Lg 60pb690v

xboom

New member
Witam
Bardzo proszę o opinię o LG 60pb690V, jak czerń, czy występują problemy z kolorami i dźwiękiem ?.
Jak jakość 3D ?. Generalnie proszę o podzielenie się opinią o tym tv.
 

tester100

Banned
Ten model plazmy tzn 60pb690v sprzedawany jest np w Niemczech.Na Polskiej internetowej stronie LG nie ma tego modelu.
Na niemieckim forum 60pb690v ma dobre opinie.Niektórym użytkownikom przeszkadza brak filtra antyrefleksyjnego.Dla innych osób nie jest to wada.Zależy od wymagań użytkownika telewizora.

Lg 60pb690 deneme3 - YouTube
 
Ostatnia edycja:

crafty

New member
Dziękuję za odpowiedź, nigdy nie miałem plazmy a szukam właśnie jakiegoś telewizora do salonu z pasywnym 3D, i 60 cali, budżet założyłem do ok 5-6k jednak przez przypadek tego znalazłem na allegro za ok. 3,5k i się zacząłęm nad nim grubo zastanawiać, orientujesz się czy taki komputer przy szybkich grach na ps4 wyrobi? Jak wyżej pisałęm nigdy nie miałem plazmy zawsze LCD stąd mam lekkie obawy
 

michalp

New member
witam, kupiłem ten model pazmy.

moje wrażenia są takie, że czerń jest dobra, wcześniej w tym miejscu miałem Panasonica Vierę 9-letnią. Wydaje mi się, że brakuje kontrastu trochę, tak jak by biel nie była wystarczająco biała.
3D nie sprawdzałem, bo nie ma okularów do nich. Natomiast mam problem z dźwiękiem, który idzie przez wzmacniacz i jest szybszy niż obraz na plaźmie, tak jak by plazma opóźniała obraz.
Wydaje mi się, że Viera ma żywsze kolory.
 

michalp

New member
Problem z dźwiękiem załatwiony, po prostu idzie optyczny kabel od tv do amplitunera.
Jeżeli chodzi o obraz, znacznie lepszy w ustawieniach kino oraz expert1/2. Nie mniej trochę mało kontrastu i bieli. Jednak potwierdzam, że żywość barw i przejścia tonalne są bardzo dobre, jak i czerń. Uważam, że do 7-9tys. PLN żaden LED nie zagra pod względem lepiej. Będzie miał więcej beli i kontrastu, ale nie przejść tonalnych. Uważam mimo swych uwag, że za te pieniądze to bdb rozwiązania. Aha, żadne powidoki się nie pojawiają, z czego jestem bardzo zadowolony.
 

Ricambi

New member
Zastanawiam się nad tym telewizorem i mam pytanie, czy przy jednostajnym ruchu całego ekranu w poziomie występują zacięcia obrazu? Widziałem coś takiego w MM na LG chyba 50pb660.
 
Ostatnia edycja:

Ricambi

New member
Jakie było źródło sygnału? DVD, Blu-Ray?

Nie mam pojęcia, oglądałem w sklepie. Moja stara plazma Panasa miała ten błąd na wszelkich możliwych źródłach i było to koszmarne. W ramach testu proponuję czołówkę serialu "Ranczo", kiedy przesuwa się na ekranie mapa naszego kraju.
 

michalp

New member
Jakie było źródło s ygnału? DVD, Blu-Ray?

nie widzę takich zacięć, obraz wydaje się płynny
miałem plazmę panasa, pierwsze viery i pod tym względem lg jest lepszy
jestem wymagający, nawet bardzo, ale nie mam poza może ciut za malym kontrastem, do czego się przyczepić
uważam, ze gra lepiej nie większość drogich LEDow
 

A_C

Member
Hej,
mam tą plazmę od świąt, wcześniej był samsung PS51D6900. Samsung jak dla mnie był lepszy jeśli chodzi o jakość obrazu –może ma tu znaczenie te dodatkowe 9cali? Samsung był bardziej przyjazny w obsłudze...no ale plazm Samsunga już nie ma i nie będzie więc wybrałem to co pozostało.
Ogólnie jestem zadowolony biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości a mając na uwadze skalowanie obrazu SD, to tak jak to ktoś wcześniej napisał jeśli miałbym kupić LEDA w tych rozmiarach o porównywalnej jakości obrazu to należałoby wydać powyżej 6000 zł.

Na razie mam problem odtwarzania przez USB, mianowicie pomimo ustawienia pełen ekran mam pasy, uzależnione od rozdzielczości raz mniejsze raz większe.

Jest na to lekarstwo?

Wklejam ustawienia które znalazłem to tej plazmy.
Jak dla mnie znaczna poprawa.

Tryb Ekspert1:

Lekki panel: 90
Kontrast: 99
Jasność: 48
Ostrość H i V: 20
Kolor: 50
Odcień: 0

Kontrola Ekspert:

Dynamiczny powiedział: Off
Super rozdzielczość: Off *
Kolorystyka: Standardowy
Wyostrzanie krawędzi: On *
Filtr kolorów: Off
Gamma: 2.4

Biały zestaw:
Temp. Kolor: Średni
Ire 20 punktów:

IRE 5, 16, 12 -23
"10: 8, 4, -20
"20: 0, 0, 0
"30: -4, 0, 5
"40: -5, 0, 3
"50: 0, 0, 3
"60: 1, 1, 2
"70: 0, 0, 4
"80: 8, 0, -1
"90: 4, 0, 0
"100: 2, 1 -7

CMS:

Czerwony: 0, -5, 0
Zielony: -3, -4, 0
Niebieski: -2, 0, 0
Cian: -9, 0, 0
Magenta: 0, 0, 0
Amarilo: 1, 2, 0


Pozdrawiam.
 

JanVid

New member
.... jeszcze pod wieloma "strzechami" plazmy cieszą kinowym obrazem swych użytkowników .... jak na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze lepszego "wyświetlacza" obrazu :)
 
Ostatnia edycja:

A_C

Member
@WuMike, TV kupiłem tak jak już wspomniałem tuż przed świętami w Morele. Gdy składałem zamówienie było ~3540 zł a po zamówieniu otrzymałem maila z info iż mogą sprowadzić za 3591 zł. i za taką kupiłem.
Jest jeszcze kwestia okularów 3D, oczywiście jeśli kogoś interesują. Orginały są drogie, podobno pasuje jeden typ od Samsunga, kosztuje około 100 zł. Osobiście nie sprawdzałem.
 

raflo74

New member
Ja swój kupiłem 02.01 też w Morele. Wygląda na to, że to była ostatnia sztuka albo sama końcówka. Na Allegro jest jeszcze jedna sztuka z Olkusza za niecałe 4 kzł.
A_C nie wiesz który to model okularów Samsunga pasuje do naszego TV?
Kupiłem na Allegro jakieś zamienniki za 80 zł i o dziwo działają.
Niestety nie ma ich więcej a AG-s350 są praktycznie niedostępne.
 
Ostatnia edycja:

A_C

Member
A_C nie wiesz który to model okularów Samsunga pasuje do naszego TV?
Piszą że pasują okulary Samsunga SSG-5100 NIE SPRAWDZAŁEM czy rzeczywiście działają z LG.
Jeśli ktoś ma możliwość sprawdzenia i potwierdzenia działania to była by to alternatywa do drogich orginałów.
 

raflo74

New member
OK. Dzięki za info. Kupię je i sprawdzę. Dam znać czy działają. Są dziwnie podobne do tych no name, które kupiłem na Allegro. Tamte działają to może te też.
 
Do góry