.
Po prostu większy prąd płynie przez cewki i dławiki zaczynają buczeć.

Krzysiek

...
niestety: potwierdzam ten fakt :/ z niesmakiem - trochę to niesympatyczne :(

PS:
:?: A jak to zredukować?! :?: są jakieś sposoby? :?: jakie?! :?:
 

matizx

New member
Ja użytkuję plazmę LG 42 cale PC1R i powiem szczerze, że niczego nie zauważyłem. Podkręcam kino domowe, włączam film lub mecz ..... otwieram browca i nic poza tym co powinienem słyszeć nie słyszę.
Powiem, że wszystkie problemy wynikają z samego nakręcania się użytkownika, że coś nie tak itd. Nie przyglądam się duszkom, z daleka nic nie zauważyłem :) i jestem zadowolony, chociaż mam ten TV dopiero miesiąc.

Nie nakręcajcie się, że cos nie tak ! Po to jest ten sprzęt aby go eksploatować, jak ma buczeć, niech buczy, dziwię się tylko czy wy oglądaćie coś beż głosu ???:D

pozdrawiam
matizx
 

yatre

New member
matizx napisał:
Ja użytkuję plazmę LG 42 cale PC1R i powiem szczerze, że niczego nie zauważyłem. Podkręcam kino domowe, włączam film lub mecz ..... otwieram browca i nic poza tym co powinienem słyszeć nie słyszę.
Powiem, że wszystkie problemy wynikają z samego nakręcania się użytkownika, że coś nie tak itd. Nie przyglądam się duszkom, z daleka nic nie zauważyłem :) i jestem zadowolony, chociaż mam ten TV dopiero miesiąc.

Nie nakręcajcie się, że cos nie tak ! Po to jest ten sprzęt aby go eksploatować, jak ma buczeć, niech buczy, dziwię się tylko czy wy oglądaćie coś beż głosu ???:D

pozdrawiam
matizx
witam
Nikt się tutaj nie nakręca, nie ma obaw:cool:. Generalnie telewizor jest:bober: extra. Po prostu mnie to zastanowiło co tak buczy:confused: , teraz już przynajmiej wiem co.
Gdybyś miał małe dzieci to nauczyłbyś się, że wieczorkiem dla świętego spokoju po całym dniu szaleństw należy przykręcić :( potencjometr i wyłączyć kino żeby pociechy spały a nie hasały:x .
Chyba, że masz to już za sobą:D

pozdrawiam
yatre
 

matizx

New member
Tak się składa, że mam syna 1,5 roku i drugie " w drodze", ale jeszcze ani razu nie zauważyłem tego brzęczenia.
Z tym nakręcaniem nie chodziło mi że ktoś tutaj podkręca ten temat, tylko, że sam użytkownik jakby wmawiał sobie, że coś jest nie tak z jego sprzętem. Sam miałem takie wrażenia, zawsze jak coś nowego kupiłem i tylko działało to na moją niekorzyść.
 

baranskia

Member
matizx napisał:
Tak się składa, że mam syna 1,5 roku i drugie " w drodze", ale jeszcze ani razu nie zauważyłem tego brzęczenia.
Z tym nakręcaniem nie chodziło mi że ktoś tutaj podkręca ten temat, tylko, że sam użytkownik jakby wmawiał sobie, że coś jest nie tak z jego sprzętem. Sam miałem takie wrażenia, zawsze jak coś nowego kupiłem i tylko działało to na moją niekorzyść.

:)
Gratluję powiększenia rodzinki!
A co do meritum, to wystarczy chwila samotności w ciszy - wtedy dźwięk zdejmij do wartości 3-2-1 a najlepiej 0. I napewno usłyszysz to czego nie chcemy słyszeć, tj. buczenie (w zależności od stopnia bieli na ekranie) plus wentylatorek? (ciągle).
Normalnie ich nie słychać, bo głośność przy poziomie wyższym wystarczjaco skutecznie je zagłusza. Ale :hihi: czasem chce się, a czasem SIĘ MUSI pooglądać i posłuchać inaczej niż normalnie.

