Jaki telewizor LG 42LB650 vs Sony KDL 40W605B?

b2rs

New member
Witam serdecznie Panowie, jestem zainteresowany zakupem telewizora.
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3X5 metrów
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5-2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Głownie 2 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Ma stać.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Słońce świeci z rana do 8 godziny, telewizor stałby tyłem do okna.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobrą jakość obrazu, wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? wstępnie cyfrowa tv "naziemna" potem kablówka z upc, może canal plus.
10.Jakie urządzenia ?
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 2-3 godzi.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale, filmy, głównie z komputera. Od czasu do czasu mecz.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej rzadko
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Może w przyszłość jak kupie konsole ale to moze byc dopiero za rok albo nawet wcale:>
16.Preferencje co do marki ? nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? 40-42 cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej głównie wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 1700 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie zależy mi zbytnio na 3d

Szukając po internecie wybrałem wstępnie dwa modele: LG 42LB650V oraz Sony KDL 40W605B. Osobiście bardziej skłaniam się ku modelowi sony tym bardziej, że po znajomości mogę go kupić za niecałe 1650 zł i znalazłem kilka pozytywnych opinii na jego temat jeżeli chodzi o jakość obrazu. Chociaż jak stwierdził znajomy znawca lepiej wybrać LG. Panowie co uważacie na ten temat, macie jakieś ciekawe propozycje? Z góry dzięki za odpowiedź.
 
Do góry