LG 49 cali UB850V 4k

wlodek1001

New member
dzisiaj własnie nastąpiła"zmiana" warty, po 8 latach "służby' LG 32 cale LX2R został zastąpiony nowym modelem.
Oczywiście porównania są nie na miejscu, 8 lat to przepaść technologiczna, z HD ready od razu przesiadka na 4K. oczywiści programów/ filmów w 4k jak na lekarstwo, ale z czasem może coś obrodzi.
Jak tylko zainstaluję i wgryzę się w testowanie nie omieszkam podzielić sie wrażeniami.
na marginesie nowy tańszy od starego o ponad 1000 zł, ale takie to czasy.
 

crafty

New member
Czekam z niecierpliwością bo ciężko uzyskać tu jakąś odpowiedź, też się przymierzam do zakupu z tym że 55'' , jeżeli miałbyś odpalić na nim jakąś grę najlepiej jakaś fifa, ew. jakiś mecz piłki nożnej i opisał czy nie ma smużenia, no i czekam oczywiście na opinię czy input lag w tym telewizorze jest widoczny i upierdliwy
pozdrawiam
 

aleks13

New member
Witam
Ja przeskoczyłem z 6 letniej plazmy Panasonica na LG 49ub850V.
Po długich poszukiwaniach(3D pasywne) po sklepach byłem już zdecydowany na Panasonica 50AS650 ale wpadł mi w oko za niewiele więcej ten LG .
Po testach w sklepie (a testowałem różne tv) wszystkie tv(w tej cenie) Lcd mają problemy banding i cloudin - poszukując tv lcd z podświetlaniem krawędziowym trzeba to pokochać :) bo we wszystkich tv to widziałem - może jestem przewrażliwiony ale na plazmie tego nie było.Mam parę dni na testy - w razie co zamienię na Panasa :) Po testach coś jeszcze napisze.
 

Janusz111

New member
Witam. Zastanawiam się nad wymianą starej plazmy panasonica, myślałem o tv 4k ,przeglądając internet znalazłem LG 49ub850V. Jak obraz w porównaniu z ful hd, odświeżanie czy smuży ,jak się sprawuje. Pozdrawiam Janusz.
 

aleks13

New member
Witam
A Ja przeskoczyłem z plazmy Panasonica i jestem zadowolony - obraz z dobrego źródła rewelacyjny ładnie skaluje ,kanały SD trzeba oglądać z dalszej odległości :) ja smużenia nie widzę - tylko trzeba zerknąć przy kupnie na banding niestety podświetlanie led krawędziowe ma ta wadę można wybrać z prawie niewidoczną .3D rewelacyjne wreszcie pełne HD :) ja teraz jadę na beta sofcie 4.50.41 i jest LUX - jedynie co Youtube tylko 720p.Menu na tym sofcie przyspieszyło jeszcze i jakby głębia kolorów lepsza.
Pozdrawiam
 

200473

New member
Możesz kolego powiedzieć skąd masz ten Beta Soft? I może byś mógł się pochwalić swoimi ustawieniami obrazu. Chodzi mi o konfigurację.
Proszę o odpowiedź.
 

aleks13

New member
Hej
soft gdzieś z forum jak znajde zapodam linka :
http://su.lge.com/GlobalSWDownloadC...ches-3844-04.51.44-prodkey_nsu_V3_SECURED.epk

Ekspert Setting1
----------------
Regulacja obrazu
--------------
Podświetlenie: 70
Kontrast: 85( na planszy testowej najlepszy wynik to 77 ale tv 85 )
Jasność: 47
H Ostrość: 20
V Ostrość: 20
Kolor: 53
Odcień: G3

Kontrola Expert
---------------
Kontrast dynamiczny: Off
Super Resolution: Wysoka
Gama kolorów: Szeroki
Enhancer krawędzi: Off
Filtr Kolor: Off
Wzór Ekspert: Off
Gamma: 2.2

Balans bieli
--------------
Temperatura barwowa: Średni
Metoda: 2 punkty
Wzór: Zewnętrzne
Punkt: wysoka
Czerwony: 0
Zielony: 0
Niebieski: 0