Pozdrawiam

:cool:

PS:
No to co to jest wg Was, jeśli nie wentylatorek?!
 
Ostatnia edycja:

baranskia

Member
... zagadka godna "Archiwum X" czy co?!

daniel26-78 napisał:
Z tego co wiem pc1r nie ma wentylatorków;)

:?: A skąd ta wiadomość?

:hihi: To widocznie jest on chłodzony dodatkowym rojem pszczół - i pewnie stąd to buczenie...
Mój ma jednak 80 GB HDD zamiast roju (sprawdzałem)...
A mimo to CZASAMI JEDNAK :?: coś :?: W NIM BUCZY (też sprawdzałem) :rolleyes:
Słowem: zagadka godna "Archiwum X" czy co?!

NTNR.

PS:
No to co to jest, wg Was, jak nie wentylatorek i nie pszczoły?!
 
Ostatnia edycja:
Brzęczy transformator. Takie samo zjawisko zaobserwujesz przy stacjach transformatorowych tylko, że na więszą skalę(głośność). Jest to spowosowane tak w skrócie przebiegiem sinusoidalnym prądu zmiennego (w sieci 50hz):cool:.
 

smoku666

New member
nie wiem jak PC1R, ale PC1RR wentylatorków nie ma ;) i przy sile glosu na poziomie 2-3 z 3metrów nic nie słychac , nawet dysku twardego..
 

baranskia

Member
:) Wielkie dzięk-You za konkretną odp! :)

daniel26-78 napisał:
Brzęczy transformator. Takie samo zjawisko zaobserwujesz przy stacjach transformatorowych tylko, że na więszą skalę(głośność). Jest to spowosowane tak w skrócie przebiegiem sinusoidalnym prądu zmiennego (w sieci 50hz):cool:.


Uff, nareszcie...
Wielkie dzięk-You za konkretną odp! :)

Teraz jest OK. Przynajmniej wiem, że moja plazma nie odleci.... :bober:
I tylko o takie odp. nam/mnie chodzi.

Adam B. (Bia - PL)

PS:

Do smoku666:
:hmm: A co z poziomem głośności 0 lub 1?!
Jakie z tego wnioski? Bo ja nie wiem, co o tym sądzić? I jak temu zaradzić? Itd. itp.
 

smoku666

New member
baranskia napisał:
Do smoku666:
:hmm: A co z poziomem głośności 0 lub 1?!
Jakie z tego wnioski? Bo ja nie wiem, co o tym sądzić? I jak temu zaradzić? Itd. itp.
u mnie w pokoju przy ustawieniu głosu na 0-3 no może 0-4 jak siedze z 3m od TV to cos tam słychac... tak jakby lekkie buczenie czy jakos tak, ciężko mi dokładnie to okreslic i sprawdzic bo mam 42PC1RR, a RR ma HDD , a dysk jednak troche słychac, na szczeście np w nocy przy ustawieniu głosu np na ok 5-6- nie słysze kompletnie nic co by mnie denerwowało.;)

dodam jeszcze że śmiało moge powiedziec ze po 10 miesiacach użytkowania tego plazmotrona wzasadzie nie słysze nic poza dzwiękiem z głosników :bober:
 

deddie

New member
Witam
Nie wiem jak jest u Was z tym brzeczeniem ale u mnie jest to dosyc wyrazne i zastanawiam sie czy to czasem nie jakis fabryczny defekt mojego 42pc1r, bo uzywam go dopiero od kilku dni. Zrodlem brzeczenia jest raczej ekran a nie transformatorek z tylu. Przy 3 m odleglosci slysze to nawet przy glosie ustawionym na 8-10. A to nie wydaje mi sie raczej normalne...:rolleyes: Ustawienia chyba tez nie moga miec z tym nic wspolnego.
Czy mial ktos moze ten problem w podobnej skali. Wobec tego nie wiem czy interweniowac w sklepie czy serwisie? Tv kupilem w sklepie internetowym mix rtv agd, czy ktos mial z tym sklepem jakies problemy? W tej chwili nie wiem co mam robic bo poza tym tv dziala bez zarzutu...
 

