jaką wybrać wielkość plazmy?

darex

New member
witam jestem tu po raz pierwszy zamiarzam kupic plazmę lg modele juz troche przejrzałem ale zastanawiam sie nad wielkośćią 42" czy50" róznica w cenie spora ale wsumie to wydatek nie na rok.
poradżcie prosze najlepiej z doświadczenia czy 42" nie za mały na odległośc do oglądania 6m?:confused:
 

Tanhauser

New member
Z takiej odległości, to zdecydowanie 50 cali. Choć warto zastanowić się nad projektorem lub KDS-em SONY, ewentualnie HD-ILA JVC w rozmiarze 70". Wszystko zależy od tego co będziesz oglądał.
 

joyrad

New member
Stałem przed takim samym wyborem. Oglądam TV z odległości 5-6 m. Kupiłem Pioneera PDP-427XA. W pierwszej chwili wydawał się wielki ale po kilku godzianch wszyscy doszli do przekonania, że z tej odległości to minimalna wielkość. Jako że plazma miała powidoki oddałem ją do sklepu i kupiłem od Kiki-ego PDP-507XA - teraz dopiero jest optymalnie.
 

scott

New member
Tanhauser napisał:
Z takiej odległości, to zdecydowanie 50 cali. Choć warto zastanowić się nad projektorem lub KDS-em SONY, ewentualnie HD-ILA JVC w rozmiarze 70". Wszystko zależy od tego co będziesz oglądał.

święte słowa :)

Dzisiaj 50" to minimum i trzeba myśleć o więcej. Telewizory projekcyjne to jest przyszłość - cena/wielkość/waga(poręczność). Dużo nowego wydarzy się w tym roku. Warto zaczekać.

I oczywiście jeszcze jedno: przy 50" może być 1366x768, przy większych myśl FullHD. Ja nie myślałbym o sprzęcie poniżej 70" do oglądania z 5 m...
 

joyrad

New member
Co do ceny, to musisz skontaktować się z Kiki-m. Zależy czy weźmiesz z prezentacją, z podstawą, głośnikami ...itd. Jeśli chodzi o HD-ILA to też był w prezentacji i muszę powiedzieć, że obraz wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie - zdecydowanie lepsze niż LCD FullHD. Cena też bardzo atrakcyjna. Nie wybrałem go, ponieważ stylistycznie nie pasował do reszty wystroju. Ze względu na umieszczone poniżej głośniki i rozmiar 56' jest jednak sporo większy od Pioneera.
 
Do góry