Opcje obrazu
---------------
Redukcja szumów: AUTO
Redukcja zakłóceń MPEG: Off
Poziom czerni: Niski
Real Cinema: Off
Led Local Dimming: średni
TrueMotion: De-3 blur-6

Zarządzanie kolorem
--------------------
Red: S0 T0 L-10
Zielony: S20 T0 L14
Niebieski: S5 T0 L0
Cyan: S0 T0 L0
Magenta: S0 T0 L0
Żółty: S-10 T0 L10

cały czas coś zmieniam w ustawieniach :)
 

Karox

New member
Witam
Przymierzam się do kupna tego telewizora i niepokoi mnie jedna rzecz. W recenzji tego telewizora na obywatelhd była mowa o sporadycznym klatkowaniu obrazu przy truemotion. Czy ktoś z was to zauważył i jest w stanie powiedzieć czy występuje to nadal na najnowszym oprogramowaniu? Prosiłbym o szybką odpowiedź. :)
 

aleks13

New member
Witam
Ja klatkowania nie widziałem choć przy ustawieniu dj na 10 artefakty pojawiają się sporadycznie (ale efekt teatru przy tym ustawieniu) dlatego ustawiam dj 2-3 a blur na 6 .
Pozdrawiam
 

makosa5

Member
Ciekawe czy ten lg dostanie wsparcie dla 48 fpsow od netfixa bo niby tylko oledy 4k maja otrzymac ale niektore lcd z tego roku tez maja to obslugiwac.
 

koper90

New member
Chciałbym tylko jedną rzecz sprostować że tv posiada podświetlenie tylne a nie krawędziowe . Jeżeli chodzi o smużenie to nie ma z tym problemów u mnie , input lag niezauważalny , przy obecnym sofcie chodzi bezproblemowo , naprawdę warty polecenia model
 

sruba1971

New member
Witam!!!
Kupiłem LG 49 cali UB850V 4k .
chcę oglądać filmy na stronie (cda,zalukaj)Brak flash player.
Czy ktoś wie co zrobić żeby oglądać .
 

maksiu555

New member
Witam. Jak sobie radzicie z bandingiem (dosc uciazliwym jak na moje oko u mnie) i cloudingiem na LG 49UB850v ? Czy mozna jakos zminimalizowac je ustawieniami ? Czy to raczej jest juz nie do wyeliminowania? Stosowalem m.in. ustawienia obrazu od Alexa13 i najnowszy soft 04.51.44.
 

aleks13

New member
Hej
U mnie też widać 1 ciemniejszy pasek(przy poziomym ruchu kamery na jasnym tle) - raczej ciężko będzie się tego pozbyć-wada podświetlania krawędziowego - lekko można zniwelować cieplejszymi kolorami. Maksiu 555 jak u Ciebie filmy z hdd działają na tym nowym sofcie - nie masz problemu z trumotion (u mnie trochę rwie obraz) nie jest to problem bo na filmach nie używam ale to zauważyłem po wgraniu najnowszej bety?
Pozdrawiam
 

maksiu555

New member
U mnie jeszcze widać w dolnym lewym rogu na czarnym tle (przy zgaszonym swietle) jak diody led nierownomiernie podswietlaja w porownaniu z reszta ekranu. Obraz z dekodera polsatu i z usb jest dobry. Wydaje mi sie ze raczej nie zauważyłem rwania, ale za to smużenie obrazu. Wyłaczasz trumotion przy ogladaniu filmow z hdd lub pendriva? U mnie wystepuje rwanie obrazu (klatkowanie) po podlaczeniu laptopa przez hdmi do tv. Wtedy musze przy ogladaniu filmow ustawiać ilosc klatek 24,25,50 lub 60 Hz. Stosuje nawet jakies programy poprawiajace plynnosc obrazu. Ale zbytnio to nie pomaga. Wczesniej mialem tv sony KDL-32S3000 i nie mialem zadnego problemu z plynnoscia obrazu przez hdmi na tv. Masz moze tez taki problem?
 

aleks13

New member
Hej
Nic nie zmieniam z klatkami ,filmy z hdd idą bez trumotion .Wyłącz może dźwięk 3d u mnie był problem z filmami uhd jak był włączony dźwięk przestrzenny.
 
Do góry