tomania

New member
Może nie jest to rozwiązanie zbyt eleganckie lecz "z braku laku dobry kit".
Ponieważ w moim 42PC3RA też słychać brzęczenie a moje audiofilskie uszy są wyjątkowo wrażliwe na jakiekolwiek zakłócenia toru audio więc zastosowałem metodę właśnie audiofilską czyli kilka "ustrojów akustycznych" za TV - na ścianie. Mówiąc krótko oparcie o ścianę za TV elementów z gąbki o nierównej powierzchni załatwiło problem. Teraz brzęczenie słychać lekko i tylko przy wyłączonym głosie. Nie musi to być cała powierzchnia za TV - trzeba próbować aż znajdzie się punkty odbicia tego dźwięku od ściany i je wytłumić. Oczywiście nie może to znacząco pomniejszyć wentylacji za TV. Pozdrawiam. Tomasz
 

baranskia

Member
tomania napisał:
Może nie jest to rozwiązanie zbyt eleganckie lecz "z braku laku dobry kit".
Ponieważ w moim 42PC3RA też słychać brzęczenie a moje audiofilskie uszy są wyjątkowo wrażliwe na jakiekolwiek zakłócenia toru audio więc zastosowałem metodę właśnie audiofilską czyli kilka "ustrojów akustycznych" za TV - na ścianie. Mówiąc krótko oparcie o ścianę za TV elementów z gąbki o nierównej powierzchni załatwiło problem. Teraz brzęczenie słychać lekko i tylko przy wyłączonym głosie. Nie musi to być cała powierzchnia za TV - trzeba próbować aż znajdzie się punkty odbicia tego dźwięku od ściany i je wytłumić. Oczywiście nie może to znacząco pomniejszyć wentylacji za TV. Pozdrawiam. Tomasz


Pomysłowe!
Jednak Polak potrafi!

Ale czy o to chodzi?!

Tu raczej na 100% coś trzeba dostroić lepiej...
i to może przez menu serwisowe??? Ale strach tam grzebać samemu...
Ergo:
koniecznie wezwij serwis do tego buczenia. Zdecydowanie serwis!!!

Pozdrawiam!
 

lg-anyuser

New member
tak - brzęczenie jest

W moim tygodniowym 42PC1RR słychać brzęczenie z przodu (z panela). Dźwięki dochodzące z tyłu są słyszalne tylko od tyłu. Żadna osłona umieszczona od tyłu nie wytłumi dźwięku dochodzącego z przodu.
Zadam pytanie do LG czy jest to normalne, bo ten dźwięk jest uciążliwy i na dłuższą metę nie do zaakceptowania.
Poza tym wszystko inne jest 1 klasa.
icon4.gif
 

Konrad1986_!2

New member
Co do tego Buczenia z Tylu są tylko 2 możliwości pierwsza albo ktos zapomniał ci dokrecić śrubke co jest możliwe drgania powodują że elementy plasmy zaczynają tanczyć np narożnik tuż obok Tipa no i druga możliwość prawdopodobnie masz problem z całym panelem PDP chodzi o mikroskopijnej wielkosci roszczelnienie PDP i tu jest taka sprawa ze ta plasma za okres 8 9 miesiecy powinna sie rozsypac poprostu pewnego dnia ją włączysz i nie bedzie nic poza głośnym brzeczeniem 10 razy głośniejszym niz teraz ale ja bym obstawiał na śrubkie :-D
 
Do góry