Kupiłem LG 32LC3R

nicko

New member
Witam wszystkich. Po półmiesięcznych poszukiwaniach kupiłem LCDka! :cool: Postanowiłem iść na kompromis pomiędzy ceną a jakością - http://pl.lge.com/prodmodeldetail.d...lay=32LC3R&unit=NOTHING&model=Select+a+model##. Opiszę plusy i minusy nie tylko produktu, ale też samego procesu zakupu, bo myślę, że warto.

Najpierw plusy:
+ Bardzo dobra jakość obrazu (kontrast rzeczywisty 1600:1 i XD-Engine, dobre kąty i jasność, matryca równomiernie podświetlona - ale nie w każdym egzemplarzu)
+ Stosunkowo dobry dźwięk (Stereo NICAM/A2, szeroko rozstawione głośniki (nie pod ekranem), trochę brakuje im mocy - ale do odtwarzania dźwięku filmów jest inny sprzęt ;) )
+ Prosta obsługa
+ Dobra cena - 2400 zł w Saturnie w Arkadii.

Teraz minusy:
- Jakość wykonania matrycy:
Pierwszy egzemplarz miał 2 badpixele. Jeden świecił słabym białym światłem, drugi jasno-szarym (zauważyłem to dopiero przyglądając się z bliska). Korzystając z możliwości wymiany towaru pojechałem tego samego dnia do Saturna i wymieniłem na drugi egzemplarz, który... miał jeden uszkodzony subpixel - świecący na zielono i zbyt mocno podświetlony prawy górny narożnik :x . Było już po 22, więc postanowiłem pojechać do Saturna następnego dnia z samego rana (tj. dzisiaj ;) ).
Bogatszy o wcześniejsze doświadczenia, trzeci egz. sprawdziłem w serwisie przy sklepie i mimo zbyt jasnego otoczenia znalazłem... uszkodzony subpixel w trzecim egzemplarzu! Ten świeci na niebiesko, więc nawet z bliska ledwo go widać... Nie chciałem już więcej wymieniać, zabrałem go do domu. Nie wiem jak jest z podświeleniem całej matrycy bo nie mogę go sprawdzić w zupełnej ciemności, mam nadzieję, że będzie ok, jak w pierwszym egzemplarzu.
- Obsługa od telewizorów w Saturnie w Arkadii.
Jest tam taki grubszy koleś w okularkach i jeśli się z nim nie zgodzicie w jakiejś kwestii, to lepiej już go o nic nie pytać. Zdecydowanie wolą (bo jest jeszcze taki długowłosy) oglądać coś na ekranie jednego z TV, niż rzeczowo porozmawiać z klientem. W miarę polubiliśmy się dopiero w niedzielę rano, oni byli wypoczęci, a ja już miałem wszystko w d.....

Zastanawia mnie jakość matryc tych LGków. Jakbym kupił przez internet to wszystko by było zgodnie z normą (chyba może być do 3 uszkodzonych, byle były rozproszone na ekranie), więc zostałbym przy pierwszym egzemplarzu.
No ale cóż, jest to model ze stycznia tego roku i z tyłu widnieje dumny napis "Assembled in Poland" ;).
 
Ostatnia edycja:

gladiator

New member
Zauwazyłem w tym modelu ze po włączeniu doputy się nie rozgrzeje wszystkie 4 rogi ekranu podczas przełaczania są jasniejsze cos ala biała mgła.
Po rozgrzaniu TV problem znika, i troszke szkoda ze oprogramowanie nie jest pełne.
Z drugiej strony jak szukałes tych pixeli ?? Pozdrawiam
 

LordKszyh

New member
gladiator napisał:
Zauwazyłem w tym modelu ze po włączeniu doputy się nie rozgrzeje wszystkie 4 rogi ekranu podczas przełaczania są jasniejsze(...)
dokładnie identyczny objaw mam w swoim Grundigu, ale wątpię żeby serwis to uznał za wadę :(
 

nicko

New member
gladiator napisał:
Z drugiej strony jak szukałes tych pixeli ?? Pozdrawiam

W sklepie można przełączyć na któryś z sygnałów nie antenowych, wtedy masz czarny ekran. Z odległości 15 cm przyglądasz sie matrycy centymetr po centymetrze (jednak w warunkach sklepowych jest zwykle zbyt jasno).
W domu jeśli masz możliwość to można podłączyć TV pod kompa przez VGA, ustawić natywną rozdzielczość i zmieniając kolor pulpitu obejrzeć piksele.
Jeśli oglądasz ekran z 2 metrów takiego piksela nie zauważysz.
 
Ostatnia edycja:

nicko

New member
gladiator napisał:
czyli musze złapac stop klatke na dvd na czarnym obrazie i szukac. ;)

Możesz po prostu nie włączać DVD, niech wyświetli się napis "brak sygnału". Wtedy też ekran jest czarny.
 
Do góry