Problem z wyborem LG a Mirai ale full HD

lesmie

New member
Witam !

Jestem nowy, postanowiłem napisać bo sam nie potrafię zdecydować. CHcę kupić TV LCD 42`, w cenie w okolicach 5tyś. Po długim wertowaniu Tego Forum i innych mój wybór padł na LG HD 42LE2R ponieważ jest tani (Agito 4820zł) i ma nie najgorszą opinię, aż tu nagle natrafiłem na Mirai 42` DTL-642E500 za około 5500zł. Nigdzie nie na o nim jeszcze opini ale jest za to full HD i tylko kilkaset zł więcej i nie wiem co teraz robić. Może mi ktoś coś zasugeruje, jeśli nie to chyba rzucę monetą i los zdecyduje. W przyszłości będę chciał n-kę i podłączyć do niego PC.
 
Ostatnia edycja:

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
lesmie napisał:
Witam !

Jestem nowy, postanowiłem napisać bo sam nie potrafię zdecydować. CHcę kupić TV LCD 42`, w cenie w okolicach 5tyś. Po długim wertowaniu Tego Forum i innych mój wybór padł na LG HD 42LE2R ponieważ jest tani (Agito 4820zł) i ma nie najgorszą opinię, aż tu nagle natrafiłem na Mirai 42` DTL-642E500 za około 5500zł. Nigdzie nie na o nim jeszcze opini ale jest za to full HD i tylko kilkaset zł więcej i nie wiem co teraz robić. Może mi ktoś coś zasugeruje, jeśli nie to chyba rzucę monetą i los zdecyduje. W przyszłości będę chciał n-kę i podłączyć do niego PC.
Mam tego LG i jestem z niego w pełni zadowolony Za te cenę obraz na nim najbardziej mi się podobał .Oczywiście mając trochę dodatkowej kasy kupiłbym jakiś inny model. Powiem jednak szczerze że nie "pakowałbym sie' w takie wynalazki jak Mirai .Parametry i cena jest kusząca ale pamietaj że tv nie kupuje sie na rok czy dwa lata.Oby firma Mirai miała sie jak najlepiej i robiła dobre telewizory ale niestety w tym przypadku "cena nie czyni cudów"
Jednak jak w każdym przypadku wybór należy do kupującego

Pozdro !
 

lesmie

New member
Czy różnica pomiedzy HD a full HD w jakości obrazu ( z różnych żródeł np DVD, n-ki, PC-ta ) jest na tyle duża aby warto się na te full HD bardzo upierać ? Bardzo kusi mała różnica w cenie.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
lesmie napisał:
Czy różnica pomiedzy HD a full HD w jakości obrazu ( z różnych żródeł np DVD, n-ki, PC-ta ) jest na tyle duża aby warto się na te full HD bardzo upierać ? Bardzo kusi mała różnica w cenie.
Ze zwykłego dvd ,ktory przeskaluje obraz do rozdzielczości 1080 będzie róznica ale nie spodziewaj sie Bóg wie czego.No oczywiście zalezy jeszcze jakie dvd.Jeżeli jakies porządne z naprawdę dobrym skalerem jak np denon 1930:blagam: to moze być całkiem fajnie. Dopiero dvd HD albo BR no i film w taki formacie da prawdziwą róznice pomiędzy HD ready a Full HD .Na n-ce napewno zauwazysz roznice ale tylko na Discovery HD, LUXE , n-sporcie i trochę na MGM.Na full HD warto sie upierać pod katem tego że kiedyś potanieją ceny własnie dvd HD i BR no i oczywiście plyt z filmami
 
Ostatnia edycja:

lesmie

New member
To chyba jednak warto się upierać, zwłaszcza że te kilkaset zł więcej zawsze można jakoś "wyskrobać" a żródła wysokiej jakości obrazu napewno będą się upowszechniać i tanieć, może nawet szybko i żeby wtedy nie żałować że się nie "wyskrobało" trochę więcej i nie kupiło full HD, tylko ten Mirai taki niepewny "kot w worku" niewiele można się o nim dowiezieć ani gdzie (we Wrocławiu) zobczyć jaki to to daje obraz. Ma 2 HDMI to też jest coś.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jak dla mnie - to nie cena jest wyznacznikiem radosci z zakupu telewizora ale jogo jakość z programów ogladanych teraz i przez najblizsze kilka lat.
Ani N-ka , ani Cyfra + ani Primiere nie szaleją z nową ilością programów.
Rozbudowa w USA trwała 10 lat w Japonii 10 lat , a to trochę bogatsze kraje od Polski.
Kompresja sygnału Pal do matrycy Full Hd robi swoje.
Obraz jest zawsze ociosany, mniej wyraźny, mniej ostry, mniejsza paleta barw.
Za określony czas gdy będziesz chciał wykorzystać swój telewizor do potrzeb HDTV - nowe model nie bedą w niczym przypominały tych dzisiejszych. Przypomnij sobie plazmy i telewizory 5 -6 lat temu. Również ceny będą znacznie lepsze.
Kiedy warto uderzać w telewizory Full HD.
Dam przykład dyrektora jednego z banków.
" mam mało czasu ,telewizję ogladam jedynie dla rozrywki - dwie godziny wieczorem i tylko wybrane nagrane filmy w Hd z N- ki." - to jest właściwy cel zakupów. Klient zadowolony do bólu.
Jesli korzystacie zawodowo do prezentacji zdjęć , komputer jako źródło dla monitora , do wspłpracy z dobrymi aparatami . Znakomite do Sony PS 3 , Xboxa - tu wszędzie można starać się o full Hd /jest przynajmniej po co /
Z dvd - różnie . Tu prym wiodą plazmy swoją zchwycajacą paletą barw - no i najmniejszą kompresja obrazu.
Ale decyzja nalezy do Ciebie.
pozdrawiam
 

lesmie

New member
Tak, te argumenty "przemówiły" do mnie, zdecyduję się jednak na LG, wystarczy HD no i sprawdzony już przez innych - pewniak.
 

lesmie

New member
I wreszcie go mam, wsystko ładnie pięknie do czsu jak zacząłem przyglądać się z bliska ekranowi w posukiwaniu "martwych" pixeli i znalazłem jeden "gorący" (niebieski) i teraz jak wiem że on jest i dokładnie gdzie on jest, to go widzę na czarnym tle, nawet z odlełości w jakiej normalnie oglądam ok. 3.5 metra. Zmąciło to moją radość.
 
Do góry