Czy Warto kupić LG UB820V ?

brodacz

Active member
Bez reklam
Ja na waszym miejscu zerknąłbym na obraz. Matryca jest bardzo miękka. Przy dotknięciu palcem obraz mieni się jak tęcza. Gdy jednak zobaczyłem obraz w podobnym cenowo fhd LG model 42 671 to się załamałem. Mając zatem do wyboru dwa równie kiepskie obrazowo produkty to albo zdecydowałbym się na 4k (dla fotek) albo poszukałbym u konkurencji.
 

betonowy

New member
Też mam go na oku i się zastanawiam.
Dobra cena ale jakichkolwiek opinii praktycznie brak....
Kupiłem go i żałuje.Lg 42ub820v nie potrafi odtwarzać filmów 4k z pendriva i dysku podłączonego do portu usb.mało tego,po wejściu na youtube.com przez przeglądrke tv lg42ub820v maksymalna rozdzielczość filmów jaka moge ustawić to 720p. 4k w tym tv to jakaś ściema.nic nie można obejrzec.tylko zdjęcia zostaje przeglądać.(i to nie wszystkie,tapety w rozdzielczości uhd 3840x2160 nie zawsze tv pokazywał na ekranie).Konsultant LG Polska nie potrafił mi nic doradzić.Zapewniał ze to pierwszy taki problem i ze tv powinien odtwarzać filmy 4k/30p z portu USB.tv nie ma 900 hz tylko 100 hz. wejście hdmi obsługuje tylko 4k/30p .ogólnie nie polecam tego tv.lepiej kupić dobry tv full hd albo dołożyć do dobrego 4k bo ten lg to szrot.
 

firekage

New member
Bez reklam
Pisałem, nie raz, że LG nie podaje natywnego odświeżania matrycy w Hz, a podaje jedynie indeks płynności MCI - 900....

Zabawne jest to, że reklamy telewizyjne podają***odświeżania w Hz...ale przykładowo 900Hz lepiej wygląda niż***50-100Hz natywnie...
 

betonowy

New member
już nawet pomijam te Hz.wkurza mnie że mam tv o rozdzielczości ultra hd a nawet nie moge sprawdzić jak faktycznie wygląda filmik 4k.próbowałem konwertować filmiki 4k ściągniete z youtube na różne formaty i nic,tylko komunikat na tv "ten typ plików nie jest obsługiwany".full hd i zdjęcia wyglądają jak dla mnie rewelacyjnie.no i dlaczego youtube w tym tv ma max rozdzielczość 720p ????? porażka.
 

viera

New member
Nie polecam telewizorow 4k ,od 820 do 850 fakt ,ze tylko model 850 obsługuje 4k/60 kl
i powinien odbierać programy z satelity nadajacy obraz w 4k/60kl.s.MODEL 820 ODBIERA TYLKO
GLOS OBRAZU NIET.opis telewizora 850 jest nastronie angielskiego forum i nie polecaja tego egzemplarza,pisza ze lepiej kupic zwykly lcnp.serii lb 730/31 lub model 870 .Tak ze swojej strony dodam ,że do tych telewizorow mozna zastosowac przystawkę smart na androidzie 4.4.2 Kity Kat za 300zł i bedziesz bardziej zadowolony jak ze serii ub.Nadmienie ,ze telewizory serii lb 730 i 870 obsługuja kodek hevk tylko 2k/60 ale to za malo aby cieszyc się obrazem 4k lepiej zastosowac przystawki obslugujace pełne 4k a nawet i więcej .Sprawdz Measy smart tv.:)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam jak mijasz się z prawdą lub źle doradzasz to wpadasz w niebieski a jak będziesz niebieski to kalibracja gratis plus fajne radyjko ?, a poważnie to może przeglądarka albo admin .....Tobie pomoże.....
 

MrWoland

New member
ja bardzo chciałem w tym tygodniu kupić 40ub800v ale wy mnie trochę zraziliście;)
myślicie że np. Panasonic TX-39AS650E byłby lepszym wyborem?
 
Do